خبر ویژه
شرکت ملی مس ۲هزار و ۵۰۰میلیارد تومان در خراسان رضوی سرمایه گذاری کرد
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی در بردسکن گفت: شرکت ملی مس کشور با سرمایه گذاری ۲هزار و ۵۰۰میلیارد تومانی درحوزه اکتشاف مس در خراسان رضوی موافقت کرد.
به گزارش شهرآرانیوز؛ علی رسولیان افزود: شهرستان بردسکن یکی از بهترین معادن استان از نظر برخورداری از کانی مس بوده و نیازمند سرمایه‌گذاری و توسعه زیرساخت‌هاست.

وی خاطرنشان کرد: شرکت ملی صنایع مس ایران در نشست‌هایی که پیش از این برگزار شده بود، نسبت به سرمایه‌گذاری در حوزه اکتشافات معادن مس خراسان رضوی اعلام آمادگی و با سرمایه گذاری ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی در این حوزه، موافقت کرد و مسوولیت سرمایه‌گذاری در حوزه اکتشاف معادن مس بردسکن را برعهده گرفت.

رسولیان گفت: شرکت ایمیدرو نیز با تامین هزینه انتقال و توزیع برق در محدوده معادن مس بردسکن موافقت کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی بیان اینکه خراسان رضوی از ذخایر مناسب مس برخوردار است و اغلب ذخایر مس شناسایی شده استان در محدوده شهرستان‌های کاشمر و بردسکن قرار دارد، افزود: معادن مس در این دو شهرستان بسیار قدیمی هستند و بیش از ۵۰سال فعالیت داشته‌اند و تاکنون نیز در کنار معادن مس در این شهرستان‌ها، کارگاه‌های فرآوری اولیه برای خالص سازی سنگ مس ایجاد شده که از جمله آن‌ها مجتمع مس تکنار است.

وی خاطرنشان کرد: بعد از سنگ آهن، می‌توان مس را یکی از ذخایر معدنی قابل توجه و دارای ظرفیت بسیار در حوزه فلزات خراسان رضوی به شمار آورد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: تاکنون ۱۰پروانه اکتشاف معدنی در زمینه مس در خراسان رضوی صادر شده و هم اکنون سه واحد فرآوری مس در کنار معدن آن در شهرستان بردسکن مشغول فعالیت است که مس فرآوری شده آن برای استفاده به استان‌های کرمان و آذربایجان شرقی ارسال می‌شود.

منبع: صداوسیما

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}