کشف ۳ نوع کروناویروس توسط محققان کمبریج چگونه بدون حساب کاربری از اسکایپ استفاده کنیم؟ تولید و توزیع داروی رانیتیدین متوقف شد دلیل آه کشیدن انسان کشف شد ساز و کار مرخصی کارمندان دولت در شرایط کنونی چگونه است؟ سازمان جهانی بهداشت: روند ابتلا به کرونا در ایران به ثبات رسید رفع آلودگی ۳۰۰ کیلومتر مربعی در استان‌های خراسان مصرف رانیتیدین ممنوع ۱۰ ویژگی خیره کننده اندروید ۱۱ ۳۱ فروردین، آخرین مهلت موتورسواران برای خرید بیمه شخص ثالث کدام مواد غذایی ضد روماتیسم مفصلی است؟ دلایل ابتلای بیشتر سیگاری‌ها در برابر ویروس کرونا احتمال آلوده‌شدن روغن نباتی به ویروس کرونا صفر است برنامه غذایی بهبودیافتگان کرونا آنچه که شما هم از آیفون نمی‌دانید بیمه بیماران کرونایی روی تخت بیمارستان هند؛ کرونا و واگن‌هایی که بیمارستان شدند تولید واکسن کرونا با تولید یک ویروس بی خطر با قرنطینه در جهان؛ زمین آرام گرفت حمله قلبی و آنچه باید بدانیم
خبر ویژه
وزیر بهداشت با بیان اینکه از امروز به بعد با توجه به آزمایش‌های انجام‌شده سیر صعودی ابتلا به بیماری را خواهیم داشت، گفت: این موضوع به این معنا نیست که شرایط کشور بدتر شود.

به گزارش شهرآرانیوز، سعید نمکی وزیر بهداشت در تشریح آخرین اقدامات ستاد ملی پیشگیری و مقابله با کرونا اظهار داشت: طی روز‌های گذشته با اقدامات انجام شده ۳۸ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از هموطنان غربالگری شده‌اند که از این تعداد ۵۴۷ هزار نفر دارای علائم ابتلا به کرونا بودند.

 

وی افزود: از این تعداد ۷۴ هزار نفر به مراکز بهداشتی و درمانی ارجاع داده شدند و هشت هزار نفر نیز برای درمان به بیمارستان منتقل شدند که از این تعداد سه هزار نفر واجد شرایط بستری یا درمان تشخیص داده شده اند.

 

وزیر بهداشت با بیان اینکه از امروز به بعد با توجه به آزمایش‌های انجام شده سیر صعودی ابتلا به بیماری را خواهیم داشت گفت: این موضوع به این معنی نیست که شرایط کشور بدتر شده است بلکه ما نسبت به روز‌های گذشته شرایط را بهتر می‌بینیم به دلیل اینکه تعداد مرگ و میر‌ها نسبت به ابتلا کمتر شده است.

 

نمکی خاطرنشان کرد: تشخیص زودهنگام افراد مبتلا زنجیره انتقال را کاهش خواهد داد و ما تلاش می‌کنیم افراد مشکوک را قرنطینه کنیم در واقع ما به شکل فعال به دنبال مردم رفته و بیماریابی از این پس افزایش پیدا می‌کند.

 

وزیر بهداشت گفت: با توجه به افزایش بیماریابی آمار ابتلا‌ها با شیب ملایم افزایش پیدا خواهد کرد لذا ما همواره ماندن در منزل را توصیه می‌کنیم.

 

نمکی ادامه داد: در استان گلستان در حال حاضر ۲۰۰ تخت خالی درمانی وجود دارد و ۴۰ درصد تخت‌های بیمارستان‌های استان گیلان نیز خالی شده است.

 

وی با بیان اینکه طرح فاصله گذاری اجتماعی آماده شده است از شیوه‌های جدی‌تر برای برخورد و پیشگیری با بیماری کرونا خبرداد و گفت: از این پس برخورد با تجمعات به صورت انقباضی‌تر پیگیری می‌شود.

منبع: فارس

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
سرخط خبرها
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}