فاز یک پارکینگ پرستار آغاز شد مشهد شهر دوستدار آب مشهد، گرم می شود اتوبوس مهربانی شهرداری مشهد درسیستان وبلوچستان آماده باش شهرداری مشهد برای مقابله با کرونا به یاد "مریم" ریاضیات برای پیشگیری از ابتلا به کرونا به ماسک‌های خاصی نیاز نیست اصلاح سیاهه آلاینده‌های هوای مشهد آغاز شد/ تنها ۳۵ روز هوای پاک در مشهد تجهیز کتابخانه مدرسه در توس ۳۳ مشهد میزبان مسابقات بین‌المللی قرآن طلاب جهان کشف ۱۴۷ کیلو مواد مخدر از محموله برنج در ورودی مشهد کاهش مصرف گاز خانگی به کاهش آلودگی شهر کمک می‌کند درباره تونل سبز «ملک‌آباد»، بزرگ‌ترین قربانی توسعه نامتوازن مشهد دفاتر تسهیلگری راهکار اساسی حل مشکلات محلات ناکارآمد است اهدای عضو در مشهد به رنج چهار بیمار پایان داد آغاز به کار گشت‌های ویژه در ارتباط با فروش ماسک طبی در مشهد انجام بیش از ۲۲ هزار بازدید نظارتی در مشهد مسیر جلوخان آرامگاه فردوسی تا کهندژ ساماندهی می‌شود پاکسازی چهره شهر مشهد از تبلیغات انتخابات هوای مشهد سالم است/ افزایش دما در مشهد
خبر ویژه

اجماع برای حل ترافیک اطراف حرم

  • کد خبر: ۴۹۰۳
  • ۲۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۲:۴۵
به گفته معاون شهردار، خیابان‌های اطراف حرم مطهر رضوی به بیش از ۵۶۰۰ جای پارک نیاز دارد

علیرضا ظهیری|- حل مشکلات ترافیکی خیابان‌های اطراف حرم منور امام رضا(ع)، یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های تولیت آستان قدس رضوی از زمان انتصابش در این سمت بوده و همین سطح دغدغه‌مندی اتفاقات خوبی را نیز در این چند ماه رقم زده است. گواه این موضوع نیز بازگشایی دوربرگردان‌های 3ضلع مهم حرم مطهر رضوی بود که چندی پیش به دستور حجت‌الاسلام احمد مروی صورت پذیرفت.
چند روز پیش هم تولیت آستان قدس رضوی در جلسه‌ای مشترک با استاندار خراسان‌رضوی، شهردار مشهد و برخی دیگر از مسئولان استانی و شهری، آخرین وضعیت ترافیکی اطراف حرم مطهر و طرح‌هایی را که برای حل این معضل وجود دارد، بررسی و ارزیابی کرد. جلسه‌ای که حجت‌الاسلام احمد مروی برگزاری‌اش را دیروز از طریق پستی اینستاگرامی اطلاع‌رسانی کرد.
وی در این جلسه با بیان اینکه حل معضل ترافیک اطراف حرم مطهر و همچنین تأمین پارکینگ موردنیاز زائر، همواره از دغدغه‌های اصلی ما بوده است، اظهار کرد: حل این مشکلات جز با همدلی و همراهی مدیران میسر نمی‌شود که خوشبختانه با پیگیری و تعامل خوب شهرداری، استانداری و سایر دستگاه‌های مسئول و همچنین جلسات مستمر از ابتدای سال، شاهد نتایج خوبی در رضایتمندی زائران هستیم.
تولیت آستان قدس رضوی ادامه داد: تاکنون ظرفیت پارک بیش از 2هزار خودرو به‌صورت موقت در بست طبرسی حرم مطهر به‌وجود آمده است، اما ما به این تعداد قانع نمی‌شویم و معتقدیم باید برای حل مشکل ترافیک اطراف حرم و همچنین تأمین جای پارک خودرو کار اساسی در این شهر انجام داد.
وی افزود: علاوه بر تأکید به مسئولان آستان قدس برای هرگونه همکاری در ایجاد پارکینگ و کمک در تأمین ناوگان حمل‌ونقل عمومی، از مسئولان مربوط خواسته‌ام اجرای هر طرح یا اقدامی در خیابان‌های اطراف حرم باید با محوریت رضایت زائران و مجاوران در راستای تسهیل در رفت‌وآمد آن‌ها باشد.
همچنین معاون عمران،‌ حمل‌ونقل و ترافیک شهردار مشهد در گفت‌وگو با شهرآرا با اشاره به جلسه برگزارشده با حضور تولیت آستان قدس رضوی، قائم‌مقام تولیت، استاندار خراسان‌رضوی، شهردار مشهد و دیگر مدیران شهری، اظهار کرد: مسئولان حاضر در این جلسه به اتفاق بر سر این موضوع تأکید کردند که اگر قرار است کاری انجام شود، باید رضایتمندی زائران و مجاوران بارگاه رضوی را در پی داشته باشد.
خلیل‌ا... کاظمی افزود: گاهی به دلیل حجم بالای حضور زائران در مشهد و با توجه به اینکه خیابان‌های اطراف حرم مطهر گنجایش کافی را ندارند، به ناچار محدودیت‌های ترافیکی اعمال و خیابان‌های منتهی به حرم مطهر بسته می‌‌شود که این‌گونه تصمیمات هم برای ما سخت است و هم زائران و مجاوران را دچار سردرگمی می‌کند.
وی با تأکید بر اینکه حل مشکل ترافیکی اطراف حرم مطهر جزو دغدغه‌های اصلی تولیت آستان قدس و شهردار مشهد است، تصریح کرد: بر همین اساس قرار شده بود تا مطالعاتی را درباره حل این مشکل انجام دهیم و پیشنهادهایی را هم ارائه دهیم. با توجه به اینکه امکان تعریض خیابان‌های اطراف حرم مطهر ازجمله خیابان امام رضا(ع)، طبرسی، شیرازی و نواب وجود ندارد، پس از مطالعه 17طرح، به یک طرح در این‌باره رسیدیم.
معاون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شهردار مشهد با بیان اینکه پس از جمع‌بندی‌های انجام‌شده درباره طرح یادشده به این نتیجه رسیده‌ایم که در اطراف حرم مطهر 5600 جای پارک نیاز است، ادامه داد: در این طرح آمده است که این تعداد جای پارک در مدخل‌های ورودی به حرم مطهر رضوی، ازجمله میدان شهدا، میدان بسیج، میدان شهید گمنام و میدان پنجراه تأمین شود و خیابان‌های اصلی منتهی به حرم مطهر رضوی در اختیار ناوگان حمل‌ونقل عمومی و سامانه حمل‌ونقل برقی قرار گیرد.
وی گفت: همچنین بر مبنای این طرح قرار است تا پیاده‌روهای خیابان‌های اصلی تعریض و تردد عابران پیاده، زائران و مجاوران بارگاه رضوی نیز تسهیل شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
سرخط خبرها
اقتصاد 13981203193002
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}