زلزله در کشکسرای آذربایجان شرقی (۳۰ شهریور ۱۴۰۲) بازدید وزیر کشور از مناطق سیل زده شهرستان آستارا اهمیت خواب مناسب در پیشگیری از آلزایمر استاندار خراسان رضوی: مشکل روستا‌ها با حضور مردم روستا حل می‌شود قتل مرد همسایه به دلیل تعرض جنسی در تهران هشدار پلیس فتا: این لینک را هرگز باز نکنید معترضان به نتایج آزمون استخدامی آموزگاری چه کنند؟ | چگونه می‌توان از آموزگاری برای انتخاب دبیری انصراف داد؟ پرواز‌های ایران به ارمنستان و آذربایجان دوباره برقرار شد (۳۰ شهریور ۱۴۰۲) سازمان حمایت به اظهارات سازمان تعزیرات درباره پرونده تخلف یک خودروساز، واکنش نشان داد ۱۰۰ درصد اراضی ملی خراسان رضوی سنددار شد بازداشت فرد متهم به قتل یک مادر در خواف خراسان رضوی ۴۰۰۰ بهورز و ۵۰۰۰ کارشناس حوزه بهداشت استخدام می‌شوند | شرایط پذیرش بهورز متفاوت از سایر رشته‌هاست اعمال قانون ۵۶۳ دستگاه خودروی متخلف و حادثه ساز در مشهد (۳۰ شهریور ۱۴۰۲) برای درمان کدام بیماری‌ها پیوند سلول‌های بنیادی به‌کار می‌آید؟ نکاتی درباره پیشگیری از گرفتار شدن در ترافیک صبحگاهی و تصادف‌های مهر ماه آیا شیرین‌کننده‌های مصنوعی بر سلامت روان اثر می‌گذارند؟ ۱۹ هزار دانش آموز استثنایی خراسان رضوی راهی کلاس درس می‌شوند رفع دغدغه خانواده‌ها با  ایجاد حسینیه کودک در  هیئات مذهبی سنمان که بالا رفت، چه چیز در انتظارمان خواهد بود؟ علت تعطیلی یکشنبه دوم مهرماه ۱۴۰۲ چیست؟ مقنی که ۸ ساعت در چاه گرفتار بود، نجات یافت | وقوع ۱۱ حادثه سقوط در چاه در مشهد طی یک سال اخیر
خبر فوری

«شهریه» مدارس غیردولتی آخر خرداد اعلام می‌شود| مدارس برای تعیین رقم شهریه اسنادشان را ارائه کنند

  • کد خبر: ۱۶۸۱۶۵
  • ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۵۵
«شهریه» مدارس غیردولتی آخر خرداد اعلام می‌شود| مدارس برای تعیین رقم شهریه اسنادشان را ارائه کنند
رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش ضمن بیان اینکه شهریه مدارس غیردولتی برای سال تحصیلی جاری اواخر خرداد ماه مشخص می‌شود گفت: عدد شهریه برای سال تحصیلی ۱۴۰۳ـ۱۴۰۲ هنوز مشخص نشده است و تا زمان اعلام آن، مدارس می‌توانند با شهریه سال جاری به صورت علی الحساب ثبت نام‌ها را انجام دهند.

به گزارش شهرآرانیوز، احمد محمودزاده درباره سقف شهریه دریافتی مدارس غیر دولتی به هنگام ثبت نام برای سال تحصیلی ۱۴۰۳ـ۱۴۰۲، اظهار کرد: عدد شهریه برای سال تحصیلی ۱۴۰۳ـ۱۴۰۲ هنوز مشخص نشده است. اواخر خرداد ماه این رقم مشخص می‌شود و تا آن زمان مدارس می‌توانند با شهریه سال جاری به صورت علی‌الحساب ثبت نام‌ها را انجام دهند.

وی درباره شهریه مدارس غیر دولتی در سال جاری نیز توضیح داد: شهریه ثابت سال ۱۴۰۱ از ۲.۵ میلیون تومان تا ۳۷ میلیون تومان بود. البته برخی از مدارس به علاوه این شهریه ثابت، ۳۸ درصد نیز شهریه اضافه بابت فوق برنامه و مکمل دریافت می‌کردند.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه تعیین سقف و کف شهریه فرمول خاصی دارد و ما حدود شش ماه بر روی این فرمول‌ها کار کرده‌ایم، افزود: بنابراین افزایش درصدی برای شهریه مدارس غیر انتفاعی نخواهیم داشت بلکه میزان شهریه مدارس غیر دولتی به عملکرد مدرسه نسبت به سال گذشته، امکانات و تجهیزات مدرسه بستگی دارد. شهریه مدارس غیر دولتی در سال ۱۴۰۳ـ۱۴۰۲ اواخر خرداد ماه سال جاری ابلاغ می‌شود و تا آن زمان همه مدارس موظف‌اند شهریه سال جاری را از خانواده‌ها دریافت کنند.

محمودزاده با بیان اینکه انتظار داریم اولیاء با توجه به شهریه قانونی که ما برای مدارس غیر انتفاعی تعیین کرده‌ایم، به مدارس پول پرداخت کنند، تاکید کرد: اولیا می‌توانند وارد سامانه https://mosharekatha.ir/ شوند و با جستجوی نام مدرسه، شهریه تعیین شده برای مدارس که مربوط به سال تحصیلی ۱۴۰۱_۱۴۰۲ است را بینند و متناسب با آن شهریه پرداخت کنند. از موسسین نیز خواهش می‌کنیم بیشتر از آنچه برایشان تعیین کرده‌ایم از اولیاء، شهریه نگیرند.

وی در بخش دیگر سخنان خود با تاکید بر اینکه سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش به جد با مراکز غیر انتفاعی که بیش از شهریه‌های تعیین شده پول دریافت می‌کنند، برخورد می‌کند، افزود: از مطبوعات و رسانه‌ها درخواست داریم تخلفات برخی مدارس که خارج از چارچوب تعیین شده از مردم شهریه دریافت می‌کنند را عادی سازی نکنند. طوری درباره این مدارس بیان نشود که گویی گرفتن شهریه‌های بالا عادی است و تمامی مدارس غیر دولتی بیشتر از شهریه‌های تعیین شده از مردم دریافت می‌کنند.

به گفته محمودزاده، در حال حاضر حدود ۱۸ هزار مدرسه غیر انتفاعی در سراسر کشور وجود دارد، اما تعداد مدارس غیر دولتی که از مردم شهریه زیاد دریافت می‌کنند، اندک است و به نیم درصد هم نمی‌رسد.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش، خاطر نشان کرد: دستگاه‌های نظارتی و ما به عنوان سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی نظارت جدی بر این مدارس داریم. با این مدارس برخورد می‌کنیم. اخیرا سرزده از چند مدرسه بازدید کردم و اگر شهریه اضافه گرفته شده باشد به خانواده‌ها بر می‌گردانیم.

وی در بخش دیگر سخنان خود درباره الگو شهریه مدارس، عنوان کرد: برای تعیین شهریه مدارس غیر انتفاعی یک الگو شهریه داریم که در تاریخ ۲۲ فروردین امسال به مدارس ابلاغ کردیم. مدارس متناسب با شاخص‌هایی که در این الگو است از جمله شاخص نیروی انسانی، فضا و تجهیزات و امکانات، تراکم کلاسی و نیز کیفیت بخشی آموزشی و پرورشی امتیاز می‌گیرند. برای مثال از ۱۰۰ امتیازی که برای تمام این شاخص‌ها در نظر گرفته شده است شاخص کیفیت بخشی آموزشی و پرورشی ۲۰ امتیاز دارد و خود این شاخص به تنهایی ۱۵۰ زیر شاخص دارد.

محمودزاده تصریح کرد: ما در طول سال تحصیلی این‌ها را برآورد کرده‌ایم که هر مدرسه چه امتیازی گرفته است و بر اساس یک فرمولی که آن را نیز ارائه کرده‌ایم این مسائل را بررسی کردیم. مدارس نیز برای تعیین شهریه خود باید اسناد خود را در سایت https://mosharekatha.ir/ بارگزاری کنند و این مدارک و اسناد را منطقه، استان و سپس ما به عنوان نهاد مسئول کشوری بررسی کنیم. برنامه‌های مصوب مدارس و فوق برنامه‌های آن‌ها در ۶ تا ۸ ساعت متناسب با دوره‌های مختلف تحصیلی و مکمل‌ها نیز جداگانه بررسی می‌شوند و نهایتا شهریه هر مدرسه را ما به سراسر کشور ابلاغ می‌کنیم.

منبع: ایسنا

ارسال نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}