قطار بندرعباس - تهران خارج از ریل افزایش زیست‌پذیری شهر‌ها با بازآفرینی نجات حاشیه شهر با مشارکت مردم مهمترین چالش محیط زیستی کشور، وسایل نقلیه فرسوده است توضیح دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای افزایش سهمیه‌ها درخواست شرکت گاز ار مردم برای مصرف بهینه انرژی کشف ۳.۵ تن مواد مخدر از ابتدای سال ۹۸ در شرق کشور ویروس کرونای چینی به ایران رسیده است؟ ویروس کرونای چینی چیست؟ اعزام حدود ۸۰ پزشک متخصص به شهرستان‌های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد ترانه علیدوستی به دادسرا احضار شد کارت ملی هوشمند برای شرکت در انتخابات ضروری نیست بخشش ۲ قاتل در گلستان به احترام ایام فاطمیه خانه تاریخی شهرداران تهران به فروش می‌رسد حفاظت و مرمت سردر ورودی قدیمی‌ترین بیمارستان سبزوار سند ازدواج شکل گذرنامه می‌شود امکان ادامه تحصیل سربازان در حین خدمت سربازی در صورت فراموش کردن رمز گوشی، چگونه قفل آن را باز کنیم؟ +تصویر پهباد‌ها به کمک جاده‌های کشور می‌آیند ایرانی‌ها در چه سنی بیشتر طلاق می‌گیرند؟  
خبر ویژه

۲۰۰۰ دانشجوی خارجی در دانشگاه فردوسی

  • کد خبر: ۱۰۹۳۲
  • ۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۰
رئیس اداره دانشجویان بین‌الملل دانشگاه فردوسی گفت: در دانشگاه فردوسی مشهد ۲۲۰۰ دانشجو با ۲۹ ملیت مشغول تحصیل هستند.
به گزارش شهرآرانیوز؛ زینب مؤذن‌زاده امروز در افتتاحیه پنجمین جشنواره فرهنگ ملل دانشگاه فردوسی مشهد، اظهار کرد: همه دانشجویان خارجی که در این دانشگاه تحصیل می‌کنند در تلاش هستند تا تخصص و تعهد را به عنوان دو بال برای خود پرورش دهند و به متخصص‌هایی تبدیل شوند که هنگام بازگشت به سرزمین خود مایه افتخار و سربلندی کشور خود و جهان شوند.

وی افزود: جشنواره فرهنگ ملل دارای محور‌های متفاوتی است. یکی از محور‌های این نمایشگاه برگزاری مسابقات ورزشی بود که در نهایت رقابت سالم برگزار شده است. دانشجویان در وسط میدان مسابقه رقیب و در کنار زمین با یکدیگر رفیق بودند که این موضوع یکی از اهداف جشنواره ملل است.

رئیس اداره دانشجویان بین‌الملل دانشگاه فردوسی، بیان کرد: هدف ما تربیت دانشجویانی است که در کنار یکدیگر به درد انسانیت، صلح و آرامش اندیشه کنند. یکی دیگر از محور‌های این نمایشگاه موضوعات علمی است که در اختتامیه این نمایشگاه از افراد برتر تقدیر خواهد شد.

مؤذن‌زاده خاطرنشان کرد: دانشجویان تلاش کردند تا در این نمایشگاه ما را با فرهنگ خود آشنا کنند. در کنار این جشنواره بخش جذابی تحت عنوان جشنواره غذا وجود دارد که دانشجویان نمونه‌ای از غذا‌های کشور خود را تهیه می‌کنند و به داوری می‌گذارند. افراد می‌توانند هنگام بازدید آن را مشاهده کرده و با آشپزی ۲۹ کشور پر افتخار آشنا شوند.

وی اضافه کرد: در دانشگاه فردوسی مشهد ۲۲۰۰ دانشجو با ۲۹ ملیت حضور دارند.

رئیس اداره دانشجویان بین‌الملل دانشگاه فردوسی در خصوص المان‌های جشنواره، گفت: در این المان پنج رنگ وجود دارد که به اعتقاد ما دانشجویان با هر فرهنگ، زبان، ایمان و اعتقاد کنار یکدیگر جمع شده‌اند و این موضوع سنبل جشنواره فرهنگ ملل است.

مؤذن‌زاده تصریح کرد: المان دیگر جشنواره دو بال فرشته است که این دوبال تمام پرچم‌ها را با تمام تفاوت‌ها در آغوش گرفته‌اند و کره‌زمینی را به ما هدیه می‌کنند که ما برای حفظ و نگهداری آن تلاش کنیم. ما درصدد این هستیم که از شما دانشجویان یاد بگیریم و اگر توانستیم به شما چیزی یاد بدهیم.
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
سرخط خبرها
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}