خبر فوری
«همسان‌سازی حقوق بازنشستگان» با لایحه دولت به‌سرعت تصویب خواهد شد
حمیدرضا حاجی بابایی، رئیس کمیسیون برنامه وبودجه و محاسبات مجلس راهکار‌های اجرای همسان‌سازی در قانون برنامه هفتم توسعه را تشریح کرد.

به گزارش شهرآرانیوز، حمیدرضا حاجی بابایی، گفت: با عنایت به مسئولیتم در کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه با وجود پیگیری‌های متعدد و با دفاعیات مستدلی که داشتیم، متاسفانه درنهایت مجمع تشخیص مصلحت بدلیل مخالفت دولت واعلام ‌عدم توان برای اجرا، کلمه همسان‌سازی را حذف کرد و به کلمه متناسب‌سازی اکتفا نمود. 

 

رئیس کمیسیون برنامه وبودجه افزود: اجرایی نمودن ماده ۱۲و۲۹ و۳۰ قانون برنامه ششم توسعه، همه‌ساله در بودجه‌های سنواتی مورد تاکید قرار گرفته است و دولت اعتباراتی کمی را برای همسان‌سازی در لوایح بودجه قرار داده، که همواره با اعتراضات و نطق‌ها و دفاعیات در صحن مجلس و حتی در مناظره‌های تلویزیونی با دلایل محکم به آن اعتراض کردیم و در قانون بودجه نهایی در سنوات گذشته اعتبار همسان‌سازی دولت را، افزایش داده ایم. 

 

حاجی بابایی گفت: در سال ۱۳۹۹ در دولت علیرغم کمبود اعتبارات، اقدامات مناسبی به دلایل مختلف صورت گرفت، که حتما ادامه خواهدیافت. 

 

وی بیان داشت: راه حل مساله این است که دولت این پیشنهاد را در قالب لایحه به مجلس تقدیم نماید، اما چرا این لایحه را نمی‌آورد، تا از طریق طرح پیگیری شود، جای سوال است؟ البته راه دیگر این است که آن را در قانون برنامه هفتم توسعه مصوب کنیم. ماهرسه راه رامی رویم. 

 

حاجی بابایی درباره اینکه از این سه راه: دولت لایحه بیاورد، مجلس طرح دوفوریتی بدهد و در برنامه هفتم تصویب شود، کدام بهتر و شدنی است؟ با اشاره به هماهنگی‌های صورت گرفته درمجلس گفت: طرح دو فوریتی را نیز ۱۹۶ نفر امضا نموده‌ایم وبه هیات رئیسه تحویل شده است. 

 

رئیس کمیسیون برنامه وبودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت: اگر دولت لایحه را آماده کند، ما به سرعت آن را مصوب می‌کنیم، اما اگر این لایحه توسط دولت به مجلس ارائه نشود، هم دوفوریتی وهم در برنامه هفتم قطعا آن را پیگیری می‌کنیم. 

 

وی افزود: در هر صورت پیگیری مطالبات مردمی، به ویژه بازنشستگان کشوری ولشکری را یکی از مهم‌ترین وظایف خود می‌دانم و از همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در لایحه دولت و قانون برنامه هفتم استقبال می‌کنم و بی‌شک از ظرفیتی که در مجلس وجود دارد، برای تحقق این مطالبات بهره برداری خواهیم کرد.

 

منبع: صداوسیما

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
پیشخوان شهرآرا
کیوسک
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}