خبر فوری

عامل جنایت تگزاسی درمشهد به چوبه دار سپرده شد

  • کد خبر: ۱۰۸۵۸۰
  • ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۱
عامل جنایت تگزاسی درمشهد به چوبه دار سپرده شد
مردی که طی ارتباط نامشروع با زنی جوان، با نقشه قبلی هسر او را به قتل رسانده بود، به اعدام محکوم گردید و در نهایت به چوبه دار سپرده شد.

به گزارش شهرآرانیوز، پژوسوار نقابداری که با شلیک در مشهد، جان مرد بی گناه را گرفت، سپیده دم چهارشنبه گذشته به چوبه دار سپرده شد و همدست او نیز باید ۱۵ سال زندان و ۹۹ ضربه شلاق را تحمل کند.

مدت‌ها بود که به اختلافات خانوادگی دامن می‌زد تا از شوهرش طلاق بگیرد. او قبل از آن که با پسرعمه اش ازدواج کند با یکی از جوانان هم روستایی‌اش ارتباط داشت، ولی زمانی که مرتضی به خواستگاری آمد پای سفره عقد نشست و زندگی مشترک خود را با پسرعمه اش آغاز کرد. اما مصطفی دست بردار نبود و همچنان سعی داشت به ارتباط شیطانی خود با او ادامه دهد تا این که سکینه و شوهرش برای ادامه زندگی مشترک به مشهد مهاجرت کردند، ولی ارتباط مصطفی با او به فضای مجازی تلگرام کشید در حالی که سکینه صاحب فرزند پسری نیز شده بود به بهانه‌های مختلف با مصطفی قرار می‌گذاشت و در مشهد یا روستای محل اقامت پدر و مادرش به دیدار او می‌رفت تا این که مرتضی متوجه ماجرا شد.

او برای آن که از آبروریزی جلوگیری کند تلاش کرد تا بدون درگیری و رسوایی همسر ۲۰ ساله اش را طلاق بدهد، اما شرط کرد که به هیچ وجه حضانت فرزند را به همسرش نخواهد داد. همین موضوع به اختلافات خانوادگی شدت بخشید.

سکینه برای رسیدن به خواسته شوم خود، به هر حیله و ترفندی متوسل می‌شد تا این که ماجرای قتل همسرش را با «مصطفی – خ» درمیان گذاشت و «قتل مسلحانه» در ذهن او نقش بست!

دوازدهم آذر سال ۹۸ بود که مصطفی به سراغ برادرش در یکی از روستا‌های خراسان شمالی رفت و خودرو پژو پارس او را به امانت گرفت. طبق نقشه سلاح وینچستر را برداشت و به طرف مشهد حرکت کرد. مستقیم به بولوار شهید فکوری (محل اقامت زوج جوان) رفت. پلاک پژو پارس را مخدوش کرده بود و نقاب به چهره داشت تا شناسایی نشود.

سکینه برخی از اطرافیانش را که آن شب مهمان اوبودند به بهانه دیدار از مراکز تفریحی و زیارتی به بیرون از خانه کشاند.

مرتضی منتظر بود و ناگهان مرتضی را در حالی دید که با کلید در خانه را گشود و قبل از آن که او بتواند از خودرو پیاده شود به داخل منزل رفت و در حیاط را بست «مرتضی – ش» هراسان با سکینه تماس گرفت و باز هم از عقیم ماندن نقشه قتل مسلحانه خبر داد. با وجود این از سکینه خواست هر طور شده دوباره شوهرش را به بیرون از منزل  بکشاند. سکینه بلافاصله گوشی تلفن را برداشت و تماس گرفت او مدعی شد برای تهیه شام مهمانان و صبحانه آنان نیاز به خرید شیر و سیب زمینی و پیاز دارد و از همسرش درخواست کرد هرچه سریع‌تر به خرید برود.

مرتضی، بی درنگ از خانه بیرون زد و به آن سوی خیابان رفت و از خواربارفروشی محله خرید کرد. در این لحظه مهاجم مسلح که او را زیر نظر داشت از خودرو پیاده شد و به سمت مرتضی رفت که به چند قدمی خانه اش رسیده بود. او فریاد زد «وایستا، وایستا!» و به محض این که مرتضی به عقب بازگشت ناگهان صدای شلیک‌ها در فضا پیچید و جوان ۲۵ ساله نقش بر زمین شد.

با گزارش این جنایت به مقام قضایی، بلافاصله قاضی کاظم میرزایی (قاضی ویژه قتل عمد در زمان وقوع حادثه) عازم محل شد و به تحقیق در این باره پرداخت.

پس از حدود یک ماه فعالیت اطلاعاتی و تحقیقات محرمانه به سرنخ‌هایی از یک ارتباط شیطانی رسیدند. از سوی دیگر نیز بازبینی دوربین‌های ترافیکی ردی از یک خودرو پژو پارس سفید رنگ را نمایان ساخت که روز وقوع جنایت با پلاک دستکاری شده در محل حادثه پارک بود.

همسر ۲۰ ساله متهم نیز به طور غیرمحسوس تحت نظر پلیس قرار گرفت و مشخص شد که بعد از جنایت، به منزل پدری خود در یکی از روستا‌های خراسان شمالی رفته است. از طرف دیگر با لو رفتن پلاک اصلی پژو پارس هم مشخص شد که مالک آن در همان روستا حضور دارد. کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی متوجه شدند که برادر مالک خودرو همان فردی است که در فضای مجازی با سکینه ارتباط دارد به همین دلیل به خراسان شمالی رفتند و «مصطفی – خ» را در یک کارگاه بلوکه سازی دستگیر کردند.

آنان دقایقی بعد هم حلقه‌های قانون را بر دستان سکینه گره زدند که در منزل پدرش به سر می‌برد. با انتقال متهمان به مشهد، مصطفی به قتل مسلحانه «مرتضی – ش» با انگیزه ارتباط شیطانی با همسر وی اعتراف کرد و بدین ترتیب این پرونده جنایی با صدور کیفرخواست، به شعبه پنجم دادگاه کیفری یک خراسان رضوی ارسال شد.

دادگاه رای به قصاص نفس «مصطفی – خ» داد و او را به جرم ارتباط نامشروع نیز به تحمل ۹۹ ضربه شلاق محکوم کردند.

سکینه متهم ردیف دوم نیز به تحمل ۱۵ سال زندان و ۹۹ ضربه شلاق محکوم شد.

متهم ردیف اول این پرونده سپیده دم روز چهارشنبه گذشته در زندان مرکزی مشهد پای چوبه دار رفت.

منبع: خراسان

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}