ویدئو | چهره ترسناک خشکسالی و نشست دشت مشهد گام بلند شورای شهر مشهد برای تأمین سرانه‌ها در پهنه شرقی شهر رکوردشکنی کرونا در خراسان رضوی؛ روزانه ۲۰۰۰ کرونامثبت بازگشت قطعی برق به خراسان رضوی در روز‌های آینده برگزاری ۴ هزار عنوان برنامه در دهه ولایت در مشهد اکران قاب تصاویر شهری با عکس شهدای محراب در مشهد شهردار مشهد خبرداد: بهره‌برداری از زیرگذر تقاطع غیرهمسطح خلیج فارس تا نیمه مرداد ماه ابراز نگرانی رئیس شورای شهر مشهد از ۲ برابر شدن تعداد فوتی‌های کرونا در مشهد روایت شهرآرا از ورودی مشهد و جاده‌ای که پر از خودرو‌های غیربومی است پایان هفته؛ اوج موج پنجم کرونا در مشهد و خراسان رضوی گشایش بولوار «شهید فخری‌زاده» در مشهد جدول قطعی برق مشهد؛ ۲ و ۳ مرداد ماه ۱۴۰۰ + لیست مناطق «زیست پارک مشهد» بزرگترین پارک موضوعی کشور، افتتاح شد بهره برداری از گذر فرهنگی گلستان مشهد تا دو هفته دیگر آغاز جشنواره خبرنگار محله در مشهد اقامه نماز عید سعید قربان در حرم مطهر رضوی + فیلم ممنوعیت ورود و خروج خودرو به مشهد | جریمه یک میلیون تومانی در انتظار متخلفان رئیس شورای اسلامی شهر مشهد: نمی‌توانیم زنان را از نقش‌آفرینی محروم کنیم مشهد الرضا (ع) آماده میزبانی از دهه ولایت | گل آرایی و نورپردازی ویژه شهر در این ایام فرخنده
خبر فوری

شهرک شهیدبهشتی مشهد در پایان راه سامان‌دهی

  • کد خبر: ۷۳۹۷۴
  • ۲۱ تير ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۵
شهرک شهیدبهشتی مشهد در پایان راه سامان‌دهی
رمضانعلی فیضی گفت: سامان دهی شهرک شهید بهشتی، سامان د هی گود فخار و ساخت مسیر رسالت به طبرسی، سه پروژه محرک توسعه بود که در این دوره شورای شهر و مدیریت شهری در مشهد اجرایی شد.

علیرضا ظهیری | شهرآرانیوز؛ از ابتدای روی کار آمدن شورای پنجم و با حفظ کمیسیون مناطق پیرامونی در شورا، اقدامات جدی برای توانمندسازی و افزایش کیفیت زندگی در مناطق حاشیه‌ای شهر مشهد انجام شد. توجه به مناطقی که سال‌ها از وجود مشکلات شدید رنج می‌برد، همراه با اقدامات معمول برای مناطق حاشیه‌ای سبب شد برخی از مناطق مانند شهرک شهید بهشتی، گود فخار و شهرک‌های شهید رجایی و شهید باهنر دیگر مانند گذشته نباشند. همان طور که رئیس کمیسیون ویژه مناطق پیرامونی و کم برخوردار شورای شهر مشهد هم اعلام کرده است امروز دیگر شاهد نابسامانی در شهرک شهید بهشتی نیستیم و این شهرک‌سامان یافته است.


رمضانعلی فیضی در گفتگو با شهرآرا با اشاره به اجرای پروژه‌های سه گانه محرک توسعه در مناطق پیرامونی و کم برخوردار شهر در دوره پنجم مدیریت شهری مشهد گفت: سامان دهی شهرک شهید بهشتی، سامان د هی گود فخار و ساخت مسیر رسالت به طبرسی، سه پروژه محرک توسعه بود که در این دوره شورای شهر و مدیریت شهری در مشهد اجرایی شد.


تخریب دیوار نامهربانی برای توسعه

وی در باره اقدامات انجام شده در شهرک شهید بهشتی با تشریح وضعیت نابسامان این شهرک در گذشته افزود: اکثر مردم وضعیت نابسامان این شهرک را به یاد دارند، اما در این دوره مدیریت شهری بالاخره دیوار نامهربانی حائل این شهرک که سبب مهار توسعه شده بود، تخریب و پس از آن اقدامات مختلفی در این شهرک آغاز شد.


فیضی ادامه داد: در این مدت فضای ورودی شهرک شهید بهشتی بازپیرایی شده است. همچنین فضا‌های بین بلوک‌ها در مراحل پایانی بازپیرایی است؛ ضمن اینکه در این شهرک زمین ورزشی ساخته شده است. توسعه فضای سبز و اجرای نقاشی دیواری روی بلوک‌ها نیز از دیگر اقدامات برای سامان دهی این شهرک بوده است.
رئیس کمیسیون ویژه مناطق پیرامونی و کم برخوردار شورا افزود: اکنون نیز سامان د هی و زیباسازی بازار انتهایی این شهرک در دست اقدام است و به نوعی می‌توان گفت که فعالیت‌های محرک توسعه از حیث سامان دهی فضایی، توسعه زیرساختی و زیباسازی در این شهرک مراحل خوبی را سپری کرده و امروز وضعیت این شهرک سامان یافته است و با گذشته مقایسه پذیر نیست.


زیباسازی معابر در گود فخار

وی در ادامه با اشاره به اقدامات انجام شده در گود فخار گفت: سامان دهی گود‌فخار دیگر اقدام با محوریت الگوی محرک توسعه در مناطق حاشیه‌ای شهر بود که در این دوره مدیریت شهری سامان دهی آن آغاز شد. این گود در ۵۰ سال گذشته به حال خود رها شده بود و در ابتدای روی کار آمدن این شورا قرار شد با مشارکت شهروندان، حضور سرمایه گذار و کمک‌های شهرداری و دیگر دستگاه ها، به صورت اساسی سامان دهی شود، اما با توجه به شرایط اقتصادی موجود جامعه این موضوع محقق نشد.


فیضی افزود: پس از اینکه سامان دهی اساسی این گود محقق نشد، اقدامات دیگری را در این منطقه آغاز کردیم و با آسفالت معابر، نقاشی خانه‌ها و دیوارها، اجرای پروژه ساخت پارک حدود یک هکتاری در داخل گود و ساخت فضا‌های بازی برای کودکان وضعیت نابسامان قبلی را تا حدی سامان داده ایم.


وی ساخت محور رسالت به طبرسی را سومین پروژه الگوی محرک توسعه در مناطق کم برخوردار شهری مشهد بیان کرد و گفت: در این پروژه نیز پیشرفت‌های شایان ملاحظه‌ای برای در اختیار گرفتن زمین از «بزرگ مالکان» داشته ایم، اما پس از برخورد با قسمت‌های ریزدانه سرعت کار کمی کند شده است.


بوستان اردیبهشت، برای شهرک شهید رجایی و باهنر

این عضو شورای شهر در ادامه با اشاره به برخی اقدامات انجام شده در شهرک‌های شهید رجایی و شهید باهنر، اظهار کرد: یکی از مسائلی که در این دوره مورد توجه مدیریت شهری بود، توجه ویژه به این دو شهرک بود و در یک گام بزرگ و با تخریب دیوار نامهربانی، بوستان ۵ هکتاری انتهای خیابان مهریز با نام بوستان اردیبهشت ساخته شد و در آخرین روز‌های اردیبهشت امسال در اختیار شهروندان قرار گرفت.


وی افزود: ساخت پارک ۷۲ هکتاری با نام «کشت پارک»، سامان دهی کال ورودی جاده سرخس به شهرک شهید باهنر و اجرای عملیات ساخت مسیر دسترسی جاده سرخس و بولوار حر به تقاطع مصلا با هدف تسهیل رفت وآمد مردم، کاهش بار ترافیکی بولوار حر و ارتقای سطح زندگی شهرک‌های اطراف در این پروژه در دست اقدام است که این اقدامات مدیریت شهری در دوره پنجم شورای شهر مشهد، فعالیت‌هایی ماندگار برای اهالی این مناطق خواهد بود.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}