شهردار مشهد: از حق مردم کوتاه نخواهیم آمد تدوین سند چشم انداز بیست ساله متناسب با استانداردهای مشهدالرضا(ع) ابلاغ برنامه‌های مدیریت برداشت آب در حریم فرودگاه مشهد تا یک ماه آینده شهرداری مناطق مشهد؛ پیشانی خدمت به مردم اعتبارات زیارتی و فرهنگی پایتخت معنوی ایران نیازمند بازنگری است دیوارنگاره شهیدان عظیمی مجاور در مشهد رونمایی شد شهروند خبرنگار| سرویس دهی اتوبوسرانی در بلوار شهید کشمیری نقشه راه جدیدبرای کاهش آلودگی در مشهد برداشت آب در حریم فرودگاه ها مدیریت شود فقط ۱۱۰ کیلومتر آزادراه در خراسان رضوی آغوش باز مشهد برای ماندگاری زائران رسیدن موج ششم کرونا قطعی است | تنها راه عبور، واکسیناسیون است خانه «سالاری» به‌فروش گذاشته شد شهروند خبرنگار | اهدای فسیل با نقش نام مبارک حضرت امام رضا (ع) به موزه حرم توسط شهروند جهرمی + فیلم و عکس انجام بیش از ۱۱۲ میلیون نفر سفر توسط ناوگان اتوبوسرانی مشهد اعلام شرایط متقاضیان فعالیت در سرویس مدارس شهروند خبرنگار| گلایه از مسیرهای دوچرخه در مشهد + پاسخ مسئولان شهروند خبرنگار | ارتفاعات روستای کاهو دیدار وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی
خبر فوری
شورای ششم مشهد به دنبال انتخاب شهردار بومی، متخصص و متعهد است
سخنگوی منتخبان ششمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد گفت: در انتخاب شهردار مشهد عجله نداریم و مایل هستیم تا تغییر و تحول در مدیریت این کلان‌شهر با آرامش صورت گیرد.

به گزارش شهرآرانیوز، حسن موحدیان روز یکشنبه در نشست خبری منتخبان دوره ششم شورای اسلامی شهر مشهد در خصوص فرایند انتخاب شهردار مشهد، افزود: تدوین شاخص‌ها برای انتخاب شهردار در حال نهایی شدن و اولویت اصلی ما انتخاب شهردار بومی است، گزینش مدیر غیربومی توهین به مردم مشهد است، زیرا فرصتی برای شناساندن شهر به شهردار غیربومی نداریم.

 

وی گفت: به دنبال انتخاب شهردار بومی، متخصص و متعهد هستیم، اما تمایلی به رسانه‌ای شدن موضوع نداریم تا تداخلی در روند کار شهردار و شورای شهر پنجم ایجاد نشود.

موحدیان در خصوص انتخاب شهردار از میان منتخبان شورای ششم نیز افزود: به هیج وجه موافق انتخاب شهردار از میان منتخبان شورای شهر نیستم و این اقدام را بی توجهی به رای مردم می‌دانم که کسی به جای کار در شورا، به عنوان شهردار خدمت کند.

وی اضافه کرد: طبق قانون با آغاز فعالیت شورای ششم، فعالیت شهردار کنونی به پایان می‌رسد، اما از شهردار فعلی می‌خواهیم تا زمان انتخاب شهردار جدید، با ما همراهی کند و اگر موافقت نکرد یکی از معاونان شهردار را به عنوان سرپرست شهرداری می‌گماریم.

موحدیان بیان کرد: شورای ششم امانتدار رای مردم است که وظیفه خود می‌داند این امانت را تا انتهای ماموریت حفظ کند، و رای اخیر مردم به معنای ایجاد تغییر و تحول در نظام مدیریت شهری بود.

وی با تاکید بر استفاده از افراد جهادی، پاکدست و مردمی در مدیریت شهری، خاطرنشان کرد: ما خود را نه شورای شهرداری، بلکه شورای شهر می‌دانیم، لذا از همه ظرفیت‌ها در این بخش استفاده خواهد شد.

رییس سنی ششمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد در خصوص به کارگیری زنان به عنوان معاون شهردار و شهرداران مناطق نیز گفت: زنان مکمل هستند، جامعه از خانواده شروع می‌شود تا جامعه بزرگتر شود.

موحدیان افزود: در پست‌های ستادی می‌توان از زنان استفاده کرد، اما نمی‌توانیم در مدیریت‌ها از زنان استفاده کنیم.

وی خاطرنشان کرد: زنان در موقعیت‌های ستادی می‌توانند حضور داشته باشند، اما سهم آنان در مدیریت به قیمت خستگی‌های مفرط آنان درست نیست و بنده مخالف حضور زنان در پست‌های مدیریتی و معاونتی شهرداری هستم.

موحدیان ادامه داد: به دنبال تعامل با نهاد‌های مختلف، همکاری با دولت و ایجاد رابطه دوسویه با مردم در انجام امور هستیم.

این عضو منتخبان شورای ششم شهر مشهد افزود: برای انسجام‌بخشی به امور دبیرخانه‌ای تشکیل شده و تاکنون با بزرگان و مسوولان شهر نیز دیدار‌هایی صورت گرفته است.

موحدیان با اشاره به تشکیل کارگروه‌های ویژه در شورای ششم، خاطرنشان کرد: کارگروه شناسایی نخبگان و متخصصان، کارگروه تبیین شاخص‌های شهردار مشهد، کارگروه تدوین شورای ششم شهر مشهد و تشکیل تیم رسانه‌ای از جمله اقدامات در دست اقدام منتخبان شورای ششم است.

وی در خصوص پروژه‌های نیمه تمام شهری نیز گفت: توسعه و پیشرفت شهر با جدبت دنبال می‌شود، در ایجاد شور و نشاط برای مردم کوتاهی نکرده و پروژه‌های نیمه تمام را نیز به سرانجام خواهیم رساند.

رییس سنی منتخبان ششمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد افزود: بخش فرهنگی اولویت و مورد توجه شورای ششم است، مردم اگر قرار بود به اجرای پل و زیرگذر رای بدهند به ما رای نمی‌دادند.

موحدیان خاطرنشان کرد: کار فرهنگی زمانبر و دیربازده است، لذا در مقوله فرهنگی اقدامات باید بر اساس اولویت باشد.

وی با تاکید بر لزوم شفاف سازی، اظهار کرد: من شفاف سازی را از خود شروع می‌کنم، نیروی بازنشسته با حقوق ماهانه ١٢ میلیون تومان هستم که در منزلی ملکی در شهرک طالقانی زندگی می‌کنم و در انتخابات اخیر ١١٢ میلیون تومان هزینه تبلیغات کردم.

وی در خصوص طرح نوسازی بافت پیرامون حرم رضوی نیز گفت: بحث معنویت در اطراف حرم با تجاری سازی در حال از دست رفتن است و منویات و دستورات مقام معظم رهبری در بافت مورد تاکید است، اجازه نمی‌دهیم ساختمان بلند بدون معماری اسلامی در این بافت ساخته شود، شورا در این خصوص اختیارات زیادی ندارد، ولی مطالبه گر است.

دبیر هماهنگی منتخبان شورای ششم شهر مشهد نیز در این نشست اظهار کرد: شورای ششم مشهد فارغ از جناح بندی سیاسی، به مردم خدمت خواهد کرد.

حسین حسامی افزود: تدوین مولفه‌های مدیریت شهری مبتنی بر نظام اسلامی، توجه به مناطق کم برخوردار، رشد و توسعه شهر با رویکرد زیارتی بودن این کلانشهر، استفاده از ظرفیت اقتصاد زیارت و بهره گیری از ظرفیت مردمی از رویکرد‌های شورای ششم مشهد است.

یکی دیگر از منتخبان ششمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد نیز گفت: با ثبات مدیریت فرهنگی با حرکت متداوم در حوزه فرهنگسازی در مسیر ارتقای فرهنگ شهرنشینی و میزبانی از زائران امام هشتم، حرکت خواهیم کرد.

مهدی ناصحی افزود: توجه به خرده فرهنگ‌های شهرنشینی نیز با استفاده از توان تخصصی اعضا مورد توجه است.

وی ادامه داد: آسیب‌های اجتماعی، تعداد معتادان متجاهر و متکدیان، افزایش طلاق و نظایر این‌ها زیبنده شهر مشهد نیست و برای رفع آسیب‌های اجتماعی و توانمندسازی معتادان و متکدیان برنامه خواهیم داشت.

وی گفت: شان شورا نه اجرا، بلکه سیاستگذاری است و شهردار باید مبتنی بر خط مشی شورا، برنامه عملیاتی ارائه دهد و همرسانی جریانات اجتماعی مشهد نیز مدنظر است.

دیگر عضو شورای ششم شهر مشهد نیز در این نشست گفت: در مشهد خدمات، ملی، اما بودجه محلی است، باید بودجه مستقلی برای شهر مشهد خارج از بودجه شهرداری داشته باشیم.

موسی حاجی بگلو با اشاره به هبه قطعه زمینی ١٨ هکتاری به دانشگاه علوم پزشکی مشهد، افزود: شهرداری تا کی باید بار دولت را به دوش بکشد.

فعالیت ششمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد ١٤ مردادماه آغاز می‌شود.

منبع: ایرنا

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}