جزئیات تاخیر پرواز ایران ایر به دلیل وجود موش در هواپیما ثبت بیش از ۵۶۸ هزار ازدواج و ۲۰۱ هزار طلاق در سال ۱۴۰۰ دختر جوان برای کشتن پدر قاتل اجیر کرد! ۳۴ کشته در حمله مسلحانه به مهد کودکی در تایلند + فیلم دیده شدن موش در هواپیما | پرواز هما با تاخیر انجام شد! سوابق تحصیلی شامل چه نمراتی می‌شود؟ کنکوری‌ها بخوانند روند کاهش دما تا هفته آینده در خراسان رضوی ادامه دارد (١۴ مهرماه ١۴٠١) افزایش سهم سالمندان از جمعیت کل کشور + فیلم تخریب کامل ۱۱۲ واحد مسکونی در زلزله خوی | مصدومان به هزار و ۱۲۷ نفر رسید ثبت ۴۰ پس لرزه طی ۳۰ ساعت در خوی اولین عمل قلب باز در بیمارستانی در کابل انجام شد پیش‌بینی باران درشمال و خیزش گرد و خاک در برخی استان‌ها (۱۴ مهرماه ۱۴۰۱) جزئیات جدید از آتش زدن دختر جوان در کلینیک زیبایی درباره نکاتی که با رعایتش در آسانسور ایمن می‌مانید اثبات ضرب و جرح در دادگاه توسط همسر ماجرای درگیری دو پسر جوان در مشهد، به قتل گره خورد آموزش و پرورش به دنبال جبران کمبود معلم تمامی کارت‌های ملی هوشمند تا سه ماه آینده تحویل خواهند شد
خبر فوری
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد: کاهش آمار‌های کرونایی در پیک ششم به دلیل واکسیناسیون گسترده بود
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تجربه نشان داده است که در پیک پنجم آمار‌های ابتلا و مرگ ومیر بسیار بد و افزایشی بود و در همین استان خیلی از مردم به دلیل ابتلا به کرونا فوت شدند. تنها می‌توانم بگویم آمار‌ها آنچه که اعلام شد، نبود. اما در پیک ششم آمار‌ها کاهش پیدا کرد و علت آن انجام واکسیناسیون بود.

گروه جامعه | شهرآرانیوز؛ دکتر محمدعلی کیانی در گردهمایی سالانه مبلغین و مبلغات که در آستانه محرم ۱۴۰۱ برگزار شد، اظهار کرد: وجه اشتراک بین پزشکان و مبلغین و مبلغات دین این است که مبلغان نقش هدایت مردم و پزشکان نقش نجات جان مردم را دارند.

وی افزود: در حال حاضر شرایط فعلی کرونا در سطح استان براساس آمار‌ها تقریبا تابع وضعیت کشوری است. اکنون در پیک هفتم هستیم و آمار‌ها در سطح استان و کشور روند افزایشی دارد و بین ۴۰ تا ۱۰۴ درصد افزایش وجود دارد که بعضا در این روز‌ها متفاوت است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: وضعیت مشهد از لحاظ رنگ‌بندی کرونا در شرایط نارنجی قرار دارد و هر لحظه ممکن است وضعیت رنگ‌بندی قرمز شود و شرایط قرمز یعنی ایجاد محدودیت. ما اعمال محدودیت را آن هم در ماه محرم را دوست نداریم، زیرا این ماه فرصتی است که مردم بتوانند از برکات آن استفاده کنند.

وی تاکید کرد: در حال‌حاضر در شرایط حساسی قرار داریم و اگر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نکنیم شرایط به زودی تغییر خواهد کرد و وارد محدودیت خواهیم شد؛ بنابراین با کمک شما مبلغان در این ایام با تذکر، توصیه و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به سمتی برویم که مجبور نباشیم محدودیت‌ها را اجرا کنیم.

کیانی ادامه داد: اگر فردی رعایت نکند فرد دیگری را مبتلا می‌کند و حال اگر فرد مبتلا فوت کند مسئولیت شرعی آن با کیست؟ آمار‌ها نشان می‌دهد بیشترین میزان مرگ در افراد مسن و افرادی که واکسیناسیون ناقص دارند، اتفاق می‌افتد. تجربه نشان داده است که در پیک پنجم آمار‌های ابتلا و مرگ ومیر بسیار بد و افزایشی بود و در همین استان خیلی از مردم به دلیل ابتلا به کرونا فوت شدند. تنها می‌توانم بگویم آمار‌ها آنچه که اعلام شد، نبود. اما در پیک ششم آمار‌ها کاهش پیدا کرد و علت آن انجام واکسیناسیون بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: بیش از ۸۰ درصد مرگ‌ها برای افرادی است که واکسن نزده‌اند یا واکسیناسیون آن‌ها ناقص است. اگر از واکسن دریافتی شش ماه بگذرد اثر ایمنی آن از بین می‌رود. طبق مطالعاتی که در خارج از کشور انجام شده است افرادی که دو دوز واکسن یادآور دریافت کردند، ۲۹ برابر میزان مرگ و میر در آن‌ها کمتر بوده است. خواهشمندم در بحث تبلیغ به واکسیناسیون نیز اشاره کنید، زیرا آمارها، در این زمینه آمار‌های خوبی نیست.

وی اضافه کرد: همچنین در بحث جمعیت که امروز جزو موضوعات مهم، سیاست نظام و فرمایش و تاکید مقام‌معظم رهبری است مبلغان توصیه‌هایی به مردم داشته باشند و این روز‌ها با وجود بیماری و شرایط شخت معیشتی به جامعه امید را برگردانید.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}