ارزش «سهام عدالت» امروز ۱۲ مردادماه ۱۴۰۰ | سهام عدالت چقدر می ارزد؟ درصورت عدم پرداخت قبض ۲۰ هزار تومانی،‌ تلفن‌ قطع می‌شود دلیل افزایش قیمت هویج در بازار مشهد چیست؟  آخرین قیمت برنج ایرانی و خارجی در بازار امروز ۱۲ مردادماه ۱۴۰۰ + جدول شاخص کل بورس امروز ۱۲ مردادماه ۱۴۰۰ |بازار بورس ۱۷ هزار واحد رشد کرد سقف تسهیلات قرض‌الحسنه مشاغل خانگی افزایش یافت + جزئیات قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز سه‌شنبه ۱۲ مردادماه ۱۴۰۰ قیمت ارز‌های دیجیتالی امروز ۱۲ مردادماه ۱۴۰۰ | بازار ارز‌های دیجیتال قرمز پوش شد؛ روند نزولی بیت کوین ادامه دارد خودرو باز هم گران شد (جدیدترین قیمت روز خودرو‌های داخلی و خارجی در ۱۲ مردادماه ۱۴۰۰) قیمت روز گوشی موبایل در بازار امروز سه شنبه ۱۲ مردادماه ۱۴۰۰ + جدول انواع وام فوری با سود ۲ تا ۴ درصد در سال ۱۴۰۰ + جزئیات آیا با استقرار دولت جدید قیمت مسکن کاهش پیدا می کند؟ امید به رشد یا بیم تورم؟ متقاضیان وام ودیعه مسکن بخوانند | سایت ثبت نام چه زمانی باز می‌شود؟ پیش بینی قیمت دلار فردا ۱۲ مرداد پیش‌بینی قیمت طلا فردا سه‌شنبه ۱۲ مرداد تحویل چهار محصول «سایپا»، زودتر از موعد به مشتریان (۱۱ مردادماه ۱۴۰۰) ارزش سهام عدالت امروز دوشنبه ۱۱ مردادماه ۱۴۰۰ | ارزش سهام عدالت کاهش یافت
خبر فوری
قیمت خودرو دوباره گران شد | جدیدترین قیمت‌ها در بازار خودرو امروز ۴ شهریور
محدودیت عرضه خودروسازان و تداوم رشد قیمت کارخانه‌های خودروساز، قیمت خودرو را در بازار دوباره صعودی کرد. در این بازار، قیمت پراید به ۸۳ میلیون تومان و پژو پارس به ۱۷۹ میلیون تومان رسیده است.

به گزارش  شهرآرانیوز، پس از آنکه وعده‌های وزارت صنعت برای مدیریت بازار خودرو به نتیجه نرسید و شیوه‌هایی مانند فروش خودرو با روش قرعه کشی و برخورد با برخی پارکینگ‌های احتکار خودرو نیز نتوانست قیمت‌های بازار را به تعادل برساند، حالا رشد ۳ ماه یک بار قیمت کارخانه‌ای خودرو‌ها عاملی برای ادامه روند صعودی قیمت‌ها در بازار شده است.

 

به گفته مهدی صادقی نیارکی، معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت، تغییرات قیمت نهاده‌های تولید هر ۳ ماه یک بار و با اثربخشی تورم بخشی بانک مرکزی بررسی شده و اجازه تعیین قیمت‌های جدید به خودروسازان داده شده است.

 

به این ترتیب خودروسازان اجازه دارند هر ۳ ماه یک بار قیمت محصولاتشان را افزایش دهند و همین موضوع با وجود پایین بودن تیراژ تولید نسبت به تقاضای بازار، به طور دائم در طول سال رشد قیمت خودرو را در بازار نیز به همراه دارد. این مجوز در حالی به خودروسازان داده شده که چنین روالی برای قیمت گذاری دیگر کالا‌های صنعتی کشور وضع نشده است. در این شرایط مشخص نیست دلیل این دست و دل بازی دولت برای رشد مداوم قیمت خودروسازان چیست؟ در این زمینه بازوی کمکی رشد نرخ کارخانه‌ای خودرو‌ها نیز شورای رقابت است که با بازنگری در مولفه‌های تعیین قیمت خودرو مجوز رشد قیمت را به خودروسازان ارائه می‌کند. این شورا در حالی دستورالعمل و فرمول قیمت گذاری خودروسازان را مشخص می‌کند که اصولاً هیچ اطلاع رسانی دقیق و به موقعی در این مورد به مردم انجام نمی‌دهد و مشخص نیست قیمت فروش خودروسازان تا چه حد منطبق بر دستورات شورای رقابت است. سازمان حمایت نیز به عنوان نهاد ناظر بر قیمت گذاری کالاها، از اعلام قیمت خودرو خودداری کرده و هیچ نرخی بر روی سامانه ۱۲۴ نیز برای خودرو‌ها وجود ندارد.

 

در جدیدترین اظهار نظر مسئولان شورای رقابت، دیروز اعلام شد که دستورالعمل قیمت گذاری محصولات ایران خودرو شامل رانا پلاس اتوماتیک، دنا توربوشارژ اتوماتیک، دنا توربوشارژ دستی، پژو ۲۰۷ پانوراما دستی و سورن پلاس تعیین شده است. بر این اساس، قیمت اظهاریه شرکت ایران خودرو در مورد محصولاتش پس از تایید بازرسی و حسابرسی قانونی شرکت و بدون احتساب هزینه‌های مالی غیر مرتبط به همراه حداکثر ۵ درصد برای هزینه‌های مالی مرتبط با کسر ضریب بهره‌وری ۲.۵ درصدی و با لحاظ کردن ضریب صفر برای متغیر کیفیت به همراه سود حداکثر ۷ درصدی تعیین خواهد شد.

 

در کنار افزایش قیمت هر سه ماه یکباری که خودروسازان می‌گیرند، عدم قیمت گذاری یک‌باره همه خودرو‌ها نیز عاملی برای وارد شدن تکانه قیمتی به بازار خودرو است، زیرا خودرو‌های تولیدی یکبار از محل افزایش قیمت کارخانه‌ای بالا می‌رود و یکبار نیز از محل اثر روانی رشد قیمت خودرو‌های دیگری که در مرحله بعد قیمت گذاری می‌شوند، متأثر می‌شوند.

 

 محدودیت عرضه، قیمت‌ها را بالا برد

سعید موتمنی رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو در خصوص دلیل رشد دوباره قیمت خودرو در بازار گفت: پس از دو هفته آرامش دربازار خودرو‌های داخلی، از روز گذشته دوباره روند صعودی قیمت‌ها آغاز شده است.

 

وی ادامه داد: طی دو هفته گذشته، بازار خودرو‌های داخلی آرام بود و افزایش قیمت جدیدی نداشتیم، هرچند در مورد قیمت خودرو‌های مونتاژی شاهد افزایش قیمت ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومانی بودیم، اما طی دو روز اخیر دوباره باز بازار خودرو‌های داخلی روند صعودی گرفته و قیمت اکثر خودرو‌ها یک تا ۳ میلیون تومان افزایش یافته است.

 

موتمنی محدودیت عرضه خودروسازان را عامل اصلی افزایش قیمت خودرو عنوان کرد و گفت: در شرایطی که تقاضا برای خرید خودرو همچنان بالا است، کمبود عرضه خودروسازان باعث رشد قیمت‌ها در بازار شده است.

 

 جزئیات قیمت جدید خودرو‌ها

بررسی بازار خودرو نشان می‌دهد قیمت هر دستگاه سمند ال ایکس به ۱۴۹ میلیون تومان رسیده و هر دستگاه سمند سورن با قیمت ۱۹۱ میلیون تومان عرضه می‌شود. همچنین قیمت پژو ۴۰۵ به ۱۴۸ میلیون تومان، پژو پارس TU۵ به ۲۱۵ میلیون تومان، پژو پارس به ۱۷۹ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۲ به ۱۶۷ میلیون تومان و پژو ۲۰۶ تیپ ۵ به ۲۰۳ میلیون تومان رسیده است.

 

در عین حال، هر دستگاه پژو ۲۰۶ صندوق دار مدل V۸ با قیمت ۱۹۶میلیون تومان، رانا با قیمت ۱۶۸ میلیون تومان، هایما S۷ با قیمت ۶۰۲ میلیون تومان، پژو ۲۰۷ آی دستی با قیمت ۲۳۶ میلیون تومان و پژو ۲۰۷ آی اتوماتیک با قیمت ۳۱۷ میلیون تومان به مشتریان عرضه می‌شود.

 

همچنین قیمت دنا در بازار به ۲۲۲ میلیون تومان رسیده و هر دستگاه دنا پلاس نیز با قیمت ۲۶۵ میلیون تومان قابل معامله است.

 

در مورد محصولات سایپا نیز باید به قیمت ۹۵ میلیون تومانی سایپا X۱۱۱، قیمت ۸۳ میلیون تومانی سایپا ۱۳۱ و قیمت ۸۴ میلیون تومانی سایپا ۱۳۲ در بازار اشاره کرد. در عین حال، تیبا ۲ با قیمت ۱۱۱ میلیون تومان، تیبا صندوق دار با قیمت ۹۶ میلیون تومان، ساینا با قیمت ۱۱۲ میلیون تومان و کوئیک با قیمت ۱۲۶ میلیون تومان در بازار عرضه می‌شود.

 

در مورد خودرو‌های مونتاژی نیز می‌توان به قیمت ۶۴۰ میلیون تومانی سراتو، قیمت ۷۲۸ میلیون تومانی سیتروئن C۳ و قیمت ۵۸۵ میلیون تومانی جک S۵ در بازار اشاره کنیم. همچنین هر دستگاه رنو ساندرو استپ وی با قیمت ۴۱۰ میلیون تومان، هایما S۷ توربو با قیمت ۶۰۲ میلیون تومان و هیوندا اکسنت با قیمت ۶۱۳ میلیون تومان در بازار عرضه می‌شوند.

 

دست خالی مردم و وعده‌هایی بی نتیجه مسئولان

متقاضیان خرید خودرو در حالی همچنان با نابسامانی بازار خودرو و رشد هر روزه قیمت کارخانه و بازار روبرو هستند که مسئولان وزارت صنعت سه ماه پیش با وعده‌هایی مبنی بر کاهشی شدن قیمت خودروها، از مردم خواسته بودند تا برای خرید خودرو دست نگه دارند.

 

امیر جعفرپور، معاون دفتر خودرو و نیرو محرکه وزارت صمت اردیبهشت امسال گفته بود: اولین توصیه‌ام به مردم این است که فعلاً از بازار، خودرو خریداری نکنند تا قیمت‌ها براساس مصوبات ستاد تنظیم بازار و سازمان حمایت نهایی شود.

 

وی گفته بود: وزارت صمت با تمام قوا در حال پیگیری قیمت خودرو است تا آنچه مردم خواهان آن هستند اتفاق بیفتد، در این میان از خودروسازان هم خواسته شده به سمت افزایش تولید و ساماندهی فروش خودرو حرکت کنند تا مردم شاهد جهش قیمت خودرو در بازار نباشند.

 

جعفرپور مدعی شده بود: با سازوکار‌های جدید، چون فروش از طریق قرعه کشی، نداشتن پلاک جاری و... شاهد این خواهیم بود که بازار خودرو از التهاب‌های پیش آمده فاصله زیادی بگیرد و قیمت‌ها روال طبیعی خود را طی کند.

 

حال که وزارت صنعت همچنان بدون وزیر و با حضور یک سرپرست معدنی اداره می‌شود، سوالات زیادی در مورد سرانجام قیمت کارخانه‌ای و بازار خودرو در ذهن مردم شکل گرفته است. متقاضیان خرید خودرو همچنان چشم انتظار اقدامات اساسی دولت برای مدیریت بازار خودرو و همچنین قیمت گذاری کارخانه‌ای خودروسازان هستند.

منبع: فارس


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۴۰
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱۶
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۴
3
71
واقعا انصاف هم خوب چیزیه . یکم به فکر مردم باشید
این افزایش قیمت بی رویه تا کی 2 بار در سال کمه دستور دادید هر سه ماه یعنی فصلی شده . پس حقوق کارگر و کارمند زحمتکش رو هم 3 ماه یکبار افزایش بدن.
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۵
0
4
من نمیدومنم نمایندگان مجلس چرا خفه خون گرفتن؟؟! آخه ظلم و بی عدالتی به این ملت تا کی ادامه داره؟؟!! مگه این محصولات آشغال ایران خودرو وسایپا چقدر ارزش دارن؟؟!! چرا این شرکت های خودروسازی انحصاری شدن و خون مردم رو توی کیسه میکنن؟؟!! نفرین به همه دست اندر کاران صنعت خودرو ....
هموطن
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۵
2
70
برای اضافه کردن 200تومن به حقوق کارگرای مملکت 6 ماه بالا و پایین کردن حالا یباره سه ماه یبار چند میلیون به قیمت ماشینای داغونشون اضافه میکنن.. واقعا یکم فکر نمیکنن این مسئولان بی تدبیر؟؟
رضا
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۶
...احسنت
سامان
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۵
0
2
معلوم نیست این دو شرکت خودرو سازی تا کی میخواهند خون مردم توی شیشه کنن وبا خودروهای بی کیفت و زوار دررفته با جان مردم این مملکت بازی میکنن هیچ مرجعی هم نیست که فریادرس باشد
ناشناس
United States
۱۵:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۵
2
49
تازه این قیمتا تو بازار واقعی خیلی بیشتره و تنها راه کنترل قیمت نخریدن مردمه که متاسفانه ملت با هجومی که میارن میشه پیشبینی کرد که تا آخر سال قیمتا نسبت به الآن دو برابر بشه.
بخدا مردم اگه نخرن خواهید دید قیمتا به سال۹۸ برمیگرده
ولی....!!!!
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۵
1
3
بله وقتی که مرز مملکت بسته باشه و ورود خودروهای کره ایی و آلمانی و آمریکایی و ایتالیایی و فرانسوی که با بهترین کیفیت و نازلترین قیمت وارد نشه معلوم که خودرو سازهای آشغال ساز ما باید جولان بدن با این ماشینای آشغالهایی که تولید میکنن
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۵
3
48
مملکت اسلامی یعنی این؟؟؟؟
مهرداد
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۵
3
45
بیچاره کارگر که حقوقش سالانه فقط 20درصد افزایش داشته چطوری با حقوق قانون کار بتونه خودرو ویا خونه بخره
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۵
0
1
هرچه قدر دوست دارن ببرن بالا هرکی عقل درست حسابی داره با این قیمتها ماشین نمی خره
منم ماشین لازم دارم یک ساله وام برداشتم ماشین بخرم هر روز یک قیمتی میارن روش ؛چرا باید یک ماشین رو با ۳-۴برابر قیمت بخرم.
نمیخریم ؛
ببرن بزارن کنار آینه دوتا دوتا کنن نمی خواهیم ماشیناشون واسه خودشون نگه دارن وقتی این همه ادعا میکنند که براشون نمی سرفه تولید نکنند .ما هم نمی خواهیم نمی خریم
M D
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۵
0
1
اگر خدا به فریاد ما ملت برسه.... سه ساله هرچی پول جمع میکنیم یه موتورهم نمیتونیم بخریم.... واقعا جای تاسف داره کشورت این همه سرمایه داشته باشه و ملتش درحسرت یه روز غذای حسابی باشن
M D
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۵
0
0
اگر خدا به فریاد ما ملت برسه.... سه ساله هرچی پول جمع میکنیم یه موتورهم نمیتونیم بخریم.... واقعا جای تاسف داره کشورت این همه سرمایه داشته باشه و ملتش درحسرت یه روز غذای حسابی باشن
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۵
0
0
خدا لعنتتون کنه که کارخونتون بی در وپیکره الهی که خیر نبینین هر روز افزایش قیمت میدید خدا جای حق نشسته تقاصشو پس میدید که دارید به مردم ظلم میکنید من جوان 40 سالمه نتونستم یه پیکان بخرم
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۵
0
1
حق همین مردم هستش وقتی گرون میشه تو صف خرید میمونند دیگه چه انتظاری دارید اگر فقط یکسال هیچکس نخره همین هایما اس ۷ دوسال قبل ۹۵ میلیون بود الآن بالای ۶۰۰ میلیون شده و خودروهای دیگه هم همینطور .از ماست که بر ماست
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۵
0
19
ببین برادروخواهرعزیزکه درحسرت خریدخودرو
اونم نه خودروی دلخواه بلکه یه خودرویدمعمولی هستید.اینوبدونیدکه تازمانی دولت وخودروسازان ودلالان دستشون تودست همه.مابایدهمیشه حسرت بدل بمونیم.وفقط بگیم باعث بانی این گرونی روخدالعنت وریشه کن کنه.آمین
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۵
0
16
این افزایش ها چه آسان اتفاق می افته!!! ولی درافزایش حقوق کارگر کم پیش میاد پایه حقوق رو افزایش بدن .مواردی رو افزایش میدن که بایدچندین شرط روداشته باشه که برا خیلیا تعلق نمیگیره وچند ماه طول میکشه اجرا بشه !@!!
محمد
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۵
0
21
گورپدرت که گرون شدهرروز تیتر میکنین که جابیفته دست همتون تویه کاسه هس
مش قربون
Iran, Islamic Republic of
۰۴:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۷
دقیق و خیلی نکته سنج گفتی
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۵
1
10
عزیزان دلار۲۰به بال هست توقع ارزونی ی توهم هس کسی که ماشین برای مصرفی شخصی میخاد بایدبگیره خبری از ارزونی نیست
دولت دستش توجیب مردم هست وازقبل فروش گرانترکلی محصولات
ماشین...عایدات بیشتری از مالیات ارزش افزوده دارد
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۵
2
7
وقتی قیمت اجناس و کالا و خودرو و مسکن و لوازم خانگی و خورد و خوراک و....و.....و......غیره ۵ برابر شده باید حقوق مردم از جمله کارگر و مستمری بگیران و .....درآمد مردم کشور هم ۵ برابر بشه تا عدالت برقرار بشه و مردم هم برای تامین مایحتاج خود به دردسر نیوفتند.
کارگری که دختر نامزد دارد با این گرانی اجناس چطور بتونه با درآمدی که حتی اجاره خانه و خورد خوراک خانوادش رو باهاش نمی تونه تامین کنه برای بچه اش جهزیه تهیه کند؟؟؟برای وام ازدواج هم بانک ضامن های کارمندی و .... متالبه میکند ؛هیچ کسی حاضر نمیشه یک کارگر ساختمان رو ضمانت کنه؛حتی برادر خودش ؛
حالا مردم با این افزایش قیمت ها که هر روز بدتر از دیروز میشه چطور روزگارشون رو بگذرانند ؟؟؟
مسئولان محترم بریم دزدی؟؟؟
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۵
0
14
شش ماه مسولین جلسه می زارن که حق مسکن بدبخت کارگران کمی زیاد کنن هی جلسه می زارن انگار می خوان ارث پدرشون بدن بازم به نتیجه نرسیدن ولی کیلویی قیمت ماشینهارو می برن بالا
ناشناس
United Arab Emirates
۲۲:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۵
1
17
علی برکت اله
innocent people
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۶
1
0
خود مردوم دارن این گرانی را سر هم دیگه میارند بازار آزاد میخرن وا میفروشند ولی این کار میخ زادن در تابوت خودشان هست بخاطر سود ۱۰ ملیون بازار شده دلال بازی این افتخار نیست مملیکت دچار فساد می‌شود دولت دیگه چیکار کنه وقتی مردوم به هم دیگه رحم نمی کند
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۶
0
0
دوستانی که رای دادن یه آدم بی فکر ... بیاد بالا حالا گناه مایی که به پای شما باید بسوزیم چیه...ای کاش این اقای روحانی ۶ ۷ ماه هیچ کاری نکنه تا دوره ریاست جمهوریش تموم شه...ذوق زده شدیم از گشایش اقتصادی مرد با انصاااااف
کارمو
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۶
0
1
نمردیم و دیدیم ارابه از اسب گرونتر شد...!
احمد
Netherlands
۰۲:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۶
0
0
بابا من بہ دلالا کاری ندارم مردم عزیز تو رو بہ جون ھر کی دوست دارین فقط دوماہ نخرید بعد ببینید شما دلتون بہ حال خودتون بسوزہ از دولت توقع نداشتہ باشین دلش بہ حال مردم بسوزہ۔
بهار
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۶
0
0
هیچ کس نیست که جلو اینها وایسته
معین
Iran, Islamic Republic of
۰۵:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۶
0
0
آهای مسئولین به ظاهر محترم ،،اگه فقط این دنیاست هر کاری میخوایین با ما بکنین ،،در اونصورت که ارزش نداره این همه کثافت کاریها ،،وپا تو گلوی مردم بذارین
محمد
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۶
0
1
آخه کدوم احمقی ۸۰الی۹۰تومن میده پرایدلکنتی که مرگ خودش روپیش بندازه
ناشناس
Turkey
۰۸:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۶
0
0
اینا سیاستشونه مردم نخرن مجبور میشن بیارن پایین هیچ خری این همه پول نمیده مگه اینکه با پول دزدی بخان ماشین بخرن
Salemi
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۶
0
0
الکفر و لایبقی مع الظلم» (حکومت با کفر باقی می‌ماند ولی با ظلم هرگز

آیه کریمه. الیس الصبح بقریب
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۶
0
1
خداهمه ی شماهایی که توبیچاره کردن مردم نقش داره ریشه کن کنه من با دوتا بچه زمستون کجابرم توسرمانصف شب بچه مریض شد
اصغر
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۶
1
6
این همه علی علی میگیم پس عدل و انصافِ علی کو؟!!!!!
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۶
0
1
به جهنم ک گران شد اون قدر واسه خودشون بالا پایین کنند جونشون درآد ما که نمی خریم.چه ارزون بشه چه گران با این قیمتها حاضر به خرید ماشین نیستیم.
نمی خریم
نمی خریم
دولتی که مسئولان دزد و مدیران رشوه خور و رئیسهای .....داشته باشد حال روز مردمش آشفته و پریشان می شود
پراید
Japan
۱۲:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۶
0
0
چرا فکر میکنید این خودروها داخلی هستند
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۶
0
1
مسولین که توان پایین اوردن قیمت ماشین رو ندارند چطور توان اداره کردن یک ملت دارند
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۶
0
0
ادمهای متظاهر پشت ظاهر فریبکارشون چه کارایی که نمیکنن.یا علی و یا خدا بگین و محکمتر کمر مردمو بشکونید.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۶
0
5
واقعا شورشو دراوردن
ساقی
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۷
0
0
واقعامتاسفم تازمانی که سایت بسته بودنمیتونستیم ثبت نام کنیم وعده ای خاص که روش های مختلف بلدبودن میتونستن ثبت نام کننداومدین این قرعه کشی رو راه انداختین یک بدبختی مثل مااسمشونوشته حالاازخوش شانسی یابدشانسی به اسمون دراومده نصف پول روجمع کردیم پرداخت کردیم حالاقراره اسفندماشینمون بیادتااون موقع ده بارقیمت روافزایش میدین واقعایعنی چی این چجورجمهوری وقوانینی هست که اینقدناعادلانست پولمونویکسال بلوکه میکنین بعدبه نرخ روزماشین روحساب میکنین پس شماسودپول ماروبدین این انصاف اون پول حرومه وماراضی نیستیم هرچقدرمیخاهین مارواذیت کنین تواخرت این مسئولاتواتیش جهنم میسوزن که اینقدماروفریب دادن پول ماکارگرهاروگرفتن که حالانه پولمونومیدن ونه بااین گرونی هامیتونیم ماشینمونوبگیریم لعنت بهتون بااین قوانینتون وبی عدالتی هاتون
علی
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۷
0
0
باسلام این دولت کفیگیر ته دیگ کی دیگه میخواد بفکر مردم باشه با اینهمه گرانی واقعا شرم آوره
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}