ایده‌های تازه برای رونق گردشگری مشهد پیام شورای اسلامی شهر مشهد به مناسبت ۱۶ آذر فرارسیدن روز دانشجو برای احیای مدارس با حفظ چارچوب‌ها، مشارکت خواهیم کرد ۳۰۱ ثبت نام شده نهایی در ستاد انتخابات مشهد واژگونی ۲ خودرو در چناران ۱۲ نفر را راهی بیمارستان کرد هوای امروز (شنبه) مشهد پاک شد مشهد، پیشرو در اطفای حریق بافت‌های فرسوده؛ چالش یا فرصت؟ درآمد پایدار دغدغه مشترک شهر‌ها دولت در خدمت‌رسانی به زائران از هیچ کمکی دریغ نمی‌کند آمادگی مشهد برای برگزاری اجلاس شهرداران شهر‌های جهان اضافه‌بار یک کامیون، علت سقوط پل هوایی بزرگراه چراغچی اعتماد مردم در مبارزه با فساد جلب شود فرصت‌سازی برای اقتصاد شهری تشکیل کارگروه زیارت و خروج‌ از‌ کما در روزهای‌ بی‌پولی سرمایه‌های حوزه شهری می‌تواند کشور را از رکود خارج کند اختصاص خط اعتباری ۴۰۰ میلیارد تومانی لیزینگ اقتصاد نوین به شهرداری مشهد ابلاغ قرارداد سه پروژه شهری با ارزش ۷۰۰میلیارد تومان به سرمایه‌گذاران لزوم اجرای پروژه‌های جدید برای رفع نیازهای زائران و مجاوران در مشهد ورود سامانه بارشی جدید به خراسان رضوی
خبر ویژه

آغاز مرحله اجرایی تقسیمات جدید مناطق شهرداری مشهد

  • کد خبر: ۱۰۷۱۱
  • ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۵:۰۴
زمزمه‌ها برای تقسیمات جدید مناطق شهرداری مشهد از سال گذشته جدی‌تر شد و سرانجام روز گذشته بود که معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار مشهد از آغاز مرحله اجرایی تقسیمات جدید شهری برای مناطق شهرداری مشهد خبر داد.
به گزارش روابط‌عمومی معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی، شهریار آل‌شیخ در جلسه بررسی و هماهنگی تفکیک مناطق ۲ و ۹ شهرداری مشهد، ضمن اشاره به ابلاغیه وزارت کشور در این‌باره گفت: در ابلاغیه وزارت کشور تقسیمات جدید شهری شامل ۱۷ منطقه بوده که مرحله اجرایی آن به دستور شورای شهر و شهردار آغاز شده است.
وی ضمن تأکید بر بررسی راهکار‌هایی برای بازتعریف کد‌های شهرسازی و انطباق کدینگ با سایر دستگاه‌های اجرایی مشهد، افزود: در اجرای تقسیمات جدید شهری از ابتدا باید زیرساخت‌هایی ازجمله ساختمان‌های اداری لازم برای مناطق و کدینگ جدید شهرسازی را به‌طور هم‌زمان برای تمام مناطق شهری پیش برد.
هدی پیروی، مدیرکل دفتر نوسازی و تحول سازمانی، هم ضمن تشریح فعالیت‌های انجام‌شده مرحله اجرایی این طرح گفت: در این تفکیک، برای منطقه ۹ با چالش کمتری مواجه هستیم، چرا که بدون تغییر اساسی در مرز، منطقه ۹ فعلی به ۲ منطقه ۹ و ۱۷ تقسیم می‌شود؛ ولی با توجه به اینکه منطقه ۲ به ۳ منطقه ۲، ۱۳ و ۱۵ تقسیم می‌شود، ضمن ایجاد ۲ منطقه جدید، این تقسیمات ۵ منطقه فعلی در حوزه میانی، شرقی و شمالی شهر (مناطق فعلی ۱، ۳، ۸، ۱۰ و ثامن) را هم تحت‌تأثیر قرار می‌دهد؛ به همین دلیل استقرار منطقه ۱۳ و ۱۵ بسیار دشوار است و هماهنگی و اهتمام تمامی مناطق و حوزه‌های اجرایی ستادی را می‌طلبد.
به گفته مریم عرب‌احمدی، مدیرکل امور شهرسازی، کددهی این ۱۷ منطقه با زمانی بیش از ۴۰۰ ساعت کار کارشناسی بدون وقفه انجام شده است.
محمدجواد رجائیان، مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری مشهد، هم گفت: این سازمان در حال اصلاح کد‌های نوسازی منطقه ۱۷ با استفاده از روش «نگاشت یک به یک» است.
در ادامه این جلسه حسین فرهادیان، شهردار منطقه ۹، نیز به بیان تجربیات و اقداماتی که تاکنون برای تفکیک منطقه ۹ انجام شده است، پرداخت.
چالش‌های پیش رو، تعیین تکلیف پیمان‌های ادامه‌دار مناطق، تفکیک فیزیکی پرونده‌های مالی و پرونده‌های مفتوح مناطق، ازجمله مهم‌ترین مسائلی بود که در این جلسه درباره آن‌ها بحث و بررسی شد و در پایان نیز در راستای برون‌رفت از این مسائل تصمیماتی در جلسه اتخاذ شد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}