پایان حفاری خط سه متروی مشهد تا پایان سال ۹۹ راه‌اندازی سامانه ملی ثبت شکایات و تخلفات حوزه شوراها ثبت نام رانندگان متقاضی سرویس مدارس از چه زمانی است؟ مروری بر تاریخچه «بالاخیابان» و «پایین‌خیابان» که نخستین خیابان مشهد است تاکید بر برگزاری مراسم محرم با رعایت پروتکل های بهداشتی در مشهد تبدیل منشور حقوق شهرنشینی به یک فرهنگ سد شوریجه؛ ۲۵ سال فقط ۱۹ درصد پیشرفت فیزیکی! حل مشکلات گود ۴۰ ساله فخار با سرمایه‌گذاری اجتماعی عبور از موج اول کرونا بدون همراهی تشکل‌ها ممکن نبود جمع آوری ۳۶۰۰ تابلوی فرسوده از اماکن تجاری مشهد ثبت یک میلیون و ۴۷۵ هزار درخواست مردمی در ۱۳۷ مشهد جلوگیری از تخلفات ساخت‌وساز در حریم مشهد به کمک پهباد زندگی چند متر پایین‌تر از سطح شهر در گود فخار روایت ازخودگذشتگی شهید هادوی اعتماد به مدیران جوان، سرمایه توسعه شهر است اختصاص ۱۰ میلیارد تومان اعتبار به حوزه آسیب‌های اجتماعی در مشهد ریاضی: منتقدان چرا در گذشته سکوت کردند؟ برق را صرفه جویی کنید، به کودکان کار کمک کنید مدیریت شهری تاوان شفافیت را پرداخت مسیر گذشته ادامه دارد
خبر ویژه

شهرآرا؛ در نقد مدیریت شهری پیشگام باشد

  • کد خبر: ۳۲۱۵
  • ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۰
شهرآرا؛ در نقد مدیریت شهری پیشگام باشد
در بازدید برخی از اعضای شورای شهر از مؤسسه فرهنگی شهرآرا مطرح شد

زهرا اسکندریان - برخی از اعضای شورای شهر مشهد، پنجشنبه گذشته به مناسبت گرامیداشت روز خبرنگار، به تحریریه روزنامه شهرآرا آمدند و با تبریک و تقدیم گل، محفل روزنامه‌نگاران شهر امید و زندگی را گرم‌تر کردند.رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر مشهد در حاشیه این بازدید از بایدهای استقلال خبرنگاران و شهرآرا گفت.محمدهادی مهدی‌نیا با بیان اینکه شما در راستای قوی‌شدن جان اجتماع فعالیت می‌کنید، افزود: شهرآرا باید نشان دهد که عملکردی مستقل دارد که البته این موضوع را در عملکرد خود تا حدودی نشان داده است.
وی خطاب به خبرنگاران این روزنامه با بیان اینکه شغل شما بسیار مهم است، اضافه کرد: خبرنگاری و روزنامه‌نگاری جزو مشاغل سخت است و این سختی را به جان بخرید و پایمردی کنید.
رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر مشهد با بیان اینکه از تلخ‌شدن رفتار مدیرشهری و عضو شورای شهر نترسید و بگذارید به ما مدیران بر بخورد، ادامه داد: بگذارید ما مدیران تربیت شویم که پاسخ‌گو باشیم و نقد را بپذیریم. اگر از مدیران در برابر عملکردشان پرسشگر نباشید، تبدیل به یک گره و عقده می‌شود و جایی دیگر خودش را نشان می‌دهد.
وی اضافه کرد: در غیر این صورت مدیران خود را متورم و بالاتر از مقام پاسخ‌گویی می‌بینند. خبرنگاری این‌گونه جان جامعه را حفظ می‌کند و این کار ارزشمندی است.


شهرآرا، شورا و شهرداری را نقد کند
«با همه این سختی‌ها، در تأیید صحبت‌های آقای مهدی‌نیا تأکید می‌کنم که شهرآرا باید نقدهای سنجیده، علمی و مستدل را بیان کند و فقط نقش بیان‌کننده تصمیمات شورا را نداشته باشد. این انتظاری است که از مجموعه شهرآرا می‌رود.» این را هم بتول گندمی، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر مشهد پشت تریبون شهرآرا گفت و بیان کرد: با این حال متأسفانه برخی مدیران حوزه شهری عتاب و خطاب می‌کنند تا بخشی از اشکالات و ایراداتشان دیده نشود و به همین دلیل برای خبرنگاران حد و مرز تعیین
می‌کنند.او بیان کرد: شورای شهر مشهد هم به تمام مدیران شهری توصیه می‌کند تا وضعیت نقد کردن این‌گونه نباشد؛ همچنین در حوزه نقد انتظار داریم رسانه‌های مجوزدار و شناسنامه‌دار ورود کنند، نقد کنند و در این فضای انتقادی تأمین منافع عمومی را مدنظر داشته باشند.گندمی با بیان اینکه افتخار می‌کنیم که گوش شنوای مطالبات همه گروه‌های انسانی در شهر بوده‌ایم، افزود: به‌طور مثال کارگران حوزه خدمات شهری برای 2ساعت از شب‌کاری‌شان، حقوق کار روزانه دریافت می‌کردند که این موضوع با هماهنگی با مدیریت خدمات‌شهری حل شد تا حق کسی تضییع نشود.وی با بیان اینکه در این دوره از مدیریت‌شهری 12هزار نفر از کارکنان بازنشسته شهرداری همراه با خانواده‌هایشان بیمه تکمیلی شدند، ادامه داد: همچنین بسیاری فعالیت‌های دیگر در حوزه بهبود رفاهیات و افزایش تسهیلات انجام شده است که متأسفانه هیچ‌کس به این موضوعات نمی‌پردازد.
گندمی اضافه کرد: در کوچک‌ترین عزل و نصب یا تصمیماتی که شورا و شهرداری در آن تأثیری ندارند یا خرید و اجاره یک خودرو، چنان غوغایی به پا می‌کنند که خدمات درست شهرداری دیده نشود.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر مشهد گفت: شورای پنجم نمی‌خواهد مدعی شود که مشکلات و اشتباهاتی نداشته‌ است؛ با این حال این دوره در شرایط سخت اقتصادی کار را به دست گرفته است و بهترین کار را انجام می‌دهد.او با بیان اینکه خبرنگار، شهروندی است که شهامت و شجاعت بالایی دارد، گفت: هیچ‌گاه در خود این شجاعت را احساس نمی‌کردم تا در عرصه رسانه فعال شوم.احمد نوروزی، رئیس کمیسیون اقتصادی و محمدحسین ودیعی، عضو هیئت‌رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد نیز با گرامیداشت یاد شهید محمود صارمی، خبرنگار ایرنا که در حادثه اشغال سرکنسولگری ایران در مزارشریف به دست طالبان به شهادت رسیده بود، برای بیان تبریک و خداقوت در جمع خبرنگاران پشت تریبون حاضر شدند و از فعالیت‌های خبرنگاران در روزنامه شهرآرا قدردانی کردند. 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
سرخط خبرها

{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}