خبر فوری
از «خورشید» تا «معجونی» در امتداد «نماز»؛

مشهد برف بازی کجا بریم؟

  • کد خبر: ۱۴۵۳۹
  • ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۸
مشهد برف بازی کجا بریم؟
با امن ترین و نزدیک ترین مسیرهای برف بازی حوالی مشهد بیشتر آشنا شوید.
به گزارش شهرآرانیوز، اگر در پی اولین برف سنگین زمستانی، به دنبال بهترین، امن‌ترین و نزدیک ترین، مسیر برای برف بازی و تیوپ سواری می‌گردید، نیازی نیست از مشهد خارج شوید.
 
درست در ارتفاعات جنوب غرب مشهد، بولوار نماز، میزبان شما برای بهره‌بردن از روز‌های برفی است. بولواری ۷ کیلومتری که از پارک خورشید شروع می‌شود و پس از تقاطع با بولوار‌های هاشمیه، سرافرازان، دلاوران، خاقانی و شهید کاوه به بزرگراه شهید کلانتری می‌رسد. تمام حاشیه این بولوار که در کنار کمربند سبز جنوبی مشهد کشیده شده، فرصت مناسبی برای برف بازی و تیوپ سواری ایجاد می‌کند. به طوری که می‌توانید به راحتی خودروی خود را در آسفالت پارک کنید و در فاصله‌ای بسیار کم، روی کوه بروید و در شیبی ملایم، تیوپ سواری کنید و پایین بیایید.
 
از ویژگی این مسیر که موجب امنیت آن می‌شود، علاوه بر شیب ملایم کوه ها، نزدیک بودن بولوار نماز به شهر و تردد آسان خودرو‌های امدادی در صورت اتفاق‌های احتمالی است که در برف بازی اهمیت بسیاری دارد. دیگر اینکه در این کوه‌ها باز هم به دلیل نزدیکی به شهر، خبری از حیوانات وحشی نیست.

در ادامه بولوار نماز، کوه‌های معجونی در جاده خلج کشیده شده است که آن‌ها نیز برای برف بازی مناسب اند. البته اکنون، چون کمربند جنوبی در این بخش، گشایش نیافته، نمی‌توان از این مسیر، به آن کوه‌ها رسید. بهترین مسیر برای رسیدن به معجونی بزرگراه کلانتری و ورود به خیابان خلج است. این خیابان در امتداد خود به سمت کوه‌های معجونی می‌رود.
 
در مقابل سازمان صنایع دفاع، کوه‌ها با شیب ملایم خود، هر سال زمستان میهمان برف دوستان هستند. کوه‌ها در فاصله کمی از جاده قرار گرفته اند و تا رسیدن به کنار کوه فقط حدود ۳ دقیقه راه است. این فضا هم برای تیوپ سواری و برف بازی امن و مناسب است.

اگر بازهم بخواهیم برای برف بازی راهی دور نرویم، باید به بوستان‌های سطح شهر سری بزنیم. از جمله بوستان وکیل آباد و ملت و حتی بوستان‌های محلی مانند وحدت و مینا که می‌توان با وسایل حمل و نقل عمومی به آن‌ها رسید و از فضایش لذت برد.

اما در مسیری دورتر از مشهد، کوه‌های کم ارتفاع نزدیک به سد چالیدره، دیگر پیشنهاد ما برای برف بازی و تیوپ سواری است. شیب ملایم این کوه ها، نیز امنیت لازم را فراهم کرده است. دو مسیر پیاده روی از روستای جاغرق به کردینه و از زشک به سمت چشمه قُل قُلی را نیز فراموش نکنید که در این مسیرها، می‌توانید در کنار رودخانه، از تماشای فضای برفی و زیبای روستا نیز بهره ببرید و خانوادگی در مسیری دل انگیز، راه بروید.

اما مهم‌ترین و تنها پیست اسکی مشهد، شیرباد است که در حدود هفتاد کیلومتری مشهد قرار گرفته است و در مسیر جاده چناران، روستای دولت آباد بعد از گذشتن از ۳۶ کیلومتر مسیر فرعی به پیست اسکی می‌رسد. در این پیست در کنار فضای مناسب برای لوژسواری، اسکی و... امکانات تفریحی، اقامتی و رستوران نیز در فضایی امن فراهم است.
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}