شهردار مشهد تاکید کرد؛ سرعت بخشیدن به اجرای فاز یک خط سه قطارشهری | قرارگاه نیروی کار خود را به ۲۰۰۰ نفر افزایش دهد هوای مشهد در وضعیت هشدار موتور‌های پیشران در اداره شهر شهردار مشهد: آموزش لازمه عملیات موفق و چندین سال راه مداوم است شهردار منطقه ۱۰ مشهد منصوب شد دافعه تات(الیت سابق) برای مردم مشهد کمتر شود ۲۶ میلیون مترمکعب پساب به‌نفع فضای سبز مشهد فقط ۴ درصد پیشرفت قطار مشهد-گلبهار در یک سال! آیا آلودگی در کمین منابع آب شرب مشهد و طرقبه است؟ سرپرست شرکت توسعه ارتباطات ترافیکی شهرداری مشهد معارفه شد انجام بیش از ۲۰ میلیون و ۲۰۰ هزارنفر سفر توسط خطوط قطارشهری طی ۶ ماه انتظار ۱۸ ساله اهالی روستای زیرکن برای گرما در سوز زمستان سامان‌دهی توس با محوریت ساکنان در دستورکار شورای ششم موج ششم کرونا در می‌زند طرح «هم‌کلاسی مهربان» به حاشیه مشهد رسید آمادگی بانک‌ها برای تأمین مالی آزادراه مشهد-مکه بهره‌برداری از درگاه جدید خدمات اینترنتی شهرداری مشهد عزم جدی شورای ششم برای افزایش ماندگاری زائر در مشهد رئیس شورای اسلامی مشهد: کار‌ها بدون کمک خیرین پیش نمی‌رود شهردار مشهد: زمینه ورود خیران به پروژه‌های شهری عام‌المنفعه آماده شود
خبر فوری
شهردار مشهد: پشتوانه و حامی ویژه سرمایه گذاران برای رفع موانع سرمایه گذاری خواهیم بود
شهردار جهان شهرمشهد، با تاکید برحمایت همه جانبه از سرمایه گذاران درپروژه های مرتبط با اقتصاد شهری، گفت: برخی برای راه اندازی سریعتر کارها در دستگاه های اجرایی به دنبال حامی و تسهیل کننده می گردند، تا کارشان را راه بیندازد، ما با افتخار اعلام می کنیم برای تسهیل سرمایه گذاری در جهان شهرمشهد آمده ایم و اولویت ما هموار کردن راه و رفع موانع سرمایه گذاری است.

به گزارش شهرآرانیوز، سید عبدالله ارجائی، عصر امروز در نشست با رییس و اعضای هیئت مدیره بانک ملل و مجموعه اقتصادی جوانمرد که با حضور رییس و جمعی از اعضای شورای شهر برگزار شد، افزود: با بودجه کنونی فقط می‌توان مشهد را نگهداری کرد، اما قطعا نمی‌توان مشهد را توسعه داد.

وی با بیان اینکه بروکراسی‌های پیچیده اداری شهرداری را برای تسریع سرمایه گذاری با کمک شورای شهر حذف می‌کنیم، اظهارکرد: هرچند که مدیریت یکپارچه شهری وجود ندارد و یک خواب و خیال است، اما با این وجود برای رفع مشکلات و موانع خارج از مدیریت شهری نیز تلاش و به سرمایه گذاران کمک خواهیم کرد.

شهردارجهان شهرمشهد تصریح کرد: آن چیز که در اختیار مدیریت شهری است؛ حتی آبرویمان را، برای دفاع و حمایت از سرمایه گذاران به کار خواهیم گرفت.

ارجائی ادامه داد: در خراسان و شهر مشهد در مسیر حمایت از سرمایه گذاری فرهنگ متفاوتی وجود دارد که همه باید با هم تلاش کنیم تا این فرهنگ را عوض کنیم.


وی با اشاره به اینکه در مقوله اقتصادی چند راهبرد مد نظر داریم، خاطرنشان کرد: راهبرد اول اینکه ما به شهر ثروتمند اعتقاد داریم، یعنی تمام ارکان شهر ثروتمند باشند و به جای سهم بری از ثروت انباشته مردم معتقد به سهم بری از فرصت ایجاد ثروت هستیم.

شهردارمشهد گفت: به زبان ساده معتقدیم اگر مردم ثروتمند شوند در کوچکترین مقیاس پروانه بهتری از ما خواهند گرفت واین درآمد بیشتر و در پی آن خدمات رسانی بهتر و بیشتر به مردم را از سوی شهرداری به دنبال خواهد داشت.

ارجائی افزود:، اما اگر مردم ثروت کمتری داشته و یا ثروتی نداشته باشند، همان زمینی را هم که در اختیار دارند به دو یا سه قسمت می‌کنند و بدون مجوز می‌سازند و سهم شهرداری را نمی‌دهند و دردسر بیشتری برای شهر و شهرداری درست می‌کنند.

وی اضافه کرد: با توجه به این موضوع فرصت ایجاد ثروت برای ما مهمتر از سهم بری از ثروت انباشته مردم است.

شهردارجهان شهرمشهد، با بیان اینکه اگر فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران هزار فرصت شغلی برای مشهد ایجاد کنند خوشایند‌تر است تا اینکه هزار میلیاردتومان ثروت انباشته داشته باشند، اظهارکرد:، زیرا آن هزارنفری که برایشان اشتغال ایجاد شود هم اثر مثبتش به شهرداری می‌رسد هم آسیب‌های اجتماعی با ایجاد شغل کاهش خواهد یافت و لازم نیست هزینه زیادی برای آن پرداخت کنیم.

ارجائی ادامه داد: مشهد چند هزار معتاد متجاهر دارد که شهرداری سالانه بیش از ۱۰ میلیارد تومان برای جمع آوری و نگهداری آن‌ها به شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کمک مالی مستقیم می‌کند. در حالیکه می‌توانست طی سال‌های گذشته این مبلغ را صرف اشتغال زایی کند تا مشکل ریشه‌ای حل شود.


وی با اشاره به برنامه‌های مدیریت جدید شهری گفت مشهد درافق باید به قطب صنایع خلاق در منطقه تبدیل شود و از سرمایه گذاری در این راستا حمایت می‌کنیم.

شهردارجهان شهرمشهد درادامه افزود: ما به عدالت تخصیصی به جای عدالت توزیعی در شهر به عنوان یک راهبرد کلان معتقد هستیم، یعنی بیاییم در محور شرق یکسری سرمایه گذاری انجام دهیم تا شهر یکشانه به غرب نباشد، زیرا اکنون تمام سرانه‌های خوب شهر به خصوص درغرب شهر است که به کوه رسیده است.

ارجائی تصریح کرد: فرصت‌های سرمایه گذاری جذاب و با راهبرد، برد برد از اصولی است که بدون شک به آن پایبند هستیم، زیرا این موضوع را درک می‌کنیم که اگرقرارباشد سرمایه گذار ۲۰ درصد سود کند برایش بهتر ست که پولش را سپرده کند لذا به سود‌های این رقمی برای سرمایه گذاران قانع نیستیم.

وی افزود: پیشنهاد می‌کنم کمیته مشترکی با حضور اعضای شورای شهر، معاون اقتصادی شهرداری و نمایندگان بانک ملل تشکیل و ظرف یک ماه موضوعاتی که میان شهرداری و این بانک است حل و فصل شود و به دنبال آن تفاهم نامه مشترکی برای سرمایه گذاری حداقل ۲۰ هزار میلیارد تومان بانک ملل طی چهارسال آینده در مشهد امضاء شود.

شهردارجهان شهر مشهد با بیان اینکه مشهد ظرفیت سرمایه گذاری و پتانسیل اقتصادی بالایی دارد، خاطرنشان کرد: یکی از پروژه‌هایی که می‌تواند مد نظر قرار گیرد پیشنهاد رییس شورای شهر برای احداث شهرک فناوری درمشهد است، چنین تفاهم نامه‌ای می‌تواند با مجموعه اقتصادی جوانمرد نیز به امضاء برسد.

وی گفت: قدرسرمایه گذاران داخلی را می‌دانیم آن‌ها می‌توانستند مانند بسیاری، این پول را از کشور خارج کنند و جای دیگری سرمایه گذاری کنند، اما ماندند و درکشور خودشان سرمایه گذاری کردند این رادرک می‌کنیم و از آن‌ها حمایت و پشتیبانی خواهیم کرد.

 

منبع:پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}