خبر ویژه

بانداژی که سرطان پوست را از بین می‌برد

  • کد خبر: ۴۷۴۰۲
  • ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۸
بانداژی که سرطان پوست را از بین می‌برد
محققان هندی مشغول توسعه یک بانداژ مغناطیسی هستند که در آزمایش‌ها موفق شد سلول‌های سرطان پوست در موش‌ها را از بین ببرد.

به گزارش شهرآرانیوز، محققان همیشه در حال بررسی روش‌های نوین برای مقابله با سرطان هستند و یکی از راه‌های جالب در این زمینه استفاده از نانوذرات مغناطیسی است که با گرما این سلول‌ها را نابود می‌کنند.

درهمین راستا محققان هندی مشغول توسعه یک بانداژ مغناطیسی هستند که در آزمایش‌ها موفق شد سلول‌های سرطان پوست در موش‌ها را از بین ببرد.

 

طی دو سال گذشته، پیشرفت‌هایی در زمینه استفاده از نانوذرات مغناطیسی برای مقابله با سرطان و به شکل یک تکنیک نوظهور به نام گرما‌درمانی با نانوذرات مغناطیسی (magnetic hyperthermia) ایجاد شده است. این امر شامل انتقال نانوذرات مغناطیسی به منطقه تومور و سپس فعال‌سازی آن‌ها با تغییر میدان مغناطیسی است. به این ترتیب ذرات داغ می‌شوند و سلول‌‌های سرطانی را نابود می‌کنند.

 

این ذرات را می‌توان به طور مستقیم به تومور تزریق کرد یا به شکل خوشه آن‌ها را به منطقه مورد نظر ارسال کرد. همچنین می‌توان نانوذرات مغناطیسی را به وسیله یک بانداژ غیرتهاجمی روی پوست به کار برد تا سلول‌های سرطان پوست را نابود کنند.

 

درهمین راستا محققان انستیتو علوم هند با استفاده از نانوذرات و روشی به نام الکتروریسی (electrospinning) این فناوری را ابداع کردند. در این فناوری مواد به سمت یک میدان مغناطیسی جذب می‌شوند تا فیبرهای بسیار ریزی بسازند. نانوذرات حاصل ترکیبی از اکسید آهن و یک پلیمر زیست تجزیه‌پذیر هستند که روی یک چسب پزشکی قرار می‌گیرند و با کمک یک میدان مغناطیسی داغ می‌شوند.

منبع: نیواطلس

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
سرخط خبرها
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}