۳ موسسه و یک بانک در مرحله تعیین تکلیف نهایی قرار گرفتند (۸ مهر ۱۴۰۲) آیا روند کاهشی قیمت طلا ادامه دارد؟ (۸ مهر ۱۴۰۲) ابلاغ پیش‌نویس اصلاحی آیین‌نامه واردات خودرو‌های کارکرده (۸ مهر ۱۴۰۲) تخلف ۴۴ میلیارد ریالی کلینیک تخصصی جراحی زیبایی در مشهد دو واحد عرضه لاستیک خودرو در مشهد پلمب شد | کمبود لاستیک خودرو پراید و پژو در بازار مشهد+ فیلم (۸ مهر ۱۴۰۲) آخرین وضعیت بازار سرمایه | بورس همچنان ریزشی (۸ مهرماه ۱۴۰۲) ۵ قدم برای آماده کردن کیف مدرسه خبرهای جدید درباره تصویب آیین‌نامه واردات خودرو‌های کارکرده + زمان واردات این خودروها معاون وزیر کار: هنوز برای افزایش مجدد دستمزد کارگران به جمع‌بندی نرسیده‌ایم خودروهای وارداتی کی تحویل می‌شوند؟ | اعلام زمان تعیین نرخ خودروهای وارداتی نحوه اعطای وام تغییر می‌کند | جزئیات فرایند وثیقه‌گذاری در بانک‌ها نرخ طلا و سکه در بازار امروز مشهد (شنبه ۸ مهر۱۴۰۲) |طلا در کانال ریزش قیمت غیبت محصولات ایران خودرو و سایپا در مرحله سوم سامانه یکپارچه فروش خودرو قیمت خودرو‌های وارداتی در بازار امروز + جدول (۸ مهر ۱۴۰۲) قیمت خودرو‌های داخلی در بازار امروز + جدول (۸ مهر ۱۴۰۲) از مرحله سوم فروش یکپارچه خودرو چه خبر؟ (۸ مهر ۱۴۰۲) نوبرانه زعفران بزودی وارد بازار می شود شرکت‌های زیرمجموعه بانک‌ها نمی‌توانند سهام بانک‌ها را خریداری کنند آخرین قیمت رمزارزهای دیجیتال پرطرفدار (۸ مهر ۱۴۰۲)
خبر فوری

آخرین وضعیت ذخایر آبی مشهد | خراسان رضوی در صدر کاهش بارندگی‌ها | کل بارندگی مشهد از ابتدای سال تا کنون، ۱۸ میلی متر

  • کد خبر: ۱۶۸۰۹۶
  • ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۸:۱۵
آخرین وضعیت ذخایر آبی مشهد | خراسان رضوی در صدر کاهش بارندگی‌ها | کل بارندگی مشهد از ابتدای سال تا کنون، ۱۸ میلی متر
مدیر عامل آب و فاضلاب مشهد گفت: مشهد کماکان جزء بدترین وضعیت بارندگی قرار دارد. از ابتدای سال آبی تا کنون ۸۳ میلی متربارندگی داشته ایم.

به گزارش شهرآرانیوز، تداوم خشکسالی‌های پیاپی در خراسان رضوی امسال بیشتر از گذشته چالش بر انگیز شده است و نبود و کمبود آب در بخش‌های مختلف بیشتر نگران کننده شده است.
حسین اسماعیلیان درگفتگو با خبرنگار شهرآرانیوز در باره آخرین وضعیت آبی مشهد و استان گفت: خراسان رضوی بر اساس آخرین آمار‌های انجام شده در رتبه آخر میزان بارندگی به لحاظ کاهش بارندگی را داراست. همچنین کمترین درصد بارندگی نسبت به دوره آماری در استان خراسان رضوی اتفاق افتاده است.

مشهد کماکان جزء بدترین وضعیت بارندگی قرار دارد

مدیرعامل آبفا مشهد در ادامه تصریح کرد: در بین حوزه خراسان رضوی، مشهد کماکان جزء بدترین وضعیت بارندگی قرار دارد. از ابتدای سال آبی تاکنون ۸۳ میلی متربارندگی داشته ایم. در حالیکه در شرایط معمول این میزان باید ۲۳۵ میلی متر باشد؛ که نشان دهنده کاهش ۷۰ درصدی بارندگی در دوره آماری بلند مدت وجود دارد.

کل بارندگی مشهد از ابتدای سال ۱۸ میلی متر

وی افزود: همچنین نسبت به سال گذشته کاهش ۵۵ درصدی بارندگی را شاهد بودیم و از ابتدای سال تاکنون کل بارندگی شهر مشهد ۱۸ میلی متر بوده است که نسبت به سال گذشته کاهش ۶۵ درصدی داشته است.

متاسفانه تمام حوزه مشهد در وضعیت خشکسالی شدید و بسیار شدید است

این مسئول شهری در ادامه یادآورشد: متاسفانه تمام حوزه مشهد در وضعیت خشکسالی شدید و بسیار شدید است و خشکسالی‌های اخیر باعث شده ذخیره آب سد‌های مشهد کاهش چشمگیری داشته باشد و حدود ۵۵ درصد ذخایر آب سد‌ها در مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است و حدود ۱۲ درصد متوسط حجم ذخیره سد‌ها است.

اسماعیلیان افزود: بخش مهمی از آب مشهد ازگذشته از طریق سد‌ها تامین می‌شود و این یک چالش بزرگی است که خوشبختانه با پروژه‌های پیشرو این چالش تا حدودی مرتفع می‌شود.

مدیرعامل آبفا مشهد در خصوص پروژ‌های پیشرو برای تامین آب مشهد گفت: یکی از پروژه ها، بحث اتصال چاه‌هایی که در اختیار سایر دستگاه‌ها و اختصاص آن به اب شرب شهری است. همچنین حفر یک سری چاه‌ها در بعضی نقاط مشهد را داریم، بحث افزایش ظرفیت بهره برداری از منابع آب موجود که از پروژه‌های مهمی است که مثل نبی اکرم را داریم.

سه مخزن با ظرفیت ۹۰ هزار متر مکعب به مدار بهره برداری خواهد رسید

وی ادامه داد: همچنین ظرف چند روز اینده سه مخزن با ظرفیت ۹۰ هزار متر مکعب به مدار بهره برداری خواهد رسید. این مخازن نقش بسزایی در پیک زایی مصرف آب را می‌تواند ایفا کند. یکی از پروژه‌های دیگر در بحث بهبود شبکه ابرسانی خط انتقال غرب مشهد است که می‌تواند بخشی از کسری ابی که ما برای تابستان که حدود ۱۲ هزار و ۷۰۰ لیتر بر ثانیه نیاز به اب مشهد درپیک مصرف خواهد بود را تامین کند.

مدیرعامل آبفا مشهد تاکید کرد: عبور از این شرایط هم مستلزم انجام پروژه‌های پیشرو است و هم اینکه نیازمند مدیریت مصرف اب و توجه خاص از جنس صرفه جویی در مصرف اب را می‌طلبد که باید مورد توجه باشد.

ارسال نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}