نتیجه بازی ایتالیا و مجارستان+ ویدئو خلاصه بازی| برد شاگردان مانچینی ساعت بازی تیم ملی فوتبال ایران و سنگال نتیجه بازی آلمان و انگلیس+ ویدئو خلاصه بازی| ناکامی دیگر برای ساوت‌گیت چرا گل محمدی خوشحال است؟| اهمیت برد پرسپولیس درغیاب ستاره‌ها حسینی دروازه‌بان اول ایران مقابل سنگال؟ | پایان حصارکشی درپست شماره یک پشیمانی مطهری از ماندن در استقلال ایران - سنگال؛ دوستانه برای ایران، انتقامی برای کی‌روش بازگشت هیجان به زنگ ورزش مدارس آلمان - انگلیس؛ احتمالا آخرین شانس ساوتگیت ووشوی ساندای ایران قهرمان جهان شد مدال ادیبیان برای پینگ‌پنگ خراسان کی روش به دنبال انتقام از سنگال|قهرمان آفریقا را هم می‌بریم؟ رمضانی آماده حضور در ترکیب اصلی استقلال می‌شود یک شوت دیاباته را مصدوم کرد! یزدانی در آستانه حضور در ترکیب اصلی استقلال شرایط مبهم محبی و قائدی برای بازی با گل‌گهر عنایتی به لیگ برتر برمی‌گردد؟ نتیجه بازی پرسپولیس و گل‌گهر| برتری قرمزها با گل عمری! امیدواری کاکا به شکسته شدن طلسم برزیل در جام جهانی
خبر فوری
آغاز روزهای حساس بررسی صلاحیت کاندیداهای کمیته ملی المپیک
دبیرکل کمیته ملی المپیک که ریاست ستاد برگزاری انتخابات این کمیته را برعهده داشت، درحالی از این مسئولیت کناره‌گیری کرده است که مشخص نیست چه کسی باید جایگزین او برای پیگیری فعالیت‌ها شود. 

به گزارش شهرآرانیوز - دبیرکل کمیته ملی المپیک که ریاست ستاد برگزاری انتخابات این کمیته را برعهده داشت، درحالی از این مسئولیت کناره‌گیری کرده است که مشخص نیست چه کسی باید جایگزین او برای پیگیری فعالیت‌ها شود.  براساس دستورالعمل اجرایی انتخابات کمیته ملی المپیک که ملاک برگزاری انتخابات این کمیته به‌حساب می‌آید و مصوبه کمیته بین‌المللی المپیک را هم دارد، ستادی ویژه مسئولیت نظارت «صفرتاصد» بر روند برگزاری انتخابات را برعهده دارد.

این ستاد که با عنوان دقیق «ستاد تطبیق و بررسی روند برگزاری انتخابات» تشکیل شده، متشکل از ۹نفر است که یکی از آن‌ها دبیرکل کمیته ملی المپیک است، اما استعفای وی از این ستاد، پیگیری فعالیت‌های ستاد و مسئولیت آن را با ابهام روبه‌رو کرده است. طبق دستورالعمل اجرایی انتخابات و براساس تبصره ۲ بخش دوم این دستورالعمل، دبیرکل کمیته ملی المپیک مسئولیت راهبردی این ستاد را برعهده دارد.

در تبصره۳ همین بخش تأکید شده است که هیچ‌یک از اعضای ستاد نباید نامزد انتخابات هیئت اجرایی شود. به همین دلیل کیکاوس سعیدی، دبیرکل کمیته ملی المپیک، در توضیح یا توجیه کاندیداشدنش این‌گونه اعلام کرده که از این ستاد کناره‌گیری کرده است. این اقدام سعیدی در راستای دو استعفا و حکم مخفیانه دیگری که درباره وی و در کمیته ملی المپیک صادر شده، صورت گرفته است، زیرا سعیدی بعد از ایجاد حاشیه‌هایی درباره کاندیداشدنش، این‌گونه اعلام کرده که حکم ریاست آکادمی ملی المپیک را دریافت کرده است و این روز‌ها هم به‌عنوان سرپرست دبیرکلی در کمیته رفت‌وآمد می‌کند.

این‌گونه اقدامات که همگی هم فقط حول یک فرد و به‌صورت پنهانی انجام شده است، نشان می‌دهد کسانی که در چهار سال گذشته متولی کمیته ملی المپیک بوده‌اند، به‌اندازه ادعایشان دل‌سوز کمیته و برگزاری بموقع انتخاباتش نیستند، به‌ویژه که با همین جابه‌جایی‌ها، ستاد برگزاری انتخابات را بدون مسئول کرده‌اند. در دستورالعمل اجرایی انتخابات کمیته ملی المپیک فقط تأکید شده است که دبیرکل کمیته مسئولیت ریاست ستاد را برعهده دارد، اما مشخص نشده است که در صورت استعفای وی، چه کسی باید این مسئولیت را عهده‌دار شود!

از طرفی، حالا که نام‌نویسی از کاندیدا‌های انتخابات کمیته ملی المپیک به پایان رسیده است، ستاد تطبیق و بررسی روند برگزاری انتخابات باید نقش اصلی خود را ایفا کند، زیرا «بررسی فرم‌های تکمیل‌شده ثبت‌نام و مدارک کاندیدا‌ها و تطبیق با شرایط احراز سمت‌های مختلف منطبق بر اساسنامه و دستورالعمل» و همچنین «احراز صلاحیت‌های عمومی از مراجع ذی‌صلاح و پیگیری برای اخذ تأییدیه» به‌عنوان بخشی از وظایف ستاد بیان شده است. حال آنکه این ستاد مسئول و رئیسی ندارد که فعالیت به این مهمی را راهبری کند! این موضوع چالش جدیدی برای انتخابات کمیته ملی المپیک است؛ انتخاباتی که از ماه‌ها پیش و به‌صورت اختیاری سنگ‌هایی پیش پای آن قرار داده شد تا به تعویقش منجر شود. تا امروز سه‌بار انتخابات کمیته ملی المپیک به تعویق افتاده است و به‌نظر می‌رسد این جابه‌جایی‌ها و استعفا‌ها هم در ادامه این مسیر باشد.

منبع: مهر

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}