خبر فوری
بازیکنان جام‌ جهانی قطر با سیستم ردیابی جدید فیفا می‌توانند بعد از بازی عملکردشان را بررسی کنند
در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر علاوه بر تمام دوربین‌ها و حسگر‌هایی که حرکات بازیکنان را در زمان واقعی ردیابی می‌کنند، خود بازیکنان می‌توانند بعد از پایان بازی با اپلیکیشن جدید FIFA Player جزئیات عملکردشان را بررسی کنند.

شهرآرانیوز - در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر علاوه بر تمام دوربین‌ها و حسگر‌هایی که حرکات بازیکنان را در زمان واقعی ردیابی می‌کنند، خود بازیکنان می‌توانند بعد از پایان بازی با اپلیکیشن جدید FIFA Player جزئیات عملکردشان را بررسی کنند. این برنامه جدید عملکرد بازی بازیکنان را بررسی می‌کند و در مدت کوتاهی پس از پایان مسابقه، تحلیل‌هایی خاص و متناسب با بازیکنان ارائه می‌کند. البته داده‌های پیشرفته بازی‌ها را تیمی از تحلیلگران بسیار آموزش‌دیده فیفا، همراه با داده‌های ردیابی ترکیب می‌کنند.

این برنامه انواع داده‌های دوربین‌های میدانی را اندازه گیری می‌کند؛ از جمله مسافت طی‌شده، حداکثر سرعت و تعداد عملکرد. یک الگوریتم پیشرفته معیار‌ها و سایر شاخص‌های عملکرد بازیکنان را به تحلیل تبدیل می‌کند که فوتبالیست‌ها می‌توانند آن‌ها را بررسی کنند. طبق گفته فیفا، تمام این داده‌ها با فیلم واقعی بازی هماهنگ شده است تا بازیکن بتواند عملکردش را در لحظات کلیدی بازی ببیند.

معیارهای جدید با روش‌های نوآورانه تجزیه و تحلیل‌هایی از بازی ارائه می‌کنند، مثلا تعداد انواع پاس‌ها، مکان‌هایی که به بازیکن صاحب توپ فشار وارد شده است.

یوهانس هولزمولر، مدیر فناوری و نوآوری فیفا، در باره این فناوری گفته است: «برای اولین‌بار در جام جهانی فوتبال، نه تنها تیم‌های شرکت‌کننده، بلکه همه بازیکنان این فرصت را خواهند داشت پس از هر مسابقه، به داده‌های عملکرد خود و کلیپ‌های ویدیویی آن دسترسی داشته باشند.»

ارسال نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}