خبر فوری

حقه کثیف برای سرقت خودروی زن جوان

  • کد خبر: ۱۴۳۷۲
  • ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۳
حقه کثیف برای سرقت خودروی زن جوان
شیادانی که با ظاهر کمک‌رسانی خودروی زن جوانی را ربوده بودند، دستگیر شدند.
محمدجواد ابوعطا - استارت پشت استارت، اما خبری از روشن شدن خودرو نبود. با اینکه خودرو صبح راحت روشن شده بود و مشکل خاصی نداشت، اما حالا پس از ۱۰ دقیقه خاموش کردن و رفتن برای خرید، دیگر روشن نمی‌شد. زن جوان مستأصل از بروز اشکال فنی، برای خودرو دست به کار شد، اما نتوانست کاری از پیش ببرد. در این لحظه دو مرد جوان به قصد کمک به او نزدیک شدند و دقایقی بعد خودرو روشن شد و به حرکت درآمد، اما بدون حضور زن جوان، چرا که او فریب یک حقه‌بازی کثیف را خورده بود.
ماجرای این پرونده چند روز پیش در چهارراه مخابرات مشهد اتفاق افتاد. زن جوان که برای خرید ۱۰ دقیقه خودروی پرایدش را ترک کرده بود، هنگام برگشتن با نقص فنی خودرو رو به‌رو شد. او قصد تعمیر خودرو را داشت، که موفق نشد.
در این لحظه ۲ مرد جوان که مقابل خودرو در پیاده‌رو ایستاده بودند، به قصد کمک جلو آمدند تا مشکل زن جوان را حل کنند. آن‌ها چند دقیقه بعد توانستند خودرو را روشن کنند، اما به جای اینکه خودرو را تحویل مالکش دهند، با هل دادن زن جوان و سرقت خودرو به سرعت از محل گریختند.
زن جوان در تماس با پلیس موضوع سرقت را اعلام کرد. با حضور مأموران در محل مشخص شد که این افراد حرکت زن جوان را زیر نظر داشته و هنگامی که او خودرو را ترک کرده است، اقدام به ایجاد نقص فنی برای خودرو کرده‌اند و هنگامی که راننده به مشکل برمی‌خورد جلو آمده و با سوءاستفاده از اعتماد زن جوان به این افراد، در چشم‌برهم‌زدنی خودرو را می‌ربایند. به دستور سرهنگ عباس صارمی ساداتی، رئیس پلیس مشهد، پرونده‌ای در این باره تشکیل و تحقیقات آغاز شد. ۳ روز بعد خودروی سرقتی در محدوده خلق‌آباد کشف شد، اما سارقان وسایل داخل این خودرو را ربوده بودند.

ردپای سارقان در فضای مجازی
مأموران کلانتری رسالت پیگیری پرونده را با همکاری مال‌باخته در دستور کار قرار می‌دهند، تا آنکه مال‌باخته با مراجعه به کلانتری از مشاهده قطعات خودرواش که برای فروش در فضای مجازی قرار گرفته بود، خبردار می‌شود.
با این سرنخ مأموران موفق به دستگیری فردی می‌شوند که آگهی فروش قطعات را در فضای مجازی منتشر کرده بود. بررسی سوابق این فرد نشان داد که او هیچ سابقه کیفری ندارد و تعدادی از قطعات خودروی زن جوان را از فردی دیگر به قیمت پایینی خریده و از سرقتی بودن آن‌ها اطلاع نداشته است.
این فرد مشخصات و اطلاعات لازم درباره متهم اصلی پرونده را به پلیس ارائه داد. مأموران نیز با دستیابی به این اطلاعات بلافاصله اقدامات لازم را انجام دادند و در عملیاتی غافل‌گیرانه موفق به شناسایی و دستگیری متهمان اصلی پرونده شدند.

اعتیاد، انگیزه شوم سرقت
با مشخص شدن اینکه متهمان دارای سابقه کیفری هستند و به موادمخدر نیز اعتیاد دارند، بازرسی از مخفیگاه متهمان انجام و تعدادی لوازم داخل خودروی سرقتی از این محل کشف شد.
رئیس پلیس مشهد از ادامه تحقیقات برای روشن شدن دیگر سرقت‌های صورت گرفته از سوی متهمان خبر داد. سرهنگ عباس صارمی ساداتی با تأکید بر توجه شهروندان به مقوله امنیت بیان کرد: اعتماد به افرادی که با ظاهر خیرخواهانه جلو آمده و اقدامات شوم خود را عملیاتی می‌کنند یکی از شگرد‌های مرسوم شیادان است که از شهروندان تقاضا می‌شود هرکجا با مشکلی رو به‌رو شدند حتما برای رفع آن از افراد آشنا کمک بخواهند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}