منطق اطلاعات سپاه در برخورد با عوامل نفوذی در چارچوب وظایف قانونی است گزارش تخلفات مراکز و مدارس خارج از کشور به قوه قضائیه ارجاع شد ممنوعیت ورود موادغذایی همراه مسافر از چین و کشورهای جنوب شرق آسیا به کشور بررسی طرح اعمال بیش از یکبار مدرک تحصیلی کارمندان با اولویت در صحن علنی مجلس مجازات تخلف در هزینه‌های تبلیغات انتخاباتی مجلس تعیین شد ثبت مصارف و مخارج داوطلبان نمایندگی مجلس در سامانه مالی انتخابات داوطلبان انتخابات باید حساب بانکی خود را معرفی کنند دهه فجر بهترین فرصت برای تبیین اهداف انقلاب است تبریک دکتر روحانی به نخست وزیر ورئیس جمهور هند به مناسبت روز جمهوری هند اعلام وصول استعفای داریوش اسماعیلی، نماینده سروستان شرایط هزینه‌های انتخاباتی هر داوطلب مشخص شد هویت پرداخت و دریافت‌کننده کمک مالی در فعالیت‌های انتخاباتی باید شفاف شود هزینه‌های نامزدهای انتخاباتی باید به تایید هیات مرکزی نظارت برسد ظریف: ترامپ سیاست خارجی‌اش را بر مبنای واقعیت‌ها پایه‌گذاری کند تعیین امکانات و منابع قانونی تامین مالی تبلیغات نامزد‌های انتخابات مجلس واکنش نوبخت به سوزاندن کتاب طب «هاریسون» نه، مرسی!؛ واکنش ترامپ به اظهارات ظریف+ عکس دکتر روحانی جان باختن عده ای از مردم ترکیه در حادثه زلزله را تسلیت گفت ظریف فردا در مجلس نمایندگان رهبری، خواستار برخورد قاطع قضایی با فرد سوزاننده کتاب پزشکی
خبر ویژه
آیت الله جنتی:

سپاه در بسیاری از حوادث و مشکلات پشتیبان مردم بود

  • کد خبر: ۱۴۹۸۰
  • ۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۳
رئیس مجلس خبرگان گفت: باید توجه داشت که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مایه عزت و قدرت ایران است و در بسیاری از حوادث و مشکلات پشتیبان مردم بوده است.
به گزارش شهرآرانیوز، آیت‌الله احمد جنتی صبح امروز در هفتمین جلسه مشترک هیئت رئیسه و رؤسای کمیسیون‌های مجلس خبرگان، گفت: امروز ۲۶ دی ماه، روز فرار شاه از کشور است که همراه او همه قدرت‌های استکباری نیز از این کشور خارج شدند لذا روز مبارکی بود که سرآغاز تشکیل حکومت اسلامی شد.

وی ادامه داد: باید خداوند را بخاطر شکل‌گیری انقلاب اسلامی و نیز رهبری امام راحل و پس از آن مقام معظم رهبری و حمایت مردم از نظام و انقلاب شاکر باشیم.

رئیس مجلس خبرگان با اشاره به شهادت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی تصریح کرد: این شهادت داغی به دل ما گذاشت که به این زودی‌ها التیام نمی‌یابد. مردم در ایران، عراق، افغانستان و‌سوریه عزادار شدند.

آیت الله جنتی تاکید کرد: سپهبدشهید سلیمانی مرد شریفی بود که همه غیر از امریکا، اسراییل و داعش او را دوست داشتند و غیر از این‌ها هیچ کس نبود که حرفی نسبت به ایشان داشته باشد. در گذشته این شهید بزرگوار را نمی‌شناختیم و از این پس بیشتر می‌شناسیم.

وی اضافه کرد: همان‌طور که زندگی سپهبد شهید سلیمانی مایه برکت بود، شهادتش نیز مایه برکت شده است و خون این شهید و همرزمانش مانند خون امام حسین (ع) که تا قیامت می‌جوشد، خواهد جوشید و ضد زور و ضد ستم و رزمنده پرور خواهد بود. به جریان مقاومت کمک می‌کند و روحیه ضداستکباری و استبدادی را تقویت کرد.

رئیس مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: در طول این ۴۰سال هیچگاه چنین نشده بود که مردم با این حضور گسترده در یک مراسم تشییع پیکر شهید، شرکت کنند، این‌شهادت پربرکت در استان‌ها شور و شعف فراوانی آفرید، اما متأسفانه در کرمان تعدادی از هموطنان ما در مراسم تشییع پیکر جان باختند که مایه غصه فراوانی شد.

وی گفت: شهادت سپهبد سلیمانی موجب وحدت و تجدید بیعت مردم با آرمان‌های انقلابی شد و موج حرکت ضد اسرائیلی و امریکایی نیز تقویت شد، این خون پاک این کار را کرد و پایگاه نظامی امریکا را موشک باران کرد؛ یکی از برکات خون این شهید می‌تواند پاک شدن منطقه از وجود این اعیان باشد.

وی افزود: سپهبد شهید سلیمانی برای شهادت آماده بود و پیش از شهادت در یک دست‌نوشته آمادگی خود برای شهادت را اعلام کرده بود؛ حاج قاسم را می‌توان یک مجتهد واقعی در راه خدا دانست.

باید آمریکایی‌ها از منطقه خارج بشوند

رئیس مجلس خبرگان با بیان اینکه خون شهید سلیمانی برکتی ایجاد کرد که رزمندگان ما با جرئت بتوانند به پایگاه نظامی آمریکایی‌ها حمله کنند، افزود: البته این موضوع پایان کار نیست و باید آمریکایی‌ها از منطقه خارج بشوند.

آیت الله جنتی خاطرنشان کرد: موضوع حمله ایران به پایگاه نظامی آمریکایی‌ها باید در آینده تبدیل به گفتمانی شود که در آن آمریکایی‌ها به طور کامل از سوریه و تمام منطقه خارج شوند.

وی با اشاره به حادثه تاسف بار سقوط هواپیمای اوکراینی، گفت: قطعا حادثه سقوط هواپیما یک اشتباه فنی بود و باید پس از تحقیقات گسترده علت این موضوع مشخص شود؛ در حادثه هواپیما بسیاری از نخبگان این کشور شهید شدند که این موضوع باعث تأسف فراوان شده است. من شهادت آن‌ها را به خانواده‌های محترم‌شان تسلیت می‌گویم و ما در غم‌شان شریک هستیم، اما این قضیه نباید باعث شود عده‌ای سو استفاده کنند.

آیت الله جنتی به برخی تحرکات و اقدامات صورت گرفته پس از حادثه سقوط هواپیما اشاره کرد و گفت: متاسفانه برخی از جوانان پس از این حادثه اعتراضاتی داشته‌اند که در این اعتراضات سپاه را مقصر معرفی کرده‌اند.
باید توجه داشت که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مایه عزت و قدرت ایران است و در بسیاری از حوادث و مشکلات پشتیبان مردم بوده است.
سپاه بود که پایگاه آمریکایی را موشک باران کرد و هر اتفاقی می‌افتد، سینه سپر می‌کند و هرجایی سیل می‌آید پیش از عناصر دیگر در آن منطقه فعال می‌شود؛ از جان گذشتگان هستند و باید قدرشان را دانست.

رئیس مجلس خبرگان رهبری با اشاره به رفتار اخیر سفیر انگلیس در تهران بیان داشت: مشخص نیست که چرا وزارت امور خارجه در مقابل چنین تحرکاتی منفعل عمل می‌کند.
سفیر انگلیس در تهران در یک تجمع غیرقانونی شرکت می‌کند، فیلم می‌گیرد و خط دهی می‌کند و هنگامی که او را دستگیر می‌کنند که اول نمی‌گوید سفیرم و می‌گوید یک فرد خارجی هستم و انگلیسی حرف می‌زند و بعد که به او می‌گویند تو را شناختیم می‌گوید، سفیر انگلیس است.

آیت الله جنتی تصریح کرد: سفیر انگلیس باید به عنوان عنصر نامطلوب شناخته شده و از ایران اخراج بشود. باید خیلی حواس مان را جمع کنیم چراکه وقتی این فرد در تجمع شرکت می‌کند باید دید داخل سفارت و به صورت محرمانه چه می‌کند؟

وضعیت قوه قضاییه که الحمدلله خوب شده است به همین بخاطر از برادر عزیزمان آقای رئیسی تشکر می‌کنم
وی با اشاره به در پیش بودن انتخابات ۹۸گفت: کارآمدی مجلس شورای اسلامی، بسیار مهم است؛ وضعیت قوه قضاییه که الحمدلله خوب شده است به همین بخاطر از برادر عزیزمان آقای رئیسی تشکر می‌کنم، قوه قضاییه کم کم برای مردم امید بخش می‌شود، مجلس نیز باید همین­‌طور فعال شود و نماینده‌هایی بیایند که وظیفه‌شناس باشند و به وظایف نمایندگی خود به نحو احسن عمل کنند.

رئیس مجلس خبرگان اضافه کرد: مجلس علاوه بر نظارت بر اجرای قوانین باید به تصویب قوانین مطلوب بپردازد. یکی از قوانینی که مجلس باید تصویب کند، نظام‌مند کردن ثبت‌نام‌ها در انتخابات است تا تعداد زیادی از افراد بدون ضابطه در انتخابات ثبت نام نکنند.

وی تصریح کرد: تعداد زیادی داوطلب برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت نام کردند و استعلام گرفتن از نهاد‌های چهارگانه برای این تعداد ثبت نام کننده، زمانبر و سخت بود. کسانی که صلاحیت آن‌ها برای حضور در مجلس رد و یا احراز نشده است، حق اعتراض دارند؛ در همین چند روز اخیر، برخی افراد را پس از بررسی مجدد، تائید صلاحیت کرده‌ایم.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
سرخط خبرها
علم و فناوری 13981106125849

{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}