خبر فوری
اوج بستری بیماران کرونایی خراسان رضوی در تابستان ۱۴۰۰ رقم خورد
روند بستری بیماران کرونایی در خراسان‌رضوی از ۹۰ روز پیش تا امروز تقریبا کاهشی بوده است و فقط ۴ نفر از هر ۱۰۰ هزار نفر جمیعت در بیمارستان‌ها بستری می‌شوند.

محمد کاملان | شهرآرانیوز؛ وزارت بهداشت روز گذشته تحلیل روند بستری بیماران کرونایی در کشور را منتشر کرد و درحالی‌که کرونای جدید آفریقایی با قدرت سرایت زیادش همه دنیا را در شوک فرو برده است. این تحلیل نشان می‌دهد که روند بستری در همه استان‌ها به‌ویژه خراسان‌رضوی همچنان پایدار و نزولی است، با این حال با وجود شیوع این سویه جدید که پای آن سرانجام به خاورمیانه نیز باز شده، رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی برای جلوگیری از خیز ششم کرونا ضروری است.

براساس این گزارش که در سامانه ماسک وزارت بهداشت بارگذاری شده، روند بستری بیماران کرونایی در خراسان‌رضوی از ۹۰ روز پیش تا امروز تقریبا کاهشی بوده است و فقط ۴ نفر از هر ۱۰۰ هزار نفر جمیعت در بیمارستان‌ها بستری می‌شوند.

این عدد در نمودار‌های ۳۰ روز پیش ۶ نفر از هر ۱۰۰ هزار نفر بود. اما طبق تحلیل سرعت افزایش بستری، خراسان‌رضوی بیشترین حجم بستری در زمان شیوع کرونا را در تابستان ۱۴۰۰ تجربه کرده است؛ جایی که بستری‌ها در هفته به ۶۰۰۰ نفر رسیده بود و از مهرماه به بعد و هم‌زمان با گسترده‌شدن پوشش واکسیناسیون علیه این بیماری و فروکش‌کردن موج پنجم، بستری‌ها به کمتر از ۲۰۰۰ نفر در هفته رسید و از شهریور هم بستری‌ها به‌صورت تقریبا دائمی در مقایسه با هفته قبل کم شد.

۸ درصد آزمایش‌های کرونا در مشهد مثبت است

محمدحسن درخشان مدیر توسعه شبکه و ارتقای سلامت دانشگاه علوم‌پزشکی مشهد، اعلام کرد که هم‌اکنون ۸ درصد نتایج آزمایش‌های طبی از شهروندان مراجعه‌کننده با علائم مشکوک به کرونا به این مراکز منتخب در مشهد مثبت و این عدد در شهرستان‌های زیرپوشش دانشگاه علوم‌پزشکی مشهد در خراسان‌رضوی ۶ درصد است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
نظرسنجی
دوست دارید به چه محتوایی در سایت شهرآرانیوز بیشتر پرداخته شود؟
فرهنگی، هنری
اقتصادی
ورزشی
اجتماعی
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}