خبر فوری

کیفیت هوای مشهد دوباره در آستانه هشدار (۱۴ آذر)

  • کد خبر: ۹۰۷۵۴
  • ۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۰
کیفیت هوای مشهد دوباره در آستانه هشدار (۱۴ آذر)
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: در پی افزایش حجم آلاینده‌ها در هوای تنفسی، میانگین شاخص کیفیت هوای کلانشهر مشهد در روز چهاردهم آذرماه در آستانه رسیدن به وضعیت هشدار و آلوده قرار گرفته است.

به گزارش شهرآرانیوز، مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: در پی افزایش حجم آلاینده‌ها در هوای تنفسی، میانگین شاخص کیفیت هوای کلانشهر مشهد در روز چهاردهم آذرماه در آستانه رسیدن به وضعیت هشدار و آلوده قرار گرفته است.

تورج همتی افزود: میانگین شاخص کنونی کیفیت هوای مشهد ۹۴ ای. کیو. آی و نشانگر هوای سالم است، اما گذر این شاخص از عدد ۱۰۰ به معنای ورود به وضعیت هشدار و آلوده هواست.

وی ادامه داد: هم اکنون کیفیت هوا در مناطق خیام شمالی، شهید کریمی، امامیه، الهیه و نخریسی در وضعیت هشدار و آلوده قرار دارد، اما در ۱۸ منطقه دیگر دارای ایستگاه سنجش در وضعیت سالم است.

این در حالی است که بارندگی روز‌های جمعه و شنبه، دیروز - شنبه- کیفیت هوای مشهد را پس از یک هفته آلودگی پیاپی، در وضعیت پاک قرار داده بود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: شایسته است شهروندان مشهدی با کاهش رفت و آمد‌های غیرضرور، نقش موثر خود را در بهبود کیفیت هوای این شهر ایفا کنند.

قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا تا ۵۰ ای. کیو. آی به معنای وضعیت پاک و بین ۵۱ تا ۱۰۰ ای. کیو. آی نشانگر وضعیت سالم است.

همچنین قرار گرفتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۱۰۱ تا ۱۵۰ ای. کیو. آی به معنای آلودگی هوا برای افراد حساس و کودکان و بین اعداد ۱۵۱ تا ۲۰۰ ای. کیو. آی به معنای آلودگی هوا برای همه سنین محسوب می‌شود.

قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۲۰۱ تا ۳۰۰ ای. کیو. آی نیز نشانگر وضعیت اضطراری و بالاتر از عدد ۳۰۰ هم نمایانگر وضعیت بحرانی آلودگی هواست.

روزانه افزون بر یک میلیون دستگاه خودرو در کلانشهر ۳.۵ میلیون نفری مشهد رفت و آمد می‌کنند.

منبع: ایرنا

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
نظرسنجی
دوست دارید به چه محتوایی در سایت شهرآرانیوز بیشتر پرداخته شود؟
فرهنگی، هنری
اقتصادی
ورزشی
اجتماعی
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}