خبر ویژه

برخورد با چیدمان‌های مزاحم شهری

  • کد خبر: ۷۴۶۰
  • ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۳:۵۵
شهردار مشهد از شهروندان مشهدی خواست تا در صورت مشاهده تخلف اصناف در چیدمان میز و صندلی در معابر، به‌ویژه در مکان‌های شلوغ که برای عبور و مرور آن‌ها مشکل ایجاد می‌کند، شکایت‌های خود را به سازمان مشاغل شهری و فراورده‌های کشاورزی شهرداری مشهد گزارش دهند.
این مطالبه محمدرضا کلائی در پی رعایت نکردن حقوق شهروندان از سوی برخی اصناف در فضاآرایی‌های مقابل فضای کاری آن‌ها مطرح شده است. به گزارش فارس، وی ادامه داد: طبق آیین‌نامه مصوب شورای شهر، برای برخی مشاغل که دارای شرایط موجود در آیین‌نامه باشند، مجوز چیدمان میز و صندلی در معابر صادر می‌شود. شهردار مشهد با اشاره به اینکه چیدمان میز و صندلی‌ها باید فضای حائلی با پیاده‌رو‌ها داشته باشد، یادآور شد: اگر واحد صنفی درصد زیادی از پیاده رو را گرفته باشد و با نبودن بسترسازی مناسب، سد معبر کرده باشد، تخلف تلقی شده و قطعا با آن برخورد می‌شود.
کلائی درباره این سؤال شهروندان که چرا شهرداری اجازه بساط کردن در پیاده‌رو را به دست‌فروشان نمی‌دهد، اما در قبال دریافت پول اجازه چیدمان میز و صندلی به اصناف می‌دهد، گفت: برای قشر ضعیفی که امکان اجاره مکانی را ندارند یا سود کالاهایشان پایین است، سازمان مشاغل شهری و فراورده‌های کشاورزی را ملزم کرده‌ایم که مکان‌هایی با عنوان شب‌بازار، جمعه‌بازار و امثال آن را در اختیار شهروندان قرار بدهد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
سرخط خبرها

{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}