فاز اول پروژه تقاطع غیر همسطح زندگی (مصلی) به بهره برداری رسید  تاجر آرژانتینی در بارگاه منور رضوی به دین مبین اسلام مشرف شد انتقاد رئیس شورای شهر مشهد از بسته بودن درب آرامگاه فردوسی درباره احیای آثار کهن در موزه‌های آستان قدس رضوی که به دوران صفویه برمی‌گردد زمین‌خواری ۶ هزار هکتاری در حریم مشهد وضعیت شکننده کرونا در مشهد | وضعیت قرمز شهر به نارنجی تغییر رنگ داد مسیر پیاده راه جلوخان فردوسی تا هارونیه هم زمان با بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی افتتاح شد شهروند خبرنگار| نمایی از ورودی شاندیز در خراسان رضوی عملیات حفاری تونل خط چهار ۳۰ اردیبهشت از دو جبهه آغاز می‌شود فردا، یکشنبه ۲۶ اردیبهشت، آب شرب برخی از مناطق مشهد قطع می‌شود شهردار مشهد: عمران در توس ادامه دارد، هر چند اقداماتی خارج از وظیفه شهرداری است جای خالی محله‌ای با معماری ایرانی اسلامی در مشهد به سوی نظم در معماری شهر مشهد پیش می‌رویم واکسیناسیون سالمندان مثبت ۷۶ سال در مشهد آغاز شد جریان‌سازی فرهنگی ۴ ساله به‌یاد حکیم توس | اقدامات مدیریت شهری مشهد برای توسعه و بهسازی توس تعیین تکلیف پروژه‌های عرصه میدان شهدا | احداث برج ۱۲ طبقه در ضلع جنوبی میدان شهدا  آیت‌الله علم‌الهدی: اینکه آقایی عربده بکشد که در انتخابات شرکت نمی‌کنم آیا به نفع خودش و مردم است؟ رونمایی از پنجره نقره رواق دارالحجه حرم مطهر امام رضا (ع) در روز عید فطر + فیلم اقامه نماز عید سعید فطر در حرم مطهر رضوی + فیلم ۴۰ هکتار دیگر از حاشیه کشف‌رود در ۱۰ روز آینده درخت‌کاری می‌شود
خبر فوری
رئیس شورای شهر مشهد: به‌جای قضاوت ناصواب، بگوییم چه کاری قرار است برای مردم انجام دهیم
رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: مردم به‌راحتی به اطلاعات دسترسی پیدا می‌کنند و بهتر است به‌جای قضاوت ناصواب، بگوییم چه کاری قرار است برای مردم انجام دهیم.

جانقربان| شهرآرانیوز، محمدرضا حیدری در صدوبیست‌وهفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد که امروز ۳۰ فروردین‌ماه برگزار شد، گفت: مناسبت‌های زیادی پیش رو داریم و گذرانده‌ایم که به‌دلیل رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی از دعوت میهمانان معذور بوده‌ایم و هستیم.
حیدری افزود: روز‌هایی همچون روز ارتش، روز رحلت استاد محمدتقی شریعتی، ولادت استاد محمدتقی بهار، روز بزرگداشت سعدی، سالروز درگذشت فرخ خراسانی، از شاعران بزرگ خراسانی، را در هفته جاری داشته‌ایم و داریم که آن‌ها را گرامی می‌داریم.
وی ادامه داد:ما در شورای پنجم تلاش کردیم خانه مرحوم فرخ را احیا کنیم و به‌عنوان خانه ادبیات مشهد راه‌اندازی شود که هنوز به نتیجه نرسیده‌ایم و در پایان شورای پنجم این مهم را دوباره پیگیری خواهیم کرد.
به‌گفته وی، روز هوای پاک را نیز داریم که تلاش‌هایی برای آن در این شورا شده است و کار‌های تخصصی خوبی در زمینه محیط زیست انجام شده است. همچنین روز بزرگداشت شیخ بهایی و معماری را هم در پیش رو داریم که این روز را به همه معماران برجسته تبریک می‌گوییم. ضمن اینکه رحلت حضرت خدیجه (س) را تسلیت می‌گوییم و سالروز حمله آمریکایی‌ها به طبس را نیز گرامی می‌داریم.

 

راه‌حل اساسی، تأمین واکسن است

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد در ادامه با اشاره به اوضاع جامعه افزود: راه‌حل اساسی برای مشکل کرونا تأمین واکسن است که امیدواریم دولت‌مردان ما تصمیم جدی بگیرند.
وی با اشاره به پویش شهر مهربانی گفت: این پویش در ۳ حوزه قرار است فعالیت کند که دل‌جویی از خانواده شهدای سلامت، آزادی زندانیان غیرعمد و تأمین بسته‌های معیشتی است و با همکاری شورای اجتماعی محلات درحال انجام است.
حیدری خاطرنشان کرد: از عمر شورای پنجم چند ماهی بیشتر باقی نمانده است و ما پیگیر اجرای پروژه‌هایی هستیم که به مردم قول آن‌ها را داده‌ایم. شمن اینکه تعداد مصوبات اجرانشده نیز باید با دلیل مشخص شود. ما تا لحظه آخر پیگیر اجرای پروژه‌ها هستیم و عزم شورا حل نیاز‌های مردم است که نشان‌دهنده پرهیز شورای پنجم از برخی شایعات است. مصادره غیراخلاقی فعالیت‌های شورای پنجم کار درستی نیست و نباید قضاوت‌های نادرست منتشر شود.
وی ادامه داد: همه به‌دنبال برگزاری یک انتخابات باشکوه با مشارکت حداکثری هستیم، مردم به‌راحتی به اطلاعات دسترسی پیدا می‌کنند و بهتر است به‌جای قضاوت ناصواب بگوییم چه کاری قرار است برای مردم انجام دهیم.
به‌گفته وی، مأیوس‌کردن مردم هنر نیست و ما برای بحث‌کردن و پاسخگویی آمادگی داریم و مستندات روشن ارائه می‌کنیم.

 

صدور بیش از ۷۷۰۰ پروانه در مناطق مختلف شهر مشهد

در ادامه این جلسه شیرازی، مدیرکل اداره امور شهرسازی شهرداری مشهد به ارائه گزارش فعالیت یک ساله این اداره کل پرداخت.

وی با اشاره به صدور بیش از ۷۷۰۰ پروانه در مناطق مختلف شهر بخصوص در مناطق حاشیه و کم برخوردار در سال گذشته، افزود: اجرای پروژه‌ها در درخواست پروانه نوسازی نقش داشته است و در منطقه ۷ باتوجه به اجرای پروژه‌ای بزرگ درخواست‌ها بیشتر شده است.

به گفته وی، اصلاح محتوا و بهبود زیرساخت‌ها از برنامه‌های ویژه این اداره کل بوده است و سیستم ارتقا یافته است و تکنولوژی را تحت عنوان گردش کار موازی به کارگیری شده است.با به کارگیری سیستم جدید از ۸ اردیبهشت ماه پروانه به مدت دو هفته اجرا خواهد شد.

 

مضوبات جلسه امروز ۳۰ فروردین‌ماه شورای شهر مشهد

تعيين عضو جايگزين در كميسيون عمران، حمل و نقل و ترافيك منطبق بر آيين‌نامه داخلي شوراي اسلامی شهر

درپی استعفای مجتبی بهاروند، عضو شورای شهر از کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک، احمد نوروزی به عنوان عضو جدید این کمیسیون انتخاب شد.

 

تصویب لایحه تهاتر و تسویه بدهی ساختمانی هتل فرهنگ و هنر

ماده واحده: به شهرداری مشهد مقدس اجازه داده می‌شود، نسبت به صدور پایانکار ساختمانی هتل فرهنگ و هنر واقع در خیابان رازی غربی اقدام و مطالبات ناشی از آن را با حسابهای فی‌مابینی و یا با دریافت خدمات متناسب تهاتر نماید.

 

تصویب الحاق یک تبصره به لایحه مجوز انعقاد قرارداد پیمانکاری احداث و بازگشایی خیابان کوشش تا خلج

با لایحه پیشنهادی به دلیل مغایرت با ماده ۸ آیین‌نامه معاملات شهرداری تهران تسری یافته به کلانشهرها و بند الف ماده ۵۰ شرایط عمومی پیمان مخالفت شد.

 

تصویب لایحه تعيين تكليف برخي از پروژه‌هاي مشاركتي شهرداري مشهد

ماده واحده: به منظور تعیین تکلیف مباحث حقوقی پروژه‌های مشارکتی؛ امت (قرارداد شماره۲۱/۵۰۷۴۴ مورخ ۹۴/۰۳/۲۶)، کوشش (قرارداد ۲۱/۵۲۷۲۹ مورخ ۹۲/۰۴/۰۴)، رسول زادگان (قرارداد ۲۱/۶۲۱۱۷ مورخ ۹۳/۰۴/۱۶)، افق ارغوان (قرارداد ۲۱/۹۱۵۶۰ مورخ ۹۲/۰۶/۰۹)، جانباز (قرارداد ۲۱/۱۷۲۲۲۲ مورخ ۹۰/۱۲/۱۸)، مهر و ماه (قرارداد ۲۱/۸۶۷۶۱ مورخ ۸۹/۰۷/۱۰)، مجتمع ایستگاهی K۲ (قرارداد ۲۱/۲۰۳۵۹۱ مورخ ۹۱/۱۲/۲۳)، حافظ (قرارداد ۲۱/۸۴۳۹۰ مورخ ۸۹/۰۷/۰۵) و گذرفرهنگی گلستان (قرارداد ۲۱/۹۸/۱۲۵ مورخ ۹۸/۰۱/۰۵) که به علت مشکلات و دلایل متعدد فنی، اجرایی، مالی و حقوقی (مشکلاتی نظیر: عدم ارائه تضامین قراردادی، تاخیر در مقدمات اجرای پروژه، تغییر در نقشه‌های اجرایی یا شهرسازی، ایجاد مشکلات مالی برای سرمایه گذاران و از جمله فوت دونفر از سرمایه گذاران، به نتیجه نرسیدن اخذ مجوز از کمیسیون ماده ۵ شورای عالی شهرسازی و معماری و غیره) از طرف شهرداری فسخ گردیده و کلیه دارایی و آورده شهرداری در این پروژه ها نیز در تصرف و اختیار شهرداری است، در راستای تحقق شهر ترمیمی و حل و فصل اختلافات بدون مراجعه به محاکم قضایی، به شهرداري مشهد مقدس اجازه داده مي‌شود در صورت عدم طرح هرگونه ادعا از سوی طرف های قراردادی مذکور، شهرداری نیز از پیگیری های حقوقی و قضائی راجع به پروژه های مذکور صرفنظر کرده و پرونده پروژه های فوق الذکر مختومه تلقی گردد.

تبصره: به شهرداری مشهد مقدس اجازه داده می‌شود، به منظور تعیین تکلیف پروژه مشارکتی بیستون (قرارداد شماره ۱۰۱۷۹۵/۲۱ مورخ ۸۹/۰۸/۳۱)، ظرف سه ماه از تاریخ لازم الاجرا شدن این مصوبه، مقدمات لازم جهت اقاله قرارداد فراهم کرده و پیش نویس اقاله نامه (با تصریح به اسقاط حق طرح هرگونه ادعا از سوی طرفین) را جهت تصویب به شورای اسلامی شهر ارسال نماید.

 

تصویب اصلاح بند ۲ مصوبه ايجاد ناحيه (زون) فناوري و نوآوري مشهد

ماده واحده: بند ۲ مصوبه شماره ۵/۹۹/۱۱۲۳۸/ش مورخ ۹۹/۰۷/۱۴ (ایجاد ناحیه (زون) فناوری و نوآوری مشهد و شرایط بهره‌برداری از آن) به شرح ذیل اصلاح شد:

بند ۲ اصلاحی: شهرداری مشهد مقدس مکلف است، به‌ منظور تهیه آیین‌نامه اجرایی ضوابط کنترلی و شرایط استقرار واحدهای فناوری و نوآوری و همچنین بررسی امکان استقرار این واحدها در محدوده تعیین‌شده، نسبت به تشکیل کمیته ارزیابی (متشکل از نماینده معاونت برنامه‌ريزي و توسعه سرمايه انساني شهرداری مشهد، شهردار منطقه ۹، نماینده معاونت شهرسازی و معماری شهرداری مشهد، نماینده پارک علم و فناوری خراسان رضوی و نماینده دانشگاه فردوسی مشهد) اقدام نماید.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
پیشخوان شهرآرا
نظرسنجی
در سال پیش رو در کدام بازار سرمایه گذاری خواهید کرد؟
بازار بورس ایران
بازار رمز ارزها
طلا یا دلار
خودرو یا مسکن
کیوسک
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}