تدارکات ضعیف و توجیه کرونایی|باخت تیم ملی بسکتبال مقابل ژاپن با ۲۸ اختلاف امتیاز حمایت ایگور از بازیکنان والیبال ایران:شما بزرگترین جنگجویانی هستید که من می‌شناسم توافق نظم آوران با آرزومندی|رد پای مشهدی‌ها در سیرجان بهترین‌های دیدار تیم ملی والیبال ایران و آرژانتین هدف آلکنو از حضور در لیگ ملت ها چه بود؟ نتیجه گیری یا تغییر نسل؟ خواب دایی برای رونالدو تعییر شد| تساوی در ۱۰۹ گل ملی بیانیه اعضای جدید هیات مدیره استقلال| انتقاد از عبدیان، حمایت قطعی از مجیدی ساکت الهامی: هیچ قراردادی با استقلال نبسته بودم| اولین نفر به مجیدی تبریک گفتم پُر مثل گلشن، خالی مثل گلشهر| شور در زمین خاکی خداداد! وضعیت عجیب ستاره مشهدی در تراکتور| یک‌ میلیارد از قرارداد ۹ میلیاردی افزایش سهمیه کاروان ورزشکاران ایران در المپیک توکیو مسی- بارسا؛ معما حول ستاره بزرگ| لاپورتا موفق می‌شود؟ ساعت بازی پرسپولیس و مس رفسنجان| چالش کرمان پیش روی سرخابی‌های پایتخت حکمرانی سری‌آ بر یورو ۲۰۲۰| از لوکاکو تا رونالدو! اوج‌گیری سرانه ورزشی بانوان شهر با بوستان «مادر و کودک» مشهد برنامه رقابت‌های یورو ۲۰۲۱ در مرحله حذفی ویدئو| آخرین گل‌های رونالدو برای رسیدن به رکورد علی دایی زنگ خطر برای والیبال به صدا درآمد/ایران خسته از باخت‌های پیاپی نتیجه دیدار اسپانیا و اسلواکی+ ویدئو خلاصه بازی| صعود پسران انریکه به مرحله بعدی یورو
خبر فوری
رقابت چلسی، لیورپول و لسترسیتی برای حضور در لیگ قهرمانان اروپا
از بین تیم‌های بزرگی همچون چلسی، لستر و لیورپول تنها دو تیم فرصت حضور در لیگ قهرمانان اروپای فصل بعد را به دست خواهندآورد.
به گزارش شهرآرانیوز، دو هفته تا پایان مسابقات لیگ برتر انگلیس باقی مانده است و تیم‌های بالا نشین رقابت جذابی را برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان و لیگ اروپا و همچنین لیگ کنفرانس تجربه می‌کنند. امروز چلسی و لستر در دیداری حساس برای کسب سهمیه مقابل هم قرار می‌گیرند و لیورپول نیز مصاف برنلی می‌رود. تاتنهام و وست هم دیگر تیم‌هایی هستند که در تلاشند تا شرایط کسب سهمیه را به دست بیاورند. شرایط بسیار پیچیده‌ای است، ولی به خاطر داشته باشید که لیگ انگلیس تنها ۷ سهمیه در مسابقات اروپایی فصل بعد دارد. نگاهی انداخته ایم به وضعیت تیم‌های مدعی کسب سهمیه...

شرایط صعود به لیگ قهرمانان

چهار تیم بالانشین لیگ برتر به مرحله گروهی مسابقات لیگ قهرمانان صعود می‌کنند و قهرمانی در لیگ قهرمانان و لیگ اروپا نیز تضمین کننده یک سهمیه در مرحله گروهی مسابقات فصل بعد لیگ قهرمانان است.

با توجه به این شرایط تا ۵ تیم می‌توانند به لیگ قهرمانان صعود کنند، اما اگر منچستریونایتد قهرمان لیگ اروپا شود و در جمع ۴ تیم برتر قرار بگیرد، سهمیه‌ای که از طریق لیگ برتر به دست آورده اند به تیم دیگری منتقل نمی‌شود.

شرایط فعلی صعود کنندگان
بعد از گذشت ۳۶ هفته شرایط صعود کنندگان به مسابقات اروپایی در فصل آینده در حال حاضر به شرح زیر است:

لیک قهرمانان: منچسترسیتی، منچستریونایتد، لستر و چلسی

لیگ اروپا: لیورپول و تاتنهام

لیگ کنفرانس اروپا: وست هم

صعود کنندگان به لیگ اروپا و لیگ کنفرانس
انگلیسی‌ها دو سهمیه برای لیگ اروپا دارند که یکی به تیم پنجم لیگ برتر می‌رسد (در حال حاضر لیورپول) و دیگری به قهرمان جام حذفی. اگر چه لستر قهرمان جام حذفی شده است، اما در حال حاضر در تلاش برای کسب سهمیه برای لیگ قهرمانان است و اگر لستر موفق به کسب سهمیه لیگ قهرمانان شود، سهمیه اش در لیگ اروپا به تیم بعدی که جایگاه بالایی در جدول دارد یعنی تیم رده ششم می‌رسد که در حال حاضر تاتنهام است.

لیگ کنفرانس اروپا نیز تورنمنتی است که از سال آینده شروع خواهد شد تا تیم‌های بیشتری که معمولا ضعیف‌تر هستند و به لیگ اروپا و لیگ قهرمانان نمی‌رسند هم تجربه حضور در اروپا را داشته باشند و لیگ انگلیس نیز یک سهمیه در این مسابقات دارد. قهرمان کارابائو کاپ به این تورنمنت خواهد رفت، اما چون منچسترسیتی قهرمان این مسابقات شده و جایگاهش نیز در لیگ قهرمانان تضمین شده است، این جایگاه به تیم بعدی که جایگاه بالایی در لیگ دارد و به مسابقات اروپایی صعود نکرده است، یعنی تیم رده هفتم جدول (در حال حاضر وست هم) می‌رسد.

بررسی باشگاه به باشگاه
منچسترسیتی ۸۳ امتیاز

بازی‌های باقی مانده: برایتون، اورتون و چلسی (فینال لیگ قهرمانان)

با توجه به قهرمانی این تیم در لیگ، جایگاه سیتی در مسابقات فصل بعد لیگ قهرمانان تضمین شده است. ضمن این که آن‌ها می‌توانند قهرمان بزرگترین تورنمنت اروپا شوند و از این طریق هم سهمیه بگیرند.

منچستریونایتد ۷۰ امتیاز

بازی‌های باقی مانده: فولام، وولوز و ویارئال (فینال لیگ اروپا)

پیروزی منچستریونایتد مقابل استون ویلا با شکست وست هم همراه شد تا این تیم قطعا در میان چهار تیم بالانشین قرار بگیرد. ضمن این که آن‌ها می‌توانستند از طریق فتح لیگ اروپا هم سهمیه لیگ قهرمانان را به دست بیاورند. با این حال منچستریونایتد اگر می‌خواهد دوم شدنش را قطعی کند هنوز به یک برد دیگر نیاز دارد.

لستر ۶۶ امتیاز

بازی‌های باقی مانده: چلسی و تاتنهام

لستر با توجه به قهرمانی در جام حذفی حضورش در لیگ اروپا را قطعی می‌داند. پیروزی آن‌ها مقابل منچستریونایتد آن‌ها را به کسب سهمیه نزدیک کرد و کسب تنها ۴ امتیاز از دو بازی باقی مانده صرف نظر از هر نتیجه دیگری در دیدار‌های رقبا، سهمیه این تیم را در لیگ قهرمانان قطعی خواهد کرد. ضمن این که حالا تنها سه تیم می‌توانند در ادامه لیگ جایگاهی بالاتر از لستر به دست بیاورند.

چلسی ۶۴ امتیاز

بازی‌های باقی مانده: لستر، استون ویلا و منچسترسیتی (فینال لیگ قهرمانان)

چلسی در آغاز هفته از سه راه می‌توانست به اروپا برسد. از طریق جام حذفی، جایگاهش در لیگ و فینال لیگ قهرمانان، اما آن‌ها بعد از شکست در فینال جام حذفی حالا تنها دو راه دارند. بعد از شکست عجیب چلسی مقابل آرسنال، آبی‌های لندن برای تضمین حضور در لیگ قهرمانان از طریق لیگ به هر ۶ امتیاز باقی مانده در دیدار‌های پیش رو نیاز دارند. با توجه به دیدار رو در رو چلسی و لستر، یکی از این دو تیم امتیاز از دست خواهد داد و این راه را برای تیم‌های پنجم به بعد برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان بازی می‌کند. شاگردان توخل می‌توانند با قهرمانی در لیگ قهرمانان نیز سهمیه حضور در مسابقات فصل بعد را به دست بیاورند.

لیورپول ۶۳ امتیاز

بازی‌های باقی مانده: برنلی و کریستال پالاس

بعد از آن گل شگفت انگیز آلیسون، لیورپول حالا یک امتیاز با رده چهارم فاصله دارد و با توجه به بازی رو در روی چلسی و لستر جایگاه آن‌ها در صورت پیروزی مقابل برنلی بهتر خواهد شد. روی کاغذ، بازی‌های باقی مانده لیورپول چندان سخت نیست. تقابل لستر و چلسی به این معنی است که هر دو تیم نمی‌توانند فصل را با بیش از ۶۹ امتیاز به پایان برساند و این حداکثر امتیازی است که لیورپول می‌تواند بگیرد.

اما اگر لیورپول هر دو بازی باقی مانده خود را هم ببرد این به معنای صعود اتوماتیک آن‌ها به لیگ قهرمانان نخواهد شد. یک سناریو این است که چلسی هر دو بازی باقی مانده خود را ببرد و ۷۰ امتیازی شود و لستر بعد از شکست مقابل چلسی در بازی هفته آخر تاتنهام را ببرد و ۶۹ امتیازی شود. در این صورت با فرض پیروزی لیورپول در هر دو بازی باقی مانده خود، هم امتیاز با لستر می‌شود. اگر چنین اتفاقی بیافتد، کار به تفاضل گل می‌رسد که در حال حاضر تفاضل گل هر دو تیم ۲۱+ است.

رده پنجم لیورپول را به لیگ اروپا می‌فرستد، اما اگر آن‌ها به عنوان بهترین تیم کار را به پایان برسانند که نتوانسته به لیگ قهرمانان یا لیگ اروپا صعود کند، به لیگ کنفرانس خواهند رفت.

تاتنهام ۵۹ امتیاز

بازی‌های باقی مانده: استون ویلا و لستر

با پنج امتیاز فاصله با چلسی و باقی ماندن تنها ۶ امتیاز، امید‌های تاتنهام برای حضور در لیگ قهرمانان فصل بعد به مویی وصل است، اما اگر بتوانند هر دو بازی باقی مانده خود را ببرند، آن‌ها شانس خوبی برای صعود به لیگ اروپا دارند. اگر چه در حال حاضر تاتنهام (۲۲+) به خاطر تفاضل گل بالاتر از وست هم (۱۰+) است، اما تفاضل گل آن‌ها بسیار بیشتر از اورتون (۴+) است و این خودش یک امتیاز نسبت به تیم آنچلوتی محسوب می‌شود. ضمن این که آن‌ها ۴ امتیاز بیشتر از آرسنال دارند و به همین خاطر پیروزی مقابل لستر یا ویلا می‌تواند برای گارانتی جایگاه آن‌ها در لیگ اروپا کافی باشد.

وست هم ۵۹ امتیاز

بازی‌های باقی مانده: وست بروم و ساوت همپتون

وست هم بعد از پیروزی آرسنال مقابل چلسی شانس خوبی برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان داشت، اما در بازی با برایتون به مشکل خورد و حالا ۵ امتیاز از چلسی همشهری کمتر دارد. وستهم نمی‌تواند به لستر برسد و شانس کمی برای پیروز شدن مقابل چلسی و لیورپول و کسب رده چهارم دارد. اگر آن‌ها بهترین تیم بدون سهمیه باشند می‌توانند به لیگ کنفرانس صعود کنند.

اورتون ۵۶ امتیاز

بازی‌های باقی مانده: وولوز و منچسترسیتی

اورتون در بدترین شرایط ممکن شکست خورد آن‌ها بعد از برد مقابل وست هم در سه بازی پیاپی شکست خوردند و شکست مقابل شفیلد سقوط کرده نیز امید‌های اورتون را کمتر نیز کرد. با توجه به بازی‌های باقی مانده، اورتون می‌تواند بین ششم تا دهم فصل را تمام کند، ولی قطعا فصل را پایین‌تر از لیورپول، رقیب سنتی خود به پایان خواهد رساند.

آرسنال ۵۵ امتیاز

بازی‌های باقی مانده: کریستال پالاس، برایتون

آرسنال از نظر ریاضی نمی‌تواند به لیگ قهرمانان برسد و تنها شانسشان نیز با حذف از لیگ اروپا از بین رفت. کسب امتیاز کافی برای صعود به لیگ اروپا یا کنفرانس هم به نظر نامحتمل است. با این وجود اگر آن‌ها در دو بازی باقی مانده پیروز شوند، آرسنال با ۶۱ امتیاز فصل را به پایان می‌رساند که شاید برای کسب سهمیه کافی باشد.

لیدزیونایتد ۵۳ امتیاز

بازی‌های باقی مانده: ساوتهمپتون و وست بروم

از نظر ریاضی هنوز این امکان برای لیدز است که فصل را پنجم به پایان برساند، ولی این مساله نیاز به مجموعه اتفاقاتی عجیب دارد. با توجه به عملکرد خوب لیدز در هفته‌های اخیر و بازی‌های باقی ماند، پیروزی در بازی‌های پایانی در دسترس به نظر می‌رسد و باعث می‌شود لیدز فصل را با ۵۹ امتیاز به پایان برساند که هم امتیاز تاتنهام و وست هم در شرایط فعلی است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
پیشخوان شهرآرا
کیوسک
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}