مدیرعامل سازمان تاکسی‌رانی: قفل‌شدن نوسازی تاکسی‌ها به ضرر مردم و محیط زیست است حال و هوای پرشور نمایشگاه بین المللی مشهد در هفته پژوهش | روایت غرفه هایی که میخکوبتان می کند آتش‌سوزی در یکی از هتل‌های مشهد (۱۵ آذر ۱۴۰۱) پاسخ به دردسر‌های شارژ من کارت فرماندار مشهد: تا ۳ سال آینده، مشکل حل نشدنی ویژه‌ای در حاشیه شهر مشهد نخواهیم داشت شهرداری چه دستاورد‌هایی در نمایشگاه پژوهش خراسان رضوی دارد؟ حسابداری؛ زبانِ تجارت، زبانِ زندگی شهروند خبرنگار | نمایی از اولین برف پاییزی مشهد در آذرماه ۱۴۰۱ بهبود مدیریت ترافیک شهر با نصب دوربین‌های جدید نظارتی ارائه ۲۰ عنوان فعالیت نوآورانه خدمات شهری در نمایشگاه دستاورد‌های پژوهش و فناوری شهردار مشهد مقدس: شعبه دوم کارخانه نوآوری در حاشیه شهر افتتاح می‌شود صدور رای قطعی برای ۷۴۷ پرونده از ۱۱۰۰ پرونده ایثارگری در شهرداری مشهد مقدس پایان عملیات احداث و تجهیز پروژه پارکینگ هوشمند هشت آباد شهردار مشهد مقدس: اگر بانوان در صحنه نباشند، کشور دچار مشکل می‌شود تبدیل وضعیت ایثارگران شهرداری مشهد در انتظار دستور وزیر کشور اشتغال از محوری‌ترین برنامه‌های استان است
خبر فوری
۳۰۰۰ بیمار مشهدی زیرپوشش کمیته امداد چشم‌انتظار کمک خیران هستند
حمایت از افراد بی‌بضاعت مانند دریا وسیع است، اما شاید بتوان گفت نقطه عمیق این دریا، بیماران صعب‌العلاج بی‌بضاعت است؛ افرادی که حتی توان خرید دارو برای مرهم دردشان را ندارند، چه برسد به درمان، که گاهی آرزویی است ناشدنی و نیازمند معجزه.

سعیده آل‌ابراهیم | شهرآرانیوز - کمیته امداد امام‌خمینی (ره) که یکی از سازمان‌های مرتبط با افراد نیازمند به شمار می‌رود، حمایت از بیماران صعب‌العلاج را در دستورکار خود قرار داده است و طبق آخرین آماری که حسین خدرویسی، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد، در اردیبهشت امسال اعلام کرد، ۸۹ هزار بیمار صعب‌العلاج و خاص از خدمات کمیته‌امداد استفاده می‌کنند.

این در حالی است که به گفته مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌رضوی، «درنهایت اعتبارات دولتی کفاف ۴۰ درصد هزینه‌های ۶ هزار بیمار صعب‌العلاج را در استان می‌دهد و ۶۰ درصد دیگر باقی می‌ماند.» همین موضوع هم سبب شده است از چند سال پیش طرح «شفا» برای جبران همین کمبود مالی درمان و داروی بیماران زیرپوشش کمیته امداد اجرا شود، اما این طرح نتوانسته است به اندازه طرح اکرام ایتام و محسنین در این نهاد موفق باشد و آن‌طور که باید و شاید حمایت و کمک‌های مردمی را جذب کند و با توجه به شمار زیاد بیماران و هزینه‌های زیاد دارو و درمان، لازم است نیکوکاران به این عرصه نیز وارد شوند تا این مددجویان که رنجور از درد بیماری هستند، از درد هزینه‌های درمان فارغ شوند.

۳۰۰۰ صعب‌العلاج مشهدی

رضا سلم‌آبادی در گفتگو با خبرنگار شهرآرا، با اشاره به اینکه ۶ هزار بیمار صعب‌العلاج در استان زیرپوشش کمیته امداد هستند، اظهار کرد: حدود ۵۰ درصد این رقم، یعنی ۳ هزار نفر از این بیماران در مشهد قرار دارند. بیشتر این بیماران متأسفانه به سرطان و ام‌اس یا بیماری‌هایی مبتلا هستند که به پیوند نیاز دارند. با بیمارستان‌ها رایزنی کرده‌ایم و تخفیفاتی به این بیماران می‌دهند، اما تأمین هزینه دارویشان که زیاد است، زیرپوشش قرار نمی‌گیرد.

حامی هزینه‌های درمان

مدیرکل کمیته امداد استان درباره جزئیات طرح شفا بیان کرد: در این طرح که از چندسال پیش آغاز شده است، خیران می‌توانند با مراجعه به سامانه کمیته امداد مشخصات بیماری، شهر مدنظر و حتی این را که بیمار کودک یا بزرگ‌سال باشد، انتخاب کنند و حامی هزینه‌های دارویی و درمانی او شوند. تاکنون در این طرح توفیق چندانی نداشته‌ایم و نیازمند کمک هستیم.

سلم‌آبادی اظهار کرد: بیماران صعب‌العلاج جزو گروه‌های پرهزینه زیرپوشش کمیته‌امداد هستند. زیرا برخی از آن‌ها به تجهیزات پزشکی نیاز دارند و بعضی دیگر نیازمند پرستار و مراقب هستند. ضمن اینکه شماری از آن‌ها به تغذیه و بهداشت مناسب‌تری احتیاج دارند و همه این موارد مبلغ شایان‌توجهی می‌شود که منابع ما پاسخگوی این تعداد نیست. گاهی هزینه کار درمانی یک بیمار به ۹۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان نیز می‌رسد.

ارسال نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}