خبر فوری
پلیس مشهد ۲ گروه سارق سابقه دار را به دام انداخت | کاسبی شوم به‌زور چاقو و قمه
گزارش سرقت‌های خشن از شهروندان در مناطق هسته مرکزی مشهد یکی پس از دیگری به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام می‌شد و زمانی مجریان قانون در صحنه ارتکاب جرم حاضر می‌شدند که سارقان با یک دستگاه موتور سیکلت از محل گریخته بودند.
مهدی قرآنی | شهرآرانیوز؛ گزارش سرقت‌های خشن از شهروندان در مناطق هسته مرکزی مشهد یکی پس از دیگری به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام می‌شد و زمانی مجریان قانون در صحنه ارتکاب جرم حاضر می‌شدند که سارقان با یک دستگاه موتور سیکلت از محل گریخته بودند.

بررسی اولیه اظهارات مال باختگان حاکی از آن بود، زمانی که این افراد گرم صحبت با فردی از طریق تلفن همراه خود بوده اند ۲ جوان موتورسوار به آن‌ها نزدیک شده و گوشی تلفن همراهشان را سرقت کرده اند. در برخی از این گزارش‌ها هم سارقان زمان ارتکاب جرم وقتی با مقاومت طعمه خود روبه رو می‌شوند به روی آن‌ها تیغ کشیده و با تهدید چاقو و قمه گوشی تلفن همراه این افراد را سرقت کرده اند.

برخی از مال باختگان هم که در برابر عرض اندام سارقان خشن ایستادگی کرده بودند از سوی این افراد مورد ضرب وشتم قرار گرفته بودند.
پرونده این سرقت‌های خشن با توجه به شگرد ۲ متهم پرونده از حساسیت بالایی برخوردار بود از همین رو با توجه به موقعیت جغرافیایی ارتکاب جرائم تحقیقات پلیسی از سوی مأموران دایره تجسس کلانتری امام رضا (ع) زیر نظر فرماندهی انتظامی ثامن مشهد آغاز شد.


سارقان سیاه پوش

مأموران کلانتری ۱۲ مشهد در همان دقیقه‌های ابتدایی تحقیقات خود با استفاده از چهره زنی متهمان به اطلاعاتی در مورد این افراد دست یافتند که نشان می‌داد سارقان ۲ جوان ۱۹ و ۲۶ ساله هستند که با لباسی سیاه رنگ و سر و صورتی پوشیده نقشه گوشی قاپی و زورگیری‌های خود را عملی می‌کنند.
پیگیری‌های پرونده ادامه داشت تا اینکه منابع اطلاعاتی پلیس رد متهمان را در یکی از خیابا ن‌های مشهد زدند. مأموران بلافاصله وارد عمل شدند و ۲ سارق خشن که سوار بر یک دستگاه موتورسیکلت بودند را شناسایی و تحت تعقیب قرار دادند.

متهمان به قصد سرقت در خیابان‌های اصلی و فرعی هسته مرکزی مشهد پرسه زنی می‌کردند که مجریان قانون با هماهنگی قضایی برای دستگیری آن‌ها وارد عمل شدند. متهمان که حالا از حضور پلیس اطلاع پیدا کرده بودند برای فرار از چنگ مأموران خلاف جهت خیابان با سرعت زیاد می‌گریختند.
تعقیب وگریز پلیسی در خیابان‌های مشهد ادامه داشت تا اینکه متهمان با یک دستگاه خودرو سواری پراید تصادف کردند و نقش بر زمین شدند. تا خودرو پلیس به محل برسد سارقان موتورسیکلت خود را رها کردند و پای پیاده به فرارشان ادامه دادند.

در این لحظه مجریان قانون که بیم فرار مجرمان را داشتند دست به اسلحه بردند و با استفاده از قانون به کارگیری سلاح و در نظر گرفتن شرایط خیابان پس از چند مرتبه اخطار ایست به متهمان چند تیر هوایی شلیک کردند.
شنیده شدن صدای مهیب شلیک تیر، هراسی در دل ۲ متهم فراری انداخت. آن‌ها خوب می‌دانستند که اگر دست از فرار نکشند بی‌گمان، هدف بعدی گلوله مجریان قانون قرار خواهند گرفت از همین رو ۲ سارق سابقه دار در برابر ضابطان قضایی به زانو درآمدند.


شکایت ۱۱ مال باخته از سارقان

فرمانده انتظامی مشهد در تشریح دیگر ابعاد این پرونده گفت: ۲ متهم دستگیر شده پس از انتقال به کلانتری امام رضا (ع) مورد بازجویی‌های تخصصی پلیسی قرار گرفتند که ضمن اقرار به جرمشان راز سرقت‌های خشن خود را برملا کردند.

سرهنگ عباس صارمی ساداتی افزود: هنگام دستگیری سارقان در خیابان مأموران ما یک دستگاه گوشی تلفن همراه هوشمند را در بازرسی بدنی از آن‌ها کشف کردند که زمان انتقال متهمان به کلانتری زنی جوان با تلفن همراه کشف شده تماس گرفت و بیان کرد که گوشی متعلق به اوست و چند دقیقه قبل ۲ جوان موتورسوار در حالی که لباس سیاه به تن داشته اند تلفن همراهش را در خیابان بهار مشهد از دستش چنگ زده و فرار کرده اند.

این مقام ارشد انتظامی مشهد بیان کرد: مأموران دایره تجسس کلانتری ۱۲ مشهد در بازرسی از متهمان ضمن کشف یک گوشی تلفن همراه مسروقه ۲ قبضه چاقو را ضبط و ضمیمه پرونده این افراد کردند.
سرهنگ صارمی گفت: تاکنون ۱۱ مال باخته به کلانتری امام رضا (ع) مراجعه داشته و گزارش خود را علیه ۲ متهم به دام افتاده تنظیم کرده اند.


دستگیری سارق ۲۰ خانه

رئیس پلیس مشهد در ادامه به عملیات دستگیری یک سارق سابقه دار دیگر اشاره کرد و گفت: در پی اعلام یک فقره سرقت از خانه‌ای مسکونی در منطقه ایثارگران مشهد، بلافاصله پیگیری پرونده در دستور کار تیم دایره تجسس کلانتری شفا قرار گرفت.

سرهنگ صارمی اظهار کرد: مأموران در بررسی سرنخ‌های به جا مانده از متهم پرونده موفق به شناسایی او که یکی از مجرمان سابقه دار است، شدند و پیگیری‌های خود را برای به دام انداختن این فرد ادامه دادند. تحقیقات این پرونده ادامه داشت تا اینکه متهم در یکی از خیابان‌های حوزه استحفاظی کلانتری شفا مشاهده شد. مأموران به محض رویت این فرد او را شناسایی کردند و در اقدامی غافل گیرانه قبل از اینکه موفق به فرار شود، او را دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی مشهد ادامه داد: متهم که دارای ۴ فقره سابقه کیفری سرقت است بلافاصله به کلانتری شفا منتقل شد و در همان ابتدای بازجویی‌های پلیسی به جرمش اعتراف کرد. این جوان ۲۲ ساله در اظهاراتش بیان کرد که یک دستگاه تلویزیون ۴۶ اینچ را از خانه‌ای در منطقه ایثارگران سرقت کرده و آن را نزد یکی از دوستانش به امانت گذاشته است.
سرهنگ صارمی بیان کرد: متهم تاکنون به ۲۰ فقره سرقت اعتراف کرده و برای کشف دیگر جرائم احتمالی در اختیار مقام قضایی قرار گرفته است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
پیشخوان شهرآرا
نظرسنجی
در سال پیش رو در کدام بازار سرمایه گذاری خواهید کرد؟
بازار بورس ایران
بازار رمز ارزها
طلا یا دلار
خودرو یا مسکن
کیوسک
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}