کارت ملی هوشمند برای شرکت در انتخابات ضروری نیست بخشش ۲ قاتل در گلستان به احترام ایام فاطمیه خانه تاریخی شهرداران تهران به فروش می‌رسد حفاظت و مرمت سردر ورودی قدیمی‌ترین بیمارستان سبزوار سند ازدواج شکل گذرنامه می‌شود امکان ادامه تحصیل سربازان در حین خدمت سربازی در صورت فراموش کردن رمز گوشی، چگونه قفل آن را باز کنیم؟ +تصویر پهباد‌ها به کمک جاده‌های کشور می‌آیند ایرانی‌ها در چه سنی بیشتر طلاق می‌گیرند؟   در‌های کاخ مرمر به روی گردشگران باز می‌شود قتل هولناک نامادری به‌دست فرزندش در مشهد برخی مدارس خراسان رضوی تعطیل شد شب های سرد در راه خراسان رضوی گردشگری؛ امسال بهتر از پارسال وقتی دیوارهای دانشگاه فردوسی برداشته می شود جزئیات حکم پرونده سکه ثامن نخستین اقامتگاه بوم‎گردی با رویکرد گردشگری مزرعه در کوهسرخ راه‌اندازی می‌شود حفاظت از میراث فرهنگی تشدید می‌شود ساماندهی وضع اقتصادی کشور، بالاترین توقع مردم از مسئولان است اعلام شماره حساب برای کمک به معصومه، مادر مشهدی
خبر ویژه

۱۰ هزار شتر استرالیایی به کام مرگ می‌روند

  • کد خبر: ۱۴۹۳۸
  • ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۷
همزمان با خشکسالی و آتش‌سوزی گسترده در استرالیا، کار معدوم سازی ۱۰ هزار شتر وحشی تشنه در ایالت "استرالیای جنوبی" از امروز آغاز شد.

به گزارش شهرآرا نیوز، به نقل از رسانه‌های استرالیا، در مناطقی از شمال غربی این ایالت استرالیا کار معدوم سازی شترها به علت نبود آب در این منطقه آغاز شده است. کار کشتن این شترها از امروز چهارشنبه شروع شده و انتظار می‌رود که پنج روز به طول انجامد.

در حدود ۱۰هزار  شتر تشنه در مناطقی از استرالیا در جست وجوی آب که گفته می‌شود مردم را در معرض خطر قرار داده‌اند.

این اقدام مورد حمایت اداره آب و محیط استرالیای جنوبی قرار دارد . این اداره می‌گوید که این شترهای تشنه در جستجوی آب جان مردم منطقه را به مخاطره می اندازند.

مقامات این منطقه استرالیا می‌گویند که اسب‌ها و الاغ‌های وحشی از طریق بالگرد توسط تیراندازان حرفه‌ای هدف اصابت گلوله قرار می‌گیرند . این مقامات تاکید می‌کنند که شترها نیز با خوردن مواد غذایی بر جوامع محلی فشار وارد می‌کنند و در وضعیت خشکسالی فعلی گله‌های شتر جان مردم را تهدید می کند.

اداره آب می‌گوید که زمین‌دارها در گذشته شترها را جمع‌آوری می‌کردند و می‌فروختند اما اکنون تعداد آنها زیاد شده و حدود ۱۰ هزار شتر به منابع آبی هجوم برده‌اند و این موجب خسارت زیادی به زیرساخت‌ها شده و خطراتی را متوجه خانواده‌ها کرده است.

جنوب استرالیا نیز همانند سایر مناطق این کشورها از هفته‌ها پیش با افزایش دمای هوا مواجه شده است .در این ایالت نیز همانند ایالت مجاور آن "نیو ساوت ولز" خشکی و گرما موجب آتش سوزی علفزارها شده است. منطقه APY مکانی دورافتاده در جنوب استرالیا است که تنها در حدود ۲ هزار ۳۰۰ نفر سکنه دارد.

برآورد می‌شود که بیش از یک میلیون نفر شتر در استرالیا زیست می‌کنند و جمعیت آنها به سرعت رو به افزایش است.

برچسب ها: شتر کشتن شتر تشنه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
سرخط خبرها
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}