شرط عجیب مدافع استقلال برای پرسپولیس چه بود؟ پرسپولیس به دنبال محروم کردن شجاع خلیل زاده زمان سفر پرسپولیس به قطر مشخص شد قرارداد مربیان تیم پرسپولیس تمدید شد سرمربی بارسلونا تأیید کرد: پیکه ۵ ماه دور از مستطیل سبز! قاب خاطره | پهلوانان کشتی خراسان در دهه ۴۰ نوستالژی | روزی که محمد خادم به داشتن پسرانش افتخار کرد ۷ قاب از زندگی استاد محمد خادم | خادم ماندگار برنامه بازی های هفته یازدهم لیگ برتر والیبال | فینال بالای جدول در خانه والیبال هفته سوم لیگ برتر امروز چهارشنبه ۵ آذر آغاز می‌گردد | جنگ مدعیان مربیگری استقلال! نتایج رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا| ناکامی سردار آزمون و زنیت ویدئو | خادم کشتی پر کشید سیامک نعمتی با پرسپولیس تمدید نکرده‌ است! نبرد دیدنی فولادی‌ها در لیگ برتر والیبال فرمان استقلال در دست رشید| مظاهری وارد می‌شود نخستین تغییر روی نیمکت لیگ برتری‌ها| استعفا بعد از شکست رحمتی! پاشازاده: مگر فکری چند بازی باخته است که این‌طور انتقاد می‌کنند؟ صداقت: تیراندازان را فراموش کرده‌اند | حس مادرانه سرمربی‌ام به من اعتماد‌به‌نفس داد ساعت دیدار استقلال تهران و ماشین‌سازی تبریز
خبر ویژه
همه‌چیز درباره ورود سریع‌ترین مرد ایران به عرصه مدلینگ
حسن تفتیان دو ومیدانی‌کار ملی حالا در روز‌هایی که از تمرین دور است، تصمیم گرفته است با ورود به عرصه مدلینگ، سرش را از بی‌مهری‌ها دور و گرم کند. تفتیان درباره این اتفاق گفت: ورودم به این عرصه خیلی اتفاقی بود.
مرتضی اخوان | شهرآرانیوز؛ ستاره رو به‌روی میز آرایش می‌نشیند و بعد از آن با پوشیدن پوشاک یک برند، جلوی دوربین ظاهر می‌شود. این سرآغاز راه ورود به عرصه مدلینگ است؛ اتفاقی که خیلی پیش‌تر‌ها برای ورزشکاران ورزش ایران زیاد اتفاق می‌افتاد. دهه‌۸۰ شاید اوج زمان شکوفایی ورود ستاره‌های عرصه ورزش و سینما به میدان مدلینگ بود، روز‌هایی که امثال رامین رضاییان‌ها در فوتبال و محمدرضا گلزار‌ها در سینما سوژه خوبی برای فعالیت برند‌های پوشاک در مدلینگ بودند.
 
علیرضا نیکبخت‌واحدی شاید اولین خراسانی بود که در سال‌های اخیر فعالیت جدی و گسترده‌ای در مدلینگ داشته است. مرور پست‌های صفحه شخصی این ستاره‌ها هم بیانگر همین مسئله است. با‌وجود‌این حسن تفتیان، سریع‌ترین مرد ایران، درست در زمانی پا به این عرصه گذاشته که فقط ۹‌ماه تا المپیک توکیو زمان باقی است و انتظار می‌رود او تمرکزش را روی آماده‌سازی خود برای این آوردگاه دشوار بگذارد نه کار در حوزه تبلیغات پوشاک برند‌های لباس! تفتیان برای این مهم دلایل خاص خودش را دارد؛ از دلسردی و بی‌مهری مسئولان تا تأمین‌نشدن نیاز‌های مالی.


یوزپلنگ خراسانی در لباس مدلینگ

سریع‌ترین مرد ایران سال‌هاست که در دوی ۱۰۰‌متر همتایی ندارد. او رکورد‌ها را در ایران برای خود به تسخیر در‌آورده و ۲ دوره پیاپی است که سهمیه المپیک را به دست می‌آورد. این‌ها همه کافی است تا یوزپلنگ خراسانی را مرد رکورد‌ها در دوی ۱۰۰‌متر ایران دانست.
 
حسن تفتیان حالا در روز‌هایی که از تمرین دور است، تصمیم گرفته است با ورود به عرصه مدلینگ، سرش را از بی‌مهری‌ها دور و گرم کند. تفتیان درباره این اتفاق گفت: ورودم به این عرصه خیلی اتفاقی بود. یکی از دوستانم که چند‌سالی است در حوزه مدلینگ کار می‌کند و فرد باتجربه‌ای است، یک روز به من پیشنهاد داد وارد این کار شوم و من هم تجربه چالش‌های جدید را دوست دارم.
 
وی افزود: دوستم به من گفت که تو استاندارد‌های فردی را که در این حوزه بتواند فعالیت کند، از نظر فیزیک بدنی و چهره داری. از طرف دیگر هم او گفت که تو یک چهره المپیکی هستی و خیلی مواقع در مسابقات بین‌المللی نیز شرکت می‌کنی و خیلی جای کار در‌این‌زمینه داری.
 
یوز خراسانی با اشاره به الگو‌قرار‌دادن یوسین بولت در‌این‌زمینه، اظهار کرد: البته سعی کردیم از یوسین بولت، اسطوره دوی سرعت جهان، نیز الگوبرداری کنیم که یک برند را تبلیغ می‌کرد و به دنیا نشان می‌داد. ما هم این هدف را داریم که با پتانسیلی که من به‌عنوان یک المپین دارم، بتوانم پوشاک ایرانی و برند‌های ایرانی را به دنیا معرفی کنم.


مدلینگ حسن تفتیان
 

درآمدزایی از مدلینگ به‌جای دوومیدانی

حسن تفتیان یک‌سالی می‌شود که در گیر‌و‌دار اردو‌های تدارکاتی و مشکلاتش است. او که تابستان امسال به ادعای خودش با هزینه شخصی به فرانسه رفته بود، حالا در روز‌هایی که از ورزش ناامید است، به کار مدلینگ روی آورده است. او در‌این‌باره اذعان کرد: این‌روز‌ها تمرین آن چنانی نمی‌کنم و بیشتر تفریحی کارم را پیش می‌برم. بعد از اردوی فرانسه که اواخر تابستان با هزینه شخصی رفتم، نمی‌دانم چرا این‌قدر حاشیه برایم درست کردند؛ از فدراسیون گرفته تا حتی وزارت ورزش! حدود ۱۰‌ماه بود که به‌خاطر کرونا تمرین و اردو نداشتم. همه رشته‌های ورزشی کار خودشان را آغاز کردند، اما در دوومیدانی خبری از اردو و حمایت از ورزشکاران نبود. من هم تصمیم گرفتم به فرانسه بروم و زیر‌نظر مربی‌ام تمرین کنم تا از بقیه عقب نمانم. تعجب می‌کنم که چرا این اردو به مذاق برخی دوستان خوش نیامد!

او در مواجهه با اینکه آیا به‌خاطر مسائل مالی به مدلینگ روی آورده است، گفت: واقعا هدفم از ورود به این حوزه مسائل مالی نبود. هدف ما خیلی بزرگ‌تر از این مسائل است. ۱۵ سال زحمت کشیدم تا بتوانم در دوی صدمتر المپیک نماینده ایران باشم؛ پس باید از این جایگاه به نفع کشورم استفاده کنم. کار هم بسیار حرفه‌ای پیش می‌رود و بازخورد‌های خوبی نیز بعد از انتشار عکس‌هایم گرفتم. صحبت‌های اولیه با برند‌های مطرح انجام شده است تا بتوانیم به‌زودی اتفاقات بزرگ‌تری را رقم بزنیم.
 
سریع‌ترین مرد ایران تصریح کرد: دوومیدانی که اصلا درآمدی ندارد و حتی هزینه هم برای من داشته است. با‌این‌حال به بحث مدلینگ به چشم درآمدزایی نگاه نکردم.


بی‌مهری‌ها، بهانه تغییر‌رویه

یوزپلنگ خراسانی تغییر‌رویه زندگی و پرداختن به مدلینگ در فاصله ۹‌ماه مانده به المپیک را با اشاره به بی‌مهری‌ها، توجیه می‌کند. حسن تفتیان گفت: دیگر خسته شدم، آن‌قدر که دنبال کار‌هایی که مربوط به من نیست، دویدم! ورزشکار وظیفه‌اش این نیست برود مربی و ماساژور برای خودش بیاورد یا اردو برگزار کند. آن‌قدر دنبال حقم دویدم که دیگر وقتی سر خط مسابقه رسیدم، نای دویدن نداشتم! من هم مجبور شدم رویه‌ام را تغییر دهم. با این شرایط کرونا شخصی‌تمرین‌کردن اصلا آسان نیست.

تغییر‌رویه تفتیان سال‌ها قبل از‌سوی برخی دیگر از چهره‌های ورزش ایران اتفاق افتاده بود؛ مسئله‌ای که از بد روزگار هیچ‌گاه برای عاملانش مبارک نبوده و به نابودی عمر ورزشی‌شان منجر شده است. یکی از شاخص‌ترین این نمونه‌ها علیرضا نیکبخت‌واحدی است که در اوج ستاره‌بودن در تیم ملی فوتبال و ۲ باشگاه سرخابی پایتخت، آن‌قدر در منجلاب حضور غیراصولی و پرحاشیه در دنیای مدلینگ فرو رفت که دست‌آخر به آنچه در دنیای فوتبال استحقاقش را داشت، نرسید. نیکبخت هنوز هم در عرصه مدلینگ فعال است و شاید به‌خاطر حاشیه‌های خاص این حوزه باشد که نمی‌تواند روی کار مربیگری تمرکز کند و ورودی جدی به دنیای مربیگری داشته باشد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
سرخط خبرها
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}