خبر فوری

لایحه «پلیس اطفال» به تصویب دولت رسیده‌ است + جزئیات

  • کد خبر: ۸۶۴۸۵
  • ۱۲ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۸
لایحه «پلیس اطفال» به تصویب دولت رسیده‌ است + جزئیات
قائم مقام معاونت حقوقی و امور مجلس قوه قضائیه: لایحه پلیس اطفال که خلاء آن در کشور وجود داشت تدوین و در دولت به تصویب رسیده و به مجلس ارسال شده است.

به گزارش شهرآرانیوز، حجت‌الاسلام مهدی هادی، قائم مقام معاونت حقوقی و امور مجلس قوه قضاییه در کارگاه نظام عدالت برای اطفال و نوجوانان با تاکید بر کودکان مهاجر و پناهنده کرمان گفت: در لایحه پلیس اطفال موضوع قضا زدایی به صورت ویژه‌ای مورد توجه و تاکید قرار گرفته است.

او با تاکید بر این مطلب که لایحه پلیس اطفال گام مهمی در نظام حقوقی کشور خواهد بود، ادامه داد: در لایحه پلیس اطفال تاکید بر آن است که نیروی انتظامی و ضابطان مرتبط با اطفال و نوجوانان آموزش دیده باشند و نحوه تعامل با اطفال و نوجوانان را به طور کامل بدانند.

قائم مقام معاونت حقوقی و امور مجلس قوه قضاییه در ادامه با اشاره به برگزاری کارگاه نظام عدالت برای اطفال و نوجوانان با تاکید بر کودکان مهاجر و پناهنده کرمان افزود: این کارگاه‌ها از سلسله کارگاه‌های معاونت حقوقی و امور مجلس قوه قضاییه است که به صورت مستمر طی ۱۵ سال گذشته در کشور برگزار شده اند.

حجت الاسلام هادی گفت: امید است که خروجی کارگاه نظام عدالت برای اطفال و نوجوانان با تاکید بر کودکان مهاجر و پناهنده در کرمان، تغییر نگاه به حوزه اطفال و نوجوانان باشد و در ادامه نگاه افتراقی قانون گذار به اطفال و نوجوانان حس و لمس شود.

او ادامه داد: معاونت حقوقی قوه قضاییه در کنار برگزاری کارگاه ها، در زمینه تقنین نیز کار‌های بزرگی را به انجام رسانده است.

قائم مقام معاونت حقوقی و امور مجلس قوه قضاییه اظهار کرد: تصویب قانون آیین دادرسی کیفری در سال ۹۲ و اجرای آن در سال ۹۴، تصویب قانون مجازت اسلامی، تصویب قانون حمایت از اطفال و نوجوانان از جمله اقدامات معاونت حقوقی و امور مجلس قوه قضاییه به شمار می‌رود.

حجت الاسلام هادی تصریح کرد: ۶۰ ماده از آئین نامه سازمان زندان‌ها نیز که امسال به تصویب ریاست قوه قضاییه رسیده است، نیز مربوط به کانون اصلاح و تربیت است و مواد مهمی را مورد تاکید قرار داده است.

منبع: YJC

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
نظرسنجی
دوست دارید به چه محتوایی در سایت شهرآرانیوز بیشتر پرداخته شود؟
فرهنگی، هنری
اقتصادی
ورزشی
اجتماعی
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}