امشب آسمان مشهد نورافشانی می‌شود (۱ آبان ۱۴۰۰) برگزاری اولین نمایشگاه پارک هنرهای دستی مشهد بازدید اعضای شور شهر مشهد از بازار پرندگان زینتی و حیوانات خانگی هوای مشهد سالم است هوشمندسازی شهر مشهد باید به ارائه خدمت به زائران و مجاوران منتهی شود خراسان‌رضوی؛ محور توسعه ایران شبی سرد در انتظار مشهد | هوا از فردا گرم می‌شود دوازدهمین یادواره شهدای وحدت در مشهد بر‌گزار شد شهردار مشهد: شهر را با نخبگان می‌توان مدیریت کرد خدمت رسانی حداکثری گذری بر وضعیت خانه‌های تاریخی مشهد که هر لحظه بیم فرو‌ریختنشان است روایتی از سرگذشت سالار خانه‌های مشهد در گفتگو با یکی از نوادگان معتمدالحکما صنعت نمایشگاهی کشور آینده‌ای روشن دارد گسترش فرهنگ تفکیک زباله در دستورکار مدیریت شهری مشهد بهره‌گیری از ایده جوانان و مشورت باتجربه‌ها در مدیریت شهر مشهد آمادگی استان برای مقابله با موج ششم کرونا | ممنوعیت حضور کارمندان واکسن نزده از اول آبان سلامت زبان فارسی و مدیریت شهری درباره راهکار‌های توانمندسازی مناطق کم‌برخوردار و حاشیه شهر شهروند خبرنگار| همزیستی مسالمت آمیز انسان و طبیعت
خبر فوری
چاره جویی برای کاهش آلاینده‌ها با رصد دقیق آلودگی‌های شهر مشهد
با توجه به پیش بینی افزایش آلودگی هوای کلان شهر مشهد در ماه‌های آینده جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر از مرکز پالایش آلاینده‌های زیست محیطی شهرداری بازدید کردند.

به گزارش شهرآرانیوز، با توجه به پیش بینی افزایش آلودگی هوای کلان شهر مشهد در ماه‌های آینده جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر از مرکز پالایش آلاینده‌های زیست محیطی شهرداری بازدید کردند تا بررسی گزارش‌های این مرکز نقشه راهی برای تصمیمات آینده نماینده‌های پارلمان شهری در این حوزه‎ مهم زیست محیطی باشد.

رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس در حاشیه این بازدید گفت: یکی از مهم‌ترین اتفاقاتی که در مرکز پالایش آلاینده‌های زیست محیطی شاهد هستیم، ارائه اطلاعات و آمار دقیق و بدون دست کاری به جامعه است که از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

حسن موحدیان با بیان اینکه مرکز پالایش آلاینده‌های زیست محیطی مشهد مجموعه کوچک و چابکی است که اجرای کار‌های بزرگی را در دست اقدام دارد، افزود: محیط زیست یکی از موضوعات بسیار مهم جهانی است که در دین مبین اسلام و قانون اساسی نیز مورد توجه ویژه قرار گرفته است.

وی با اشاره به روایت‌های مختلفی که در موضوع صیانت از محیط زیست وجود دارد، گفت: هیچ فردی اجازه ایجاد مزاحمت برای دیگران را ندارد، زیرا این کار گناهی نابخشودنی است. رئیس شورای شهر با تأکید بر لزوم تشکیل سازمان‌هایی به منظور کنترل مسائل زیست محیطی تصریح کرد: باید مطابق قانون با قانون شکنان و افرادی که به حقوق دیگران تجاوز می‌کنند برخورد شود. موحدیان بیان کرد: مرکز پالایش آلاینده‌های زیست محیطی مشهد کار‌های بزرگی انجام داده است و در حوزه کاری خود پیشرفت‌های خوبی نیز داشته است که شایسته قدردانی است.

عملکرد مقبول مرکز پالایش

رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای شهر مشهد نیز در این بازدید گفت: با بارگذاری اطلاعات مربوط به آلاینده‌های مشهد در سامانه‌های جهانی ورود خوبی به عرصه بین المللی شده است که در بحث گردشگری، افتخاری برای شهر است.

حسن کریمدادی با بیان اینکه رصد همه آلودگی‌های موجود در هوای شهر، اعم از آلودگی زیست محیطی، نوری، صوتی و... کار بزرگی است که در این مرکز درحال انجام است، اظهار کرد: این کنترل، نقشه راه درستی را پیش روی ما قرار می‌دهد و وضعیت شهر را روشن می‌کند و براساس آن می‌توان راهکار مناسب را انتخاب کرد.

رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای شهر مشهد با بیان اینکه ابتکارات به کارگرفته شده در مرکز پالایش آلاینده‌های زیست محیطی برای کنترل و بروزرسانی دستگاه‌ها در کشور کم نظیر است، افزود: مرکز پالایش آلاینده‌های زیست محیطی شهرداری با وجود تعداد نیرو‌های کم، عملکرد خوب و قابل قبولی داشته بنابر این ساختار مربوط به این مجموعه باید اصلاح شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}