حمایت روسیه از ریاست عربستان بر اجلاس گروه۲۰ رئیس جمهور لبنان: خسارت انفجار بیروت ۱۵ میلیارد دلار است جزئیات برگزاری دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی شکست ترامپ در انتخابات آمریکا، به احتمال ۷۱ درصد! رئیس جمهور: آمریکا حق استفاده از سازوکار برجام را ندارد ماجرای فروش داخلی نفت و گشایش اقتصادی به روایت واعظی حواشی انتخاب «کاملا هریس» و خشم ترامپ! واکنش ترامپ به انتخاب معاون بایدن: هریس «حقه باز» و بایدن «کودن» است علت لغو سفر معاون اول رئیس‌جمهور به بیروت قطعنامه تمدید تحریم تسلیحاتی ایران در شورای امنیت رأی نمی‌آورد ۲۱۸ محکوم تعزیراتی با موافقت رهبر انقلاب مشمول عفو و تخفیف شدند سایه نبود رئیس‌جمهور بر رأی نگرفتن گزینه پیشنهادی وزارت صنعت روحانی باید با استجازه از رهبری سرپرست وزارت صمت را منصوب کند توئیت کنایه‌آمیز مشاور روحانی در واکنش به مخالفت نمایندگان با مدرس خیابانی گزارش رویترز درباره پیش‌نویس جدید قطعنامه آمریکا علیه ایران قطعنامه ضد ایرانی ترامپ، دوراهی شکست یا انزوای آمریکا رئیس‌جمهور: مقایسه شرایط صلح با شرایط جنگ خطاست ستاد ملی کرونا مصلحت ندید رئیس‌جمهور امروز به مجلس بیاید مدرس خیابانی بر کرسی وزارت صنعت ننشست آغاز رأی‌گیری برای مدرس خیابانی، گزینه پیشنهادی وزارت صمت
خبر ویژه
آیت الله جنتی:

سپاه در بسیاری از حوادث و مشکلات پشتیبان مردم بود

  • کد خبر: ۱۴۹۸۰
  • ۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۳
سپاه در بسیاری از حوادث و مشکلات پشتیبان مردم بود
رئیس مجلس خبرگان گفت: باید توجه داشت که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مایه عزت و قدرت ایران است و در بسیاری از حوادث و مشکلات پشتیبان مردم بوده است.
به گزارش شهرآرانیوز، آیت‌الله احمد جنتی صبح امروز در هفتمین جلسه مشترک هیئت رئیسه و رؤسای کمیسیون‌های مجلس خبرگان، گفت: امروز ۲۶ دی ماه، روز فرار شاه از کشور است که همراه او همه قدرت‌های استکباری نیز از این کشور خارج شدند لذا روز مبارکی بود که سرآغاز تشکیل حکومت اسلامی شد.

وی ادامه داد: باید خداوند را بخاطر شکل‌گیری انقلاب اسلامی و نیز رهبری امام راحل و پس از آن مقام معظم رهبری و حمایت مردم از نظام و انقلاب شاکر باشیم.

رئیس مجلس خبرگان با اشاره به شهادت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی تصریح کرد: این شهادت داغی به دل ما گذاشت که به این زودی‌ها التیام نمی‌یابد. مردم در ایران، عراق، افغانستان و‌سوریه عزادار شدند.

آیت الله جنتی تاکید کرد: سپهبدشهید سلیمانی مرد شریفی بود که همه غیر از امریکا، اسراییل و داعش او را دوست داشتند و غیر از این‌ها هیچ کس نبود که حرفی نسبت به ایشان داشته باشد. در گذشته این شهید بزرگوار را نمی‌شناختیم و از این پس بیشتر می‌شناسیم.

وی اضافه کرد: همان‌طور که زندگی سپهبد شهید سلیمانی مایه برکت بود، شهادتش نیز مایه برکت شده است و خون این شهید و همرزمانش مانند خون امام حسین (ع) که تا قیامت می‌جوشد، خواهد جوشید و ضد زور و ضد ستم و رزمنده پرور خواهد بود. به جریان مقاومت کمک می‌کند و روحیه ضداستکباری و استبدادی را تقویت کرد.

رئیس مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: در طول این ۴۰سال هیچگاه چنین نشده بود که مردم با این حضور گسترده در یک مراسم تشییع پیکر شهید، شرکت کنند، این‌شهادت پربرکت در استان‌ها شور و شعف فراوانی آفرید، اما متأسفانه در کرمان تعدادی از هموطنان ما در مراسم تشییع پیکر جان باختند که مایه غصه فراوانی شد.

وی گفت: شهادت سپهبد سلیمانی موجب وحدت و تجدید بیعت مردم با آرمان‌های انقلابی شد و موج حرکت ضد اسرائیلی و امریکایی نیز تقویت شد، این خون پاک این کار را کرد و پایگاه نظامی امریکا را موشک باران کرد؛ یکی از برکات خون این شهید می‌تواند پاک شدن منطقه از وجود این اعیان باشد.

وی افزود: سپهبد شهید سلیمانی برای شهادت آماده بود و پیش از شهادت در یک دست‌نوشته آمادگی خود برای شهادت را اعلام کرده بود؛ حاج قاسم را می‌توان یک مجتهد واقعی در راه خدا دانست.

باید آمریکایی‌ها از منطقه خارج بشوند

رئیس مجلس خبرگان با بیان اینکه خون شهید سلیمانی برکتی ایجاد کرد که رزمندگان ما با جرئت بتوانند به پایگاه نظامی آمریکایی‌ها حمله کنند، افزود: البته این موضوع پایان کار نیست و باید آمریکایی‌ها از منطقه خارج بشوند.

آیت الله جنتی خاطرنشان کرد: موضوع حمله ایران به پایگاه نظامی آمریکایی‌ها باید در آینده تبدیل به گفتمانی شود که در آن آمریکایی‌ها به طور کامل از سوریه و تمام منطقه خارج شوند.

وی با اشاره به حادثه تاسف بار سقوط هواپیمای اوکراینی، گفت: قطعا حادثه سقوط هواپیما یک اشتباه فنی بود و باید پس از تحقیقات گسترده علت این موضوع مشخص شود؛ در حادثه هواپیما بسیاری از نخبگان این کشور شهید شدند که این موضوع باعث تأسف فراوان شده است. من شهادت آن‌ها را به خانواده‌های محترم‌شان تسلیت می‌گویم و ما در غم‌شان شریک هستیم، اما این قضیه نباید باعث شود عده‌ای سو استفاده کنند.

آیت الله جنتی به برخی تحرکات و اقدامات صورت گرفته پس از حادثه سقوط هواپیما اشاره کرد و گفت: متاسفانه برخی از جوانان پس از این حادثه اعتراضاتی داشته‌اند که در این اعتراضات سپاه را مقصر معرفی کرده‌اند.
باید توجه داشت که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مایه عزت و قدرت ایران است و در بسیاری از حوادث و مشکلات پشتیبان مردم بوده است.
سپاه بود که پایگاه آمریکایی را موشک باران کرد و هر اتفاقی می‌افتد، سینه سپر می‌کند و هرجایی سیل می‌آید پیش از عناصر دیگر در آن منطقه فعال می‌شود؛ از جان گذشتگان هستند و باید قدرشان را دانست.

رئیس مجلس خبرگان رهبری با اشاره به رفتار اخیر سفیر انگلیس در تهران بیان داشت: مشخص نیست که چرا وزارت امور خارجه در مقابل چنین تحرکاتی منفعل عمل می‌کند.
سفیر انگلیس در تهران در یک تجمع غیرقانونی شرکت می‌کند، فیلم می‌گیرد و خط دهی می‌کند و هنگامی که او را دستگیر می‌کنند که اول نمی‌گوید سفیرم و می‌گوید یک فرد خارجی هستم و انگلیسی حرف می‌زند و بعد که به او می‌گویند تو را شناختیم می‌گوید، سفیر انگلیس است.

آیت الله جنتی تصریح کرد: سفیر انگلیس باید به عنوان عنصر نامطلوب شناخته شده و از ایران اخراج بشود. باید خیلی حواس مان را جمع کنیم چراکه وقتی این فرد در تجمع شرکت می‌کند باید دید داخل سفارت و به صورت محرمانه چه می‌کند؟

وضعیت قوه قضاییه که الحمدلله خوب شده است به همین بخاطر از برادر عزیزمان آقای رئیسی تشکر می‌کنم
وی با اشاره به در پیش بودن انتخابات ۹۸گفت: کارآمدی مجلس شورای اسلامی، بسیار مهم است؛ وضعیت قوه قضاییه که الحمدلله خوب شده است به همین بخاطر از برادر عزیزمان آقای رئیسی تشکر می‌کنم، قوه قضاییه کم کم برای مردم امید بخش می‌شود، مجلس نیز باید همین­‌طور فعال شود و نماینده‌هایی بیایند که وظیفه‌شناس باشند و به وظایف نمایندگی خود به نحو احسن عمل کنند.

رئیس مجلس خبرگان اضافه کرد: مجلس علاوه بر نظارت بر اجرای قوانین باید به تصویب قوانین مطلوب بپردازد. یکی از قوانینی که مجلس باید تصویب کند، نظام‌مند کردن ثبت‌نام‌ها در انتخابات است تا تعداد زیادی از افراد بدون ضابطه در انتخابات ثبت نام نکنند.

وی تصریح کرد: تعداد زیادی داوطلب برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت نام کردند و استعلام گرفتن از نهاد‌های چهارگانه برای این تعداد ثبت نام کننده، زمانبر و سخت بود. کسانی که صلاحیت آن‌ها برای حضور در مجلس رد و یا احراز نشده است، حق اعتراض دارند؛ در همین چند روز اخیر، برخی افراد را پس از بررسی مجدد، تائید صلاحیت کرده‌ایم.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}