سردار آزمون به بایرلورکوزن پیوست| ستاره تیم ملی در بوندس لیگا فیلم خلاصه بازی پرسپولیس و فولاد در لیگ برتر+ ویدئو گل عبدی نتیجه بازی پرسپولیس و فولاد+ ویدئو گل| برد اقتصادی در آزادی برکناری نویدکیا از سپاهان به تعویق افتاد شرط ۲ میلیاردی استقلال برای جدایی مرادی! نتیجه بازی هندبال ایران و عراق| هندبال ایران، یک گام دیگر به سوی جهانی شدن فیلم گل شهریار مغانلو به مس رفسنجان| دومین گل سریع تاریخ لیگ برتر فوتبال ایران! ادامه مخالفت ها با جدایی مظاهری| رشید فیکس استقلال مقابل هوادار؟ یزدانی با حذف از تیم ملی سرباز می‌شود؟| معمای عجیب سر راه مدافع استقلال صحبت‌های عجیب سعید عزت‌اللهی در خصوص الغرافه قطر! صالحیان: پس از بحث با عسگریان و قاسمی استعفا کردم | تأیید صلاحیت‌ها هنوز نیامده است قاب خاطره | هادی رضایی در کیهان ورزشی نمایش خودرو‌های سبک در باد‌های شمالی شکست نمایندگان خراسان رضوی در لیگ برتر فوتسال| از نتیجه خاص، خبری نیست! پیشنهاد ۱۵۰‌میلیارد‌تومانی سلتیک به مهدی قایدی! برنامه هفته شانزدهم رقابت‌های لیگ برتر| شروع نیمه اصلی لیگ شکست پشت شکست برای بارسلونا| ژاوی در مخمصه! نگاهی به عملکرد تیم‌های ملی فوتبال و فوتسال بانوان در بمبئی و دوشنبه شنبه درباره وضعیت کنعانی زادگان در تیم ملی تصمیم‌گیری می‌شود
خبر فوری
خبری از رکورد ورودی آسیا در مسابقات انتخابی دوومیدانی نبود
مسابقات دوومیدانی داخل سالن قهرمانی باشگاه‌های کشور از روز گذشته کار خود را در مجموعه آفتاب انقلاب تهران آغاز کرد.

مژده رنگیان | شهرآرانیوز؛ مسابقات دوومیدانی داخل سالن قهرمانی باشگاه‌های کشور از روز گذشته کار خود را در مجموعه آفتاب انقلاب تهران آغاز کرد. این رقابت‌ها که حکم انتخابی تیم ملی برای حضور در مسابقات داخل سالن قهرمانی آسیا را خواهد داشت، طی ۲ روز پیگیری می‌شود و ورزشکاران این شانس را دارند تا با رسیدن به حدنصاب ورودی مسابقات، راهی رقابت‌های آسیایی شوند. پلیمر خلیج فارس خرم‌آباد، فولاد‌مبارکه سپاهان، مقاومت تهران، مقاومت همدان، سلکتور تهران و چادر‌ملو یزد، شهرداری هویزه، شهید عبدی مازندران، خراسان رضوی و پادما یدک اصفهان، تیم‌های باشگاهی بانوان در این دوره هستند. دو‌و‌میدانی‌کاران خراسان رضوی که از بهترین‌های ایران هستند، این‌بار نیز در قالب تیم‌های مختلف راهی این مسابقات شدند و در کنار آن، تیمی از خراسان رضوی نیز شرکت دارد.

رکوردشکنی در روز نخست

روز نخست از مسابقات دوومیدانی داخل سالن قهرمانی باشگاه‌های کشور صبح سه‌شنبه در بخش زنان با معرفی نفرات برتر به پایان رسید. حدنصاب‌هایی که فدراسیون برای قهرمانی داخل سالن آسیا در نظر گرفته است، رکورد‌هایی هستند که ورزشکاران ایرانی فاصله درخورتوجهی با آن‌ها در بیشتر ماده‌ها دارند. همین موضوع کار دختران را برای اعزام به قهرمانی آسیا سخت کرده است.

در روز نخست هیچ‌کدام از دختران دوومیدانی‌کار موفق نشدند به حدنصاب‌هایی که فدراسیون برای اعزام به قهرمانی آسیا در نظر گرفته است، برسند؛ اما سارینا ساعدی در پرش سه‌گام با ثبت حدنصاب ۵۶/۱۲ متر ضمن قهرمانی، رکورد ملی ایران را نیز شکست. رکورد قبلی این ماده با ۱۲/۵۳‌متر در اختیار خودش بود. حدنصابی که فدراسیون برای پرش سه‌گام زنان اعلام کرده، ۱۳/۴۰ متر است که فاصله زیادی با رکورد ملی ایران دارد. در ماده ۶۰‌متر مانع حدنصاب آسیا ۸:۳۰ ثانیه اعلام شده است.

فائزه آشورپور، دوومیدانی‌کار مشهدی از تیم چادرملو اردکان، با زمان ۸:۵۶ ثانیه قهرمان شد؛ اما حدنصاب آسیا را کسب نکرد. دنیا انتظاری از پادما‌یدک اصفهان با ۹‌ثانیه دوم شد و نرگس رستگار از پلیمر خلیج‌فارس با زمان ۹:۰۷‌ثانیه در رده سوم جای گرفت. در ماده ۴۰۰ متر حدنصاب ورودی رقابت‌های آسیایی۵۴:۳۰ ثانیه اعلام شده است که در این ماده نیز کسی موفق به کسب ورودی نشد. کژان رستمی از سپاهان اصفهان با ۵۶:۳۴‌ثانیه قهرمان شد. شهلا محمودی از چادرملو اردکان، ۵۶:۸۵‌ثانیه و مریم محبی از پلیمر خلیج‌فارس، ۵۶:۹۵ ثانیه نفرات دوم و سوم این ماده بودند. در ماده ۱۵۰۰‌متر زمان۴:۲۶:۰۰ دقیقه رکورد ورودی آسیا‌ست، اما پریچهر شاهی از پلیمر خلیج فارس با زمان ۴:۴۴:۷۶‌دقیقه قهرمان شد.

مریم محمودی از سپاهان اصفهان با ۴:۴۷:۹۹ دقیقه دوم شد و سمیرا خداترس، دونده مشهدی، از پلیمر خلیج فارس با ۴:۴۸:۰۸ دقیقه روی سکوی سومی ایستاد. در پرش سه‌گام ۱۳/۴۰‌متر به‌عنوان ورودی آسیا اعلام شد که در این ماده نیز کسی به حدنصاب نرسید. سارینا ساعدی از پلیمر خلیج‌فارس ۱۲/۵۶‌متر پرید، مریم کاظمی از سپاهان اصفهان با ۱۲/۱۵‌متر و حدیث احمدی از چادرملو اردکان با ۱۱/۹۴‌متر دوم و سوم شدند. در پرش ارتفاع، پرنده‌ها باید بیشتر از ۱/۸۳‌متر می‌پریدند؛ اما هیچ ورزشکاری به این رکورد دست پیدا نکرد.

مهدیه زعیمی از چادرملو اردکان با پرشی ۱/۶۵‌متری اول شد. عسل علی‌قلی از سلکتور با ۱/۶۵‌متر و مینا حسینی از چادرملو اردکان با ۱/۶۰‌متر دوم و سوم شدند. برای رسیدن به مسابقات قهرمانی آسیا در رشته پرتاب وزنه ورزشکاران باید به رکورد۱۷/۱۰‌متر می‌رسیدند؛ اما در این ماده هم خبری از شگفتی نبود. الهام هاشمی از چادرملو اردکان با پرتابی ۱۴/۱۷‌متری اول شد. زهرا امیدوار از سپاهان اصفهان، ۱۳/۴۴‌متر پرتاب کرد و دوم شد و تینا خسروشیری از سلکتور با رکورد ۱۲/۰۴‌متر سوم شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
نظرسنجی
دوست دارید به چه محتوایی در سایت شهرآرانیوز بیشتر پرداخته شود؟
فرهنگی، هنری
اقتصادی
ورزشی
اجتماعی
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}