شهردار مشهد:️ باور دارم سرمایه هر سازمانى منابع انسانى آن است توييت محمدرضا كلائى، شهردار مشهد درباره اهتمام براى آبادانى توس ثبت جهانی توس را با شدت و حدت بیشتری دنبال می‌کنیم/۹۹ درصد از مردم مشهد از وجود بنای هزار ساله کهن دژ بی‌خبر هستند مسیر کهندژ ۴۵ روزه به بهره‌برداری می‌رسد تصویب طرح تفصیلی توس ظرف ۱۴۰ روز آینده افزایش ۶۶ درصدی تماس‌های شهروندان با ۱۳۷ | نظارت بر ساخت‌وسازها، بیشترین درخواست شهروندان از شهرداری بهره‌برداری از ایستگاه آتش‌نشان فداکار، امیرمحمد زارع، در مشهد توزیع ۶ تن تخم مرغ تنظیم بازار در فروشگاه‌های «شهرما» هوای مشهد امروز ۱۹ تیر سالم است الزام «نیم‌بند» | رعایت ناقص الزام استفاده از ماسک در مراکز تجاری مروری بر واقعه خونین مسجد گوهرشاد به روایت شیخ بهلول‌ گنابادی تحول در توس بعد از ۲۴ سال ثمره تلاش‌های مدیریت شهری متعلق به کل نظام و انقلاب است ماجرای خانه‌ای که قرار بود سبز باشد افتتاح سه سطح از چهارسطح تقاطع غیر همسطح آزادگان در ۲۲ بهمن امسال چگونگی نحوه حضور مردم در جلسات علنی شورای شهر مشهد ساماندهی بهره برداری اصناف از پیاده روها و فضاهای شهری صدور۵۶۰ پروانه فعالیت برای آژانس‌های سطح مشهد خان ‌آخر جلو خان | آخرین فاز از پروژه پیشخوان فردوسی به بهره برداری می رسد
خبر ویژه
شهردار مشهد در برنامه تلویزیونی اشاره؛

آژیر قرمز در مشهد به صدا درآمده است/ دو هفته آینده دوران پیک ما است

  • کد خبر: ۱۹۳۳۹
  • ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۱
  • ۸
آژیر قرمز در مشهد به صدا درآمده است/ دو هفته آینده دوران پیک ما است
شهردار مشهد در برنامه اشاره سیمای خراسان‌رضوی اظهارداشت: اگر مردم مسئله را سهل و ساده بگیرند ما قطعا دچار مشکل خواهیم شد. الان آژیر قرمز در مشهد به صدا درآمده و تا زمانی که آژیر سفید به صدا درنیامده موظف به رعایت هستیم.

به گزارش شهرآرانیوز؛ هاشمی- موسوی؛ محمدرضا کلائی شهردار مشهد با بیان اینکه از ۳۰ بهمن ماه که هنوز پروتکل ها نیامده بود، ما اقدامات خود را برای مبارزه با کرونا در شهر مشهد آغاز کردیم گفت: ما باید زنجیره رفت و آمد ویروس بین افراد را بشکنیم.

اقدامات انجام شده برای شهر هوشمند به کمک ما آمد
وی ادامه داد: شهرداری ایستگاه‌های اتوبوس، مترو وهمچنین در مکان‌های پر تجمع، اقدامات جدی برای ضدعفونی کردن را انجام داد. کارکنان خود را مورد حمایت قرار داده‌ایم. موضوع الکترونیکی شدن بسیار جدی است و اقدامات شهرهوشمند اینجا بکار آمد.
کلائی خاطرنشان کرد: آن ‌چیزی که در توان ما بود را بیشتر از سایر شهرهای کشور انجام دادیم. مشهد در همه اتفاقات اجتماعی مانند تشییع  پیکر سردار سلیمانی وغیره اول بوده است.

من امروز به صداوسیما آمدم تا واقعیت‌ها را با مردم در میان بگذارم
وی ادامه داد: در یک سال و نیم اخیر که شهردار مشهد بودم صداوسیما نیامدم، اما امروز آمدم به این دلیل که واقعیت‌هایی را با مردم در میان بگذاریم.
کلائی با بیان اینکه مسئله کرونا در مشهد ممکن است کوه یخ باشد گفت: ما کرونا را پشت سر خواهیم گذشت و روزی تمام خواهد شد. اما اینکه چقدر طول بکشد، با چه هزینه ای باشد و چقدر تلفات برجا بگذارد بستگی به مردم دارد.

تا زمانی که آژیر سفید به صدا درنیامده موظف به رعایت هستیم
شهردار مشهد تاکید کرد: اگر مردم مسئله را سهل و ساده بگیرند ما قطعا دچار مشکل خواهیم شد. الان آژیر قرمز در مشهد به صدا درآمده و تا زمانی که آژیر سفید به صدا درنیامده موظف به رعایت هستیم. اگر ضروری نیست از منازل خارج نشویم و اگر خارج می شویم رعایت نکات بهداشتی را داشته باشیم.
وی با بیان اینکه خیلی مهم است که درک کنیم دو هفته آینده دوران پیک ما است گفت: اگر همه دست به دست هم دهیم و مردم جدی بگیرند و رعایت کنند، این مسئله را پشت سر خواهیم گذاشت.

افزایش زمان تخفیف
۲۰درصدی عوارض در صورت تایید شورای شهر
شهردار مشهد در برنامه اشاره سیمای خراسان‌رضوی ادامه داد: دو منطقه ۱۲ و ۸ شهرداری مشهد الکترونیکی شده است. تا ۱۵ اسفند دوره تخفیف‌های ۲۰درصدی عوارض را داریم. با شورای شهر صحبت کردیم که اگر موافقت شود تا ۲۰ اسفند ماه ادامه پیدا کند.
کلائی تصریح کرد: باید آمار را جدی بگیریم. آمار امروز ما با چهار روز قبل متفاوت است. اگر یک نفر هم در یک ماه آینده در استان ما به دلیل کرونا فوت کند، شاید یکی از عزیزان ما باشد، باید مسئله را جدی بگیریم و این نیاز به کمک مردم دارد.
وی ادامه داد: مردم باید ازدحام را کم کنند و نکات بهداشتی را رعایت کنند. این مسائل می‌تواند معجزه کند تا ما از این پیک خارج شویم.

با دو فاکتور «آرامش و جدیت» موفق خواهیم شد
وی در پاسخ به پیامکی مبنی بر عملکرد شهرداری در ضدعفونی کردن پایانه مسافربری خاطرنشان کرد: غربالگری و ضد عفونی کردن وسائل نقلیه به شدت پیگیری می‌شود.این یک بحران است و کنترل را جدی‌تر انجام می‌دهیم.
شهردار مشهد ادامه داد: مردم باید بپذیرند این بحران است و آن را جدی بگیرند، اگر رعایت نکنند عواقب سنگینی دارد. این ویروسی همه‌گیر است مردم این دو هفته را جدی بگیرند. ما با دو فاکتور یعنی آرامش و جدیت موفق خواهیم شد.

مه‌پاشی از امشب در سطح شهر مشهد و نقاط تجمعات آغاز می‌شود
محمدرضا کلائی در پاسخ به پیامکی مبنی بر مه‌پاشی و ضدعفونی در سطح شهرخاطرنشان کرد: در موضوعاتی که می‌خواهیم برای پیشگیری اجرا کنیم با علوم پزشکی مشورت می‌کنیم. باتوجه به اینکه وارد پیک شده‌ایم باید مکان‌های تجمعات را ضدعفونی کنیم که از امشب این اقدام آغاز می‌شود.
وی افزود: انتظار ما از مردم این است که به خاطر خودشان و بزرگترهایشان به این موضوع توجه کنند و به دیگران فکر کنند. ما مادر و پدربزرگ داریم، به کودکان فکر کنیم و بخاطر تمام این ها مسئله را دو هفته جدی بگیریم.
شهردار مشهد ادامه داد: اگر مردم مشهد این دو هفته را همراهی کنند در خانه بمانند و یا اگر به محل کار می‌آیند نکات بهداشتی را رعایت کنند ما می‌توانیم تا عید پیک را بگذرانیم و هر چقدر کمتر رعایت کنیم این مسئله طولانی‌تر می‌شوند.
کلائی تاکید کرد: اگر (دوره کرونا در مشهد) طولانی شود بازاریان ما ضرر خواهند کردند. باید شهر مشهد را هرچه زودتر از این بحران عبور دهیم و ما همراهی مردم را می‌خواهیم.

دوهفته پیک خطر انتقال ویروس کرونا را جدی بگیریم
شهردار مشهد در برنامه اشاره سیمای خراسان‌رضوی با بیان اینکه ما تحت فشار شدید هستیم و این مسئله را ادامه می‌دهیم تا زمانی که دانشگاه علوم پزشکی آژیر سفید اعلام کند گفت: اگر ازدحام باشد و مردم رعایت نکنند این زحمات بی‌نتیجه می‌ماند. مردم باید رعایت کنند و در خانه بمانند. مهمانی نروند و از فضای مجازی استفاده کنند.
عالی ترین مقام مدیریت شهری در مشهد افزود: از امشب یک نفر در منزل مسئول باشد تا رفت و آمد‌ها کم و مسائل بهداشتی رعایت شود و همچنین مردم در نقاط پر ریسک وارد نشوند.
وی ادامه داد: فروشگاه‌های شهرما در خصوص ارزاق و میوه و صیفی‌جات با معاونت اقتصادی استانداری هماهنگ است.
کلائی اظهارداشت: اگر همراهی مردم را داشته باشیم می‌توانیم مانند تمام رکوردهایی که در مشهد زدیم این بحران را با کمترین هزینه پشت سر بگذاریم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
توجه : نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمیشود.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۸
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
رضا سليمي
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۱
7
32
شهردار عزيز
همراهيت ميكنيم براي خارج شدن از اين بحران
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۱
خدا کنه همه این مسئله رو جدی بگیرن و بهداشتو صددر صد رعایت کنن تاخدانکرده برای هیچکسی اتفاقی رخ ندهد
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۱
باتشکر از شهردار محترم و تمامی دوستانی که در این زمینه فعالیت میکنن.امیدوارم مردم هم رعایت کنن.ممنون از همه
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۱
6
7
آقای شهردار شما از بحران پیاده روهایی که چندین ماه است خراب کردید نتوانسته اید خارج شوید وای به حال کرونا
رحمت الاه سکندریمم
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۰۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۱
2
14
ممنون ا ز اطها ات صریح شهردار محترم
نجمه
United States
۲۲:۲۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۱
اقای شهردار اقداماتی که فرمودید فقط مربوط به مناطق بالای شهر هست و مناطق پایین شهر هیچ امکانات بهداشتی و خدمات نظافتی انجام نشده (حتی نظافت اتوبوس ها ) و مطمئنا این باعث مشکلات بزرگی برای کل شهر مشهد خواهدبود
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۱
1
2
اقای شهردارشماکه تاکیدزیاددارین روی رفت وامدمردم داخل شهرممنون میشم که امتحانات توشهری وایین نامه هم لغوشودکه این خودباعث خواهدشدرفت وامدب حداقل برسد
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۲
خدا وکیلی ادم چقدر باید بی عرضه باشه که یه امتحان ایین نامه یا رانندگی که هردو تاش یه ساعت کار داره نتونه انجام بده
سرخط خبرها

{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}