رودپارک مشهد کجاست + عکس، فیلم و مکان‌یابی گوگل مپ شهروند خبرنگار | کرونا از نگاه یک عکاس روش‌های حضوری و غیرحضوری درخواست نیروی کارگری در مشهد تعطیلی شیفت عصر مرکز معاینات غرب پزشکی قانونی خراسان رضوی در مشهد خطر فروپاشی در کمین سازمان انتقال خون خراسان رضوی مشهد شهر برند بین‌المللی‌ فرهنگی می‌شود وضعیت کرونایی مشهد «بسیار اسفناک» است ترکیب شورای ششم شهر و سرپرست شهرداری مشهد مشخص شد آیا «مشهد» قرنطینه می‌شود؟ فردا، چهارشنبه ۱۳ مردادماه؛ آب در مناطقی از مشهد قطع می‌شود تعداد مبتلایان کرونا در مشهد به بالاترین حد خود رسیده است ورود مسافران بدون ماسک به اتوبوس درون‌شهری مشهد ممنوع شد آرایش جنگی مشهد علیه کرونا تکذیب جدول زمانبندی جدید واکسن در مشهد محصور شدن بوستان‌های مشهد و لغو کلیه برنامه‌ها و جلسات بالای ۱۵ نفر فوت محمد اسدی، پاکبان مشهدی، حین انجام وظیفه | سرنخ‌هایی از خودرو متواری در دست است فوت یک پاکبان مشهدی در حین انجام وظیفه رئیس شورای اسلامی شهر مشهد: خوشحالیم که توانستیم عملکرد مناسبی داشته باشیم از مدیریت شهری تا دیپلماسی شهری وضعیت کرونایی مشهد «سیاه‌تر از سیاه»
خبر فوری
لیست وحدت و ائتلاف نیرو‌های انقلاب اسلامی در انتخابات شورای شهر مشهد پیروز شد
با اعلام فرمانداری مشهد، اسامی ۱۵ منتخب راه‌یافته به شورای ششم شهر مشهد در آخرین ساعات شب گذشته مشخص شد.

مهدی عسکری | شهرآرانیوز؛ با اعلام فرمانداری مشهد، اسامی ۱۵ منتخب راه‌یافته به شورای ششم شهر مشهد در آخرین ساعات شب گذشته مشخص شد. هر چند عصر دیروز محمدعلی نبی‌پور، رئیس ستاد انتخابات خراسان‌رضوی از احتمال اعلام اسامی برندگان برای امروز خبر داده بود، اما در آخرین ساعات دیشب این اسامی از سوی فرماندار مشهد در اختیار رسانه‌ها قرار گرفت. بر این اساس تمام اعضای لیست شورای وحدت و ائتلاف نیرو‌های انقلاب اسلامی به جز مجید نژادحسین به شورای ششم راه یافتند و غلامحسین صاحبی نیز که سابقه عضویت در شورای چهارم و پنجم را در کارنامه دارد، از ائتلاف خادمان مردم (شورای هماهنگی معتمدین محلات مشهد) به جمع ۱۵ چهره شورای ششم راه یافت.


به گزارش خبرنگار ما، با اعلام محمدرضا هاشمی فرماندار مشهد، ایمان فرهمندی با ۱۵۰ هزارو ۱۹۸ رأی، حسین حسامی با ۱۴۵ هزارو ۵۲۱ رأی، ابراهیم علیزاده با ۱۳۷ هزارو ۸۰۴ رأی، حسن موحدیان با ۱۳۱ هزارو ۵۴۱ رأی، حسن منصوریان با ۱۲۱ هزارو ۵۱۶ رأی، مجید طهوریان عسگری با ۱۱۸ هزارو ۳۵۵ رأی، مجید دبیریان با ۱۱۷ هزار و ۳۸۳ رأی، فاطمه سلیمی با ۱۰۸ هزار و ۵۱۲ رأی، وحید حاجی‌بگلو با ۱۰۸ هزار و ۲۰۸ رأی، حسین علوی‌مقدم با ۱۰۵ هزار و ۹۹۴ رأی، حمید ضمیری با ۱۰۳ هزار و ۶۶۳ رأی، حسن کریم‌دادی با ۱۰۳ هزارو ۶۳۹ رأی، غلامحسین صاحبی با ۱۰۳ هزار و ۶۲۱ رأی، مهدی ناصحی با ۱۰۱ هزار ۶۶۷ رأی و هاشم دائمی با ۱۰۱ هزار و ۳۵۹ رأی، به عنوان منتخبان مردم مشهد در شورای ششم شناخته شدند.


با پایان رأی گیری در نخستین ساعات بامداد دیروز، محمدعلی‌نبی‌پور به این هم اشاره کرد که ۷۵ درصد خراسانی‌ها به ریاست جمهوری آیت ا... رئیسی، رأی مثبت داده‌اند.


وی با بیان اینکه رأی گیری در مشهد تا ساعت ۲ بامداد شنبه ادامه داشت، به این نکته اشاره کرد که ۵۱ درصد شرکت کنندگان در انتخابات زن و ۴۹ درصد مرد بوده اند. ۱۴ درصد از رأی دهندگان از سنین ۱۸ تا ۲۵ سال ۴۷ درصد از سن ۲۵ تا ۴۵ سال، ۲۹ درصد از ۴۵ سال تا ۶۵ سال و ۱۰ درصد نیز شامل سنین بالای ۶۵ سال بوده اند.


نبی پور افزود: در این انتخابات ۲ میلیون و ۵۳۶ هزار و ۲۴۲ نفر معادل ۵۴.۹ درصد از مردم خراسان رضوی در انتخابات ۱۴۰۰ شرکت کردند.


وی تصریح کرد: از این میزان ۲ میلیون و ۴۶۵ هزار و ۷۲۳ رای صحیح و ۲۲۴ هزار و ۶۹۷ هزار رای معادل ۹.۱۱ درصد کل آرا باطله بوده است.


قدردانی از حضور مردم

دیروز همچنین آیت ا... سید احمد علم الهدی، نماینده، ولی فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد مقدس، با صدور پیامی، از حضور مجاهدانه و حماسه آفرین مردم در انتخابات ۱۴۰۰ قدردانی کرد. در متن این پیام آمده است: «تشکر می‌کنیم از این حرکت عظیم و مجاهدات ذی قیمتی که مردم ما انجام دادند؛ امیدواریم این مجاهدات و فداکاری‌های مردم به عنوان یک عرض ارادت ارزشمند مورد توجه خاص امام هشتم (ع) قرار بگیرد و همه ما از سفره رأفت ایشان بهره‌مند بشویم.»


استاندار خراسان نیز با صدور پیامی، ضمن قدردانی از حضور پرشور مردم در انتخابات اخیر گفت: شرکت غرور انگیز ملت حماسه ساز ایران اسلامی در انتخابات روز ۲۸ خردادماه، برگ زرین دیگری از دفتر پایداری و وفاداری به انقلاب اسلامی بود. ملت شریف ایران به رغم همه توطئه ها، جوسازی ها، تخریب، تحریم و تهدیدها، با حضور فراگیر و پرامید و پرشور خود در انتخابات، همچون گذشته خوش درخشیدند.


محمدصادق معتمدیان همچنین در نشست خبری ستاد انتخابات استان گفت: در نوار مرزی استان، با توجه به مرز طولانی‌ای که با کشور ترکمنستان و به ویژه افغانستان -که شاهد ناامنی‌هایی در آن بودیم- داریم، با حضور مقتدرانه نیرو‌های انتظامی و نظامی، اشراف بسیار خوبی از لحاظ امنیتی و اطلاعاتی در مناطق مرزی پیدا کردیم. وی اضافه کرد: امسال برای اولین بار ۲۵ فرایند انتخابات شورا‌های شهر در ۲۴ مرکز استان و ۹ شهر به صورت تمام الکترونیک برگزار شد.


برگزاری انتخابات در امنیت کامل

یکی از دغدغه‌های مهم مسئولان استانی برگزاری انتخابات در امنیت کامل بود. در این باره سردار محمدکاظم تقوی، فرمانده انتظامی خراسان رضوی، از برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ در استان در امنیت کامل خبر داد و اعلام کرد که حدود ۱۹ هزار و ۵۰۰ مأمور برای امنیت بیش از ۵۰۰۰ صندوق رأی الکترونیکی در مشهد خدمت کرده اند؛ ضمن اینکه بیش از ۱۰‌هزار بسیجی در روز یاد شده، در برقراری امنیت نیروی انتظامی را همراهی کردند.


در جریان پیگیری‌ها تضمین سلامت انتخابات، علی بامشکی، رئیس هیئت نظارت بر انتخابات شورا‌های شهر و روستای شهرستان مشهد، نیز از تقلب یکی از نامزد‌ها به شیوه‌ای خاص خبر داد و اعلام کرد: یکی از نامزد‌های شورای شهر مشهد، اقدام به توزیع شب نامه‌ای کرده بود که در آن اسم نامزدی معروف درج شده بود، در صورتی که مقابل آن اسم، کد خودش را ذکر کرده بود تا با این ترفند آرای آن نامزد را به سود خود تغییر دهد.


محمد باباخانی، مدیر گروه سلامت و بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی مشهد، نیز پس از پایان فرایند رأی گیری در مشهد اعلام کرد که الزام استفاده از ماسک در ۸۴ درصد شعب رأی خراسان رضوی رعایت شد. وی این را هم گفت که ۱۴ هزار و ۵۴۰ مورد بازدید در این چارچوب از شعبه‌های اخذ رأی در استان صورت گرفت.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}