خبر ویژه

۲۰۰۰ دانشجوی خارجی در دانشگاه فردوسی

  • کد خبر: ۱۰۹۳۲
  • ۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۰
رئیس اداره دانشجویان بین‌الملل دانشگاه فردوسی گفت: در دانشگاه فردوسی مشهد ۲۲۰۰ دانشجو با ۲۹ ملیت مشغول تحصیل هستند.
به گزارش شهرآرانیوز؛ زینب مؤذن‌زاده امروز در افتتاحیه پنجمین جشنواره فرهنگ ملل دانشگاه فردوسی مشهد، اظهار کرد: همه دانشجویان خارجی که در این دانشگاه تحصیل می‌کنند در تلاش هستند تا تخصص و تعهد را به عنوان دو بال برای خود پرورش دهند و به متخصص‌هایی تبدیل شوند که هنگام بازگشت به سرزمین خود مایه افتخار و سربلندی کشور خود و جهان شوند.

وی افزود: جشنواره فرهنگ ملل دارای محور‌های متفاوتی است. یکی از محور‌های این نمایشگاه برگزاری مسابقات ورزشی بود که در نهایت رقابت سالم برگزار شده است. دانشجویان در وسط میدان مسابقه رقیب و در کنار زمین با یکدیگر رفیق بودند که این موضوع یکی از اهداف جشنواره ملل است.

رئیس اداره دانشجویان بین‌الملل دانشگاه فردوسی، بیان کرد: هدف ما تربیت دانشجویانی است که در کنار یکدیگر به درد انسانیت، صلح و آرامش اندیشه کنند. یکی دیگر از محور‌های این نمایشگاه موضوعات علمی است که در اختتامیه این نمایشگاه از افراد برتر تقدیر خواهد شد.

مؤذن‌زاده خاطرنشان کرد: دانشجویان تلاش کردند تا در این نمایشگاه ما را با فرهنگ خود آشنا کنند. در کنار این جشنواره بخش جذابی تحت عنوان جشنواره غذا وجود دارد که دانشجویان نمونه‌ای از غذا‌های کشور خود را تهیه می‌کنند و به داوری می‌گذارند. افراد می‌توانند هنگام بازدید آن را مشاهده کرده و با آشپزی ۲۹ کشور پر افتخار آشنا شوند.

وی اضافه کرد: در دانشگاه فردوسی مشهد ۲۲۰۰ دانشجو با ۲۹ ملیت حضور دارند.

رئیس اداره دانشجویان بین‌الملل دانشگاه فردوسی در خصوص المان‌های جشنواره، گفت: در این المان پنج رنگ وجود دارد که به اعتقاد ما دانشجویان با هر فرهنگ، زبان، ایمان و اعتقاد کنار یکدیگر جمع شده‌اند و این موضوع سنبل جشنواره فرهنگ ملل است.

مؤذن‌زاده تصریح کرد: المان دیگر جشنواره دو بال فرشته است که این دوبال تمام پرچم‌ها را با تمام تفاوت‌ها در آغوش گرفته‌اند و کره‌زمینی را به ما هدیه می‌کنند که ما برای حفظ و نگهداری آن تلاش کنیم. ما درصدد این هستیم که از شما دانشجویان یاد بگیریم و اگر توانستیم به شما چیزی یاد بدهیم.
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}