خبر فوری

تریاک؛ رکورددار کشفیات مواد مخدر در هفته اول دی ماه

  • کد خبر: ۱۳۳۴۵
  • ۱۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۵
تریاک؛ رکورددار کشفیات مواد مخدر در هفته اول دی ماه
۸۹ درصد بیش از ۱۷ تن مواد مخدر کشف شده در کشور در هفته نخست دی ماه تریاک بوده است.

به گزارش شهرآرانیوز، معاون دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان این موضوع که مجموع کشفیات این هفته ۱۷هزار و ۴۱۶ کیلوگرم است، افزود: این میزان کشفیات در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که ۱۴ هزار و ۱۸۸کیلوگرم بود، حدود ۲۲ درصد افزایش داشته است.
ناصر اصلانی یادآور شد: ۱۵ هزار و ۴۷۸ کیلوگرم از مجموع کشفیات مربوط به ماده مخدر تریاک بود که ۸۹ درصد کشفیات را به خود اختصاص داده است.
وی گفت: همچنین از این میزان ۹۳۴ کیلوگرم حشیش، ۱۰۹ کیلوگرم هروئین، ۹۶ کیلوگرم گراس، ۵۴۷ کیلوگرم شیشه و ۲۵۰ کیلوگرم سایر مواد کشف شده است.
اصلانی با بیان اینکه در این هفته، طی طرح‌های جمع‌آوری و ساماندهی معتادان متجاهر در سطح کشور مجموعاً ۳ هزار و ۲۸۹ متهم در ارتباط با جرایم مواد مخدر، دستگیر شده‌اند، اظهار داشت: از این تعداد هزار و ۹۷۸ نفر به اتهام قاچاق و توزیع مواد مخدر و ۲هزار و ۳۵۵ نفر معتاد متجاهر دستگیر شده اند. همچنین در میان دستگیرشدگان این هفته ۶۳ نفر نیز از اتباع بیگانه هستند.
وی خاطرنشان کرد: بیش از ۸۳ درصد کشفیات این دوره زمانی مربوط به هفت استان کشور است که بیشترین حجم کشفیات با ۴ هزار و ۹۱۴ کیلوگرم یعنی معادل ۲۸ درصد کشفیات کشور مربوط به استان خراسان جنوبی است و سیستان و بلوچستان با ۳ هزار و ۱۷۷کیلوگرم، کرمان با ۲ هزار و ۷۶۵ کیلوگرم، فارس با ۹۸۹ کیلوگرم، تهران با ۹۰۸ کیلوگرم، سمنان با ۸۹۴ کیلوگرم و یزد با ۸۱۵ کیلوگرم به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار دارند.
معاون دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر افزود: سهم کشفیات پنج استان اولویت دار حوزه مقابله یعنی سیستان و بلوچستان، بوشهر، کرمان، خراسان جنوبی و هرمزگان از کشفیات کشور در هفته مذکور ۶۵ درصد است.
اصلانی گفت: طی این مدت ۲۸۹ دستگاه خودرو و هفت سلاح توقیف شد و ۷۲ درصد کشفیات اطلاعاتی و ۲۷ درصد انتظامی بوده است.

 

منبع: اعتماد

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}