مسابقه پیامکی گنجینه های شهر خورشید تمدید شد + جزئیات مسابقه رئیس کمیسیون ویژه بانوان و خانواده شورای اسلامی مشهد: پیگیر رایگان شدن استفاده از دوچرخه‌های اشتراکی در پارک‌های ویژه بانوان هستیم سرپرست معاونت امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی: ادبیات حماسی از راه‌های ارتباط با نسل جوان است بهره‌برداری از اولین مرکز اقامتی خیرساز ویژه نگهداری و درمان معتادان متجاهر در مشهد گفتگو با یوسف متولی حقیقی، پدیدآورنده آثاری با مضمون «مشهدشناسی» رئیس کمیسیون ورزش و جوانان شورای اسلامی شهر مشهد: پیگیر تشکیل شورای عالی ورزش در مشهد هستیم نگرش و رفتار جمع‌گرایانه شهروندان تاکید عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی مشهد بر ضرورت معرفی ظرفیت‌های فرهنگی کشور به نسل جوان خاموشی هنر در مُلک هنرمندان! | در «خانه ملک» مشهد چه می‌گذرد؟ روایتی از پدر شهیدی که نگرانی مردم یک منطقه شهر را از تأمین نان برطرف کرده است مشهد؛ پیشرو در گردشگری سلامت مشارکت شفاف مدیریت شهری مشهد با ۳۸۵۰ مسجد و هیئت مذهبی با راه‌اندازی سامانه «سما» حفاری خط ۳ مترو مشهد در جبهه شرقی ثبت‌نام در طولانی‌ترین پیاده‌روی اربعین حسینی آغاز شد خراسان رضوی نیازمند «نقشه جامع جمعیت» ره باغ حضرت زهرا (س) در آستانه بهره‌برداری ساخت ۴ مجتمع صنفی در مشهد رفتند تا زندگی ببخشند | شهردار مشهد مقدس: خانواده‌های اهدا کنندگان عضو کار بزرگی انجام می‌دهند + ویدئو اولین یادواره شهدای ارتشی غرب مشهد برگزار می‌شود
خبر فوری
پایش فیلتراسیون واحد‌های صنعتی در مشهد با هدف کاهش آلودگی‌ها
معاون نظارت و پایش محیط زیست انسانی اداره کل محیط زیست خراسان رضوی گفت: هم زمان با هفته هوای پاک در بخش واحد‌های صنعتی، طرح ضربتی نظارت و پایش این واحد‌ها درباره نصب فیلتراسیون خروجی دودکش‌ها آغاز شده و در حال اجراست.

لاله سادات کوثری | شهرآرانیوز؛ اینورژن یا پدیده وارونگی دما، معضلی است که بیشتر روز‌های سال نفس شهر را به شماره می‌اندازد. در بهترین حالت هم اگر وضعیت آلودگی هوا را به مرز هشدار نکشاند، دست کم وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس را به عنوان شاخص آلایندگی هوای مشهد ثبت خواهد کرد.

۱۵ درصد آلایندگی هوای مشهد ناشی از فعالیت متعلق به واحد‌های صنعتی است؛ واحد‌هایی که کنترل، نظارت و پایش آن‌ها در بحث آلایندگی، منوط به تحقق سامانه فیلتراسیون در دودکش خروجی آن هاست و موضوع فیلتراسیون ضدآلایندگی هوا در هفته هوای پاک به صورت ضربتی در دستور کار محیط زیست استان قرار گرفته است.

در این زمینه معاون نظارت و پایش محیط زیست انسانی اداره کل محیط زیست خراسان رضوی به خبرنگار ما گفت: هم زمان با هفته هوای پاک در بخش واحد‌های صنعتی، طرح ضربتی نظارت و پایش این واحد‌ها درباره نصب فیلتراسیون خروجی دودکش‌ها آغاز شده و در حال اجراست.

محمد عرفانی افزود: وضعیت نصب کاهنده آلودگی یا همان فیلتراسیون سامانه خروجی دودکش واحد‌های صنعتی در استان وضعیت مطلوبی دارد.

وی اظهار کرد: واحد‌های صنعتی در استان به طور عمده به سامانه فیلتراسیون تجهیز شده اند. آن دسته از واحد‌هایی هم که از سوخت گاز استفاده می‌کنند، نیازمند تنظیم مشعل هستند که رصد و پایش از این واحد‌ها نیز مداوم انجام می‌شود.

برخورد با واحد‌های صنعتی بدون فیلتراسیون

وی با بیان اینکه در این هفته در طرح ویژه با همه واحد‌های آلاینده بدون فیلتراسیون برخورد می‌شود، گفت: هم زمان با هفته هوای پاک، کمیته فنی آلودگی هوا، کارگروه آلودگی هوا و کمیته فنی گردوغبار استان برگزار شده است.

عرفانی بیان کرد: در این هفته به طور رسمی افتتاح سامانه‌های فیلتراسیون واحد‌های صنعتی در مشهد در دستورکار قرار گرفت تا به این وسیله از همه واحد‌هایی که در این راستا اهتمام داشته اند، قدردانی شود.

معاون نظارت و پایش محیط زیست انسانی اداره کل محیط زیست خراسان رضوی ادامه داد: در بحث آلودگی هوا ۶۴ درصد میزان آلایندگی مربوط به منابع متحرک است که از این میزان حدود ۵۱ درصد آلایندگی مربوط به خودرو‌های شخصی، ۲۱ درصد مرتبط با کامیون ها، ۱۰ درصد مربوط به حمل ونقل باری، ۸ درصد اتوبوس و مینی بوس، حدود ۸ درصد موتورسیکلت‌ها و ۲ درصد نیز مربوط به تاکسی هاست.

عرفانی افزود: ۳۶ درصد آلودگی هوا هم مربوط به منابع ثابت است که از این عدد هم ۶۲ درصد مربوط به آلایندگی نیروگاه ها، ۱۵ درصد مربوط به صنایع، ۸ درصد منابع خانگی، ۸ درصد جایگاه‌های سوخت، راه آهن و فرودگاه و ۷ درصد هم به آلایندگی دیگر منابع ساکن در شهر مرتبط است.

ثبت فقط ۷ روز هوای پاک در مشهد

وی با بیان اینکه از ابتدای امسال تا جمعه، شهر مشهد فقط ۷ روز هوای پاک داشته است، ادامه داد: در این بازه زمانی هوای مشهد حدود ۲۱۸ روز کیفیت قابل قبول، ۷۹ روز هوای ناسالم و ۳ روز ناسالم برای همه گروه‌ها را شاهد بوده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}