تحقق جهانشهر در گرو شهر هوشمند دیپلماسی شهری در منظومه ارتباطات بین‌الملل کنسولگری پاکستان در مشهد از راه‌اندازی تا امروز «خوب‌بودن» کنسولگری‌های مشهد، آفت «عالی‌شدن» آن‌هاست کنسـولگری‌ها مولد ظرفیت‌های جهان‌شهری مروری بر تاریخچه ساختمان‌های متعلق به کشور‌های خارجی در مشهد از ارتباطات تا روابط بین‌الملل مشهد مشهدالرضا (ع) و آرمان جهان‌شهری گلایه مردمی درباره پیاده راه بازار رضا (ع) مشهد پاسداشت مادران و همسران شهید استان خراسان رضوی یک عضو شورا: امروز فقط با وحدت می‌توان کارآمدی را افزایش داد تاکید بر اختصاص بودجه به حاشیه شهر مشهد ۱۰ هزار «کارت کار» برای کارگران سرگذری مشهد صادر شد وقتی جزئیات مهم است روز‌های تلخ روستای «حلوایی» در چند قدمی مشهد لایحه حمایتی شهرداری مشهد به نفع کارگران سنگ‌نگاره‌های معدنِ پلمب‌شده دیزدر جهانی می‌شود خراسان رضوی، سومین استان مبتلا به امیکرون در کشور است ۳۲ پروژه شهری در خدمت شهروندان مشهد
خبر فوری
رویداد بین‌المللی مشهدالرضا (ع) گامی در مسیر تحقق جهان‌شهر برکت و کرامت
عضو هیئت‌رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد گفت: رویداد بین‌المللی مشهدالرضا (ع) که طرح آن در کمیسیون‌های شورای شهر درحال بررسی است، یکی از مسیر‌های گام‌برداشتن در مسیر تحقق درآمد پایدار و معرفی مشهد به‌عنوان جهان‌شهر است.

به گزارش شهرآرانیوز؛ عضو هیئت‌رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد گفت: رویداد بین‌المللی مشهدالرضا (ع) که طرح آن در کمیسیون‌های شورای شهر درحال بررسی است، یکی از مسیر‌های گام‌برداشتن در مسیر تحقق درآمد پایدار و معرفی مشهد به‌عنوان جهان‌شهر است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، حسین حسامی با بیان اینکه یکی از اهداف سند چشم‌‎انداز ۱۴۰۴ توسعه گردشگری مبتنی بر شرایط فرهنگی، تاریخی و مذهبی است، اظهارکرد: رابطه دوجانبه‌ای بین فرهنگ و گردشگری داریم که با مولد‌های اقتصادی یا به‌اصطلاح اقتصاد رویداد ارتباط مستقیمی دارد.

وی افزود: شهرداری‌ها به‌عنوان نهاد‌های عمومی غیردولتی در حوزه درآمدی، به‌ویژه در سال‌های اخیر به‌صورت مستقل و خودکفا عمل می‌کنند. از طرفی سیاست‌های کلان دولت و مجلس هم در ادوار گذشته و این دوره، نگاه بر خودکفایی شهرداری‌هاست.

حسامی با تشریح اهمیت نگاه به درآمد‌های پایدار مبتنی بر شرایط شهر زیارتی، مذهبی، فرهنگی و معنوی مثل مشهد، تصریح کرد: رویداد بین‌المللی مشهد، یکی از مسیر‌هایی است که می‌توان با تکیه بر آن در مسیر تحقق درآمد پایدار حرکت کرد.

وی گفت: در کنار ایجاد درآمد پایدار، رویداد بین‌المللی مشهدالرضا (ع) فرصت بسیار خوبی برای معرفی ظرفیت‌های فرهنگی، معنوی، تاریخی، هویتی، میراثی و... است.

عضو هیئت‌رئیسه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس با اشاره به شعار شورای ششم، «مشهدالرضا (ع)؛ جهان‌شهر برکت و کرامت»، اظهار کرد: با طرح رویداد بین‌المللی مشهدالرضا (ع)، می‌توانیم گام مهمی در راستای تبدیل‌شدن مشهدمقدس به جهان‌شهر و ایجاد برکت برداریم.

حسامی با بیان اینکه این طرح تاکنون در کمیسیون‌های مختلف اعم از اقتصادی، حقوقی و برنامه و بودجه مطرح و درباره آن بحث و بررسی شده است، افزود: مشهد از ظرفیت‌ها و جاذبه‌های گردشگری زیادی برخوردار است و این ظرفیت‌ها را می‌توانیم با برخی طرح‌ها به فعلیت برسانیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد رئیس کمیسیون برنامه، بودجه، فناوری اطلاعات و منابع انسانی شورای اسلامی شهر مشهد همچنین بااشاره به اهمیت اختصاص بودجه ملی زیارت برای مشهد گفت: نوع خدماتی که در مشهد ارائه می‌شود نیز ملی و بین المللی است؛

این نوع خدمات ما باید در بودجه ملی دیده شود؛ در حال حاضر حدود ۲۱ هزار میلیارد تومان، مطالبه دولتی وجود دارد که امید داریم با حمایت‌های دولتی بتوانیم این مطالبه خود را وصول کنیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}