هفتمین جلسه کارگروه علمی نوآوری باز برگزار شد شهردار مشهد: به هیچ عنوان با تغییر کاربری کوهستان پارک مشهد موافق نیستیم + فیلم شهردار مشهد: مدیریت شهری جیب مردم است + فیلم شهردار مشهد: مدیریت شهری برای احقاق حقوق مردم کوتاه نمی‌آید درآمد‌های پایدار مشهد؛ ۶ گام به جلو مشهد در وضعیت زرد کرونا قرار گرفت (۶ بهمن ۱۴۰۰) آسفالت و پیاده‌روسازی «سیدی» مشهد؛ وعده به سال آینده همیاری شهرداری مشهد برای فضای سبز خانگی مشهد همچنان در انتظار ابلاغ واکسیناسیون ۹ تا ۱۲ ساله‌ها تقاطع غیرهمسطح «خلیج‌فارس» مشهد زیر بار ترافیکی رفت گلایه شهروند از ازدحام جمعیت در خطوط اتوبوس در مشهد + پاسخ به کام شهروندان خیز زمستانی امیکرون در مشهد و خراسان رضوی کلیات لایحه بودجه ۱۴۰۱ شهرداری مشهد | دخل و خرج ۲۶ هزار میلیاردی شهر روایتی از شبگردی میان معتادان کارتن خواب  | ناکامی نظریه در میدان عمل علت بارش های کم در مشهد چیست؟ | «جزیره‌ای گرمایی» به نام مشهد ۵۰۰ سری جهیزیه برای نو‌عروسان حاشیه‌شهر مشهد چکش‌کاری طرح‌های تفصیلی مشهد در کمیسیون ماده ۵ تعامل برای حل و فصل مسائل و مشکلات مشهدالرضا(ع)
خبر فوری
اجرای طرح جریمه خودرو های پارک شده در مسیر دوچرخه و پیادرو در تمام مشهد
رئیس پلیس راهور خراسان رضوی گفت: مرحله آزمایشی طرح جریمه خودرو‌هایی که در مسیر‌های دوچرخه و پیاده رو‌ها توقف می‌کنند، به‌پایان رسیده است و اکنون این طرح در همه مناطق مشهد اجرا می‌شود.

علیرضا ظهیری | شهرآرانیوز؛ از دو هفته پیش طرح جریمه خودرو‌هایی که در مسیر‌های دوچرخه سورای پارک می‌کردند، به صورت آزمایشی در برخی خیابان‌های منطقه ۱۱ اجرا شد و اکنون با بازخورد خوبی که از این طرح گرفته شده است، رئیس پلیس راهور خراسان رضوی از اعمال جریمه این خودرو‌های متخلف در پیاده‌رو‌های همه مناطق شهری مشهد خبر داد.

سرهنگ حمیدرضا دهنوی در گفتگو با ایرنا گفت: مرحله آزمایشی طرح جریمه خودرو‌هایی که در مسیر‌های دوچرخه و پیاده رو‌ها توقف می‌کنند، به‌پایان رسیده است و اکنون این طرح در همه مناطق شهر اجرا می‌شود.

رئیس پلیس راهور خراسان رضوی افزود: براساس مصوبه کمیته انضباط ترافیکی مشهد، طرح انضباط ترافیکی در هفته‌های گذشته در مسیر بولوار امامت تا بولوار معلم در منطقه۱۱ به صورت آزمایشی اجرا شد؛ براساس این طرح که از دیروز به مدت یک هفته در همه مناطق شهری اجرا خواهد شد، در مرحله نخست پلیس به خودرو‌هایی که تخلف کرده و در پیاده رو‌ها و مسیر‌های دوچرخه پارک کرده باشند، تذکر می‌دهد.

دهنوی با تأکید بر اینکه در این یک هفته اطلاع رسانی و فرهنگ سازی لازم از راه‌های مختلف مانند نصب بنر در شهر انجام می‌شود و پس از آن طبق قانون خودرو‌های متخلف جریمه می‌شوند، گفت: در این طرح جریمه ۴۰۰هزار ریالی برای متخلفان اعمال خواهد شد و امیدواریم با اجرای این طرح احترام به حقوق عابران پیاده و دوچرخه سواران نهادینه شود.

بازخورد طرح جریمه خودرو در مسیر‌های دوچرخه سواری در طرح آزمایشی

همچنین مدیر پروژه توسعه حمل ونقل انسان محور شهرداری مشهد در گفتگو با شهرآرا گفت: طرح اعمال قانون خودرو‌های متخلفی که در پیاده رو و مسیر‌های دوچرخه سواری پارک می‌کنند، به صورت آزمایشی از منطقه ۱۱ از اوایل آذر در قسمت‌هایی از بولوار‌های معلم، امامت و وکیل آباد شروع شد.

جمشید جعفری ادامه داد: باتوجه به بازخورد و نتایج خوبی که گرفتیم، پس از برگزاری جلساتی با پلیس راهور، مقرر شد اجرای آزمایشی این طرح در منطقه ۸ نیز عملیاتی شود که این اقدام نیز از هفته گذشته در بخش‌هایی از خیابان امام خمینی (ره)، خیابان بهار و خیابان کوهسنگی اجرا شد.

وی افزود: پس از اجرای مرحله دوم و آزمایشی این طرح در منطقه ۸، رئیس پلیس راهور استان با گذاشتن جلساتی با سرکلانتر‌های شهر مشهد مقرر کرد که اجرای این طرح به دیگر مناطق مشهد و خیابان‌های منتخب تسری یابد.

جعفری گفت: بدین ترتیب باتوجه به اینکه هنوز امکان اجرای این طرح در همه معابر وجود ندارد، چند خیابان شاخص در نظر گرفته می‌شوند، اما برای اینکه بتوان چنین طرحی را در همه معابر شهر اجرا کرد، به دنبال استفاده از روش‌های هوشمند هستیم تا افراد موثق امکان فرستادن عکس خودرو‌های متخلف را داشته باشند و در صورتی که صاحبان این خودرو‌ها به پیامک‌های ارشادی و اخطاری توجه نکنند، در صورت مصوب شدن آن جریمه شوند.

وی با بیان اینکه خوشبختانه در ساعاتی که طرح جریمه خودرو‌های پارک شده در مسیر دوچرخه سواری اجرا می‌شد این گونه تخلفات کاهش می‌یافت، گفت: اگر بتوان با استفاده از امکانات مختلف مانند هوشمندشدن، ساعات بیشتری را برای اجرای این طرح در نظر گرفت، تأثیر به‌سزایی در کاهش تخلفاتی مانند پارک خودرو در پیاده رو و مسیر دوچرخه سواری، پارک دوبل و پارک در ایستگاه‌های تاکسی و اتوبوس خواهد داشت.

مدیر پروژه توسعه حمل ونقل انسان محور شهرداری مشهد ادامه داد: در خیابان‌هایی که قرار است این طرح اجرا شود، بنر‌های اطلاع رسانی نصب شده است و همچنین با بهره گیری از توان پارکبانان شرکت «تات» نیز تراکت‌هایی روی شیشه خودرو‌های متخلف گذاشته می‌شود که رانندگان این خودرو‌ها دیگر در مسیر‌های دوچرخه سواری و پیاده رو پارک نکنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
نظرسنجی
دوست دارید به چه محتوایی در سایت شهرآرانیوز بیشتر پرداخته شود؟
فرهنگی، هنری
اقتصادی
ورزشی
اجتماعی
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}