خبر فوری
اعتصاب ۳  باشگاه روبه‌روی اردوی تیم ملی فوتبال زنان
گلاره ناظمی مأمور ایجاد تعامل باشگاه‌ها و تیم ملی شده است، در حالیکه باشگاه‌های لیگ برتری سپاهان، خاتون بم و شهرداری سیرجان با حضور بازیکنان خود در اردوی تیم ملی مخالفت کردند

به گزارش شهرآرانیوز؛ باشگاه‌های لیگ برتری سپاهان، خاتون بم و شهرداری سیرجان با حضور بازیکنان خود در اردوی تیم ملی مخالفت کردند و بازیکنان این ۳ تیم، غایبان اردوی تیم ملی بودند؛ باشگاه‌ها نگران بازی‌های لیگ برتر هستند و سرمربی تیم ملی نگران مسابقات آسیایی پیش رو. در همین خصوص مسئول برگزاری مسابقات فوتبال زنان از برگزاری جلسه تعاملی بین باشگاه‌ها و تیم ملی خبر داده است.

قرار بود اردوی تیم ملی زنان از ۲۹ آبان تا ۴ آذر در مرکز ملی فوتبال برگزار شود و مریم ایراندوست، سرمربی تیم ملی، ۳۰ بازیکن را به اردو دعوت کرده بود؛ اما ۳ باشگاه سپاهان اصفهان، شهرداری سیرجان و خاتون بم با حضور بازیکنان خود در تیم ملی مخالفت کردند.
از تیم سپاهان اصفهان ۸ بازیکن، از خاتون بم ۷ بازیکن و شهرداری سیرجان ۶ بازیکن به اردوی ملی دعوت شده بودند؛ اما این ۲۱ بازیکن در اردوی تیم ملی حاضر نشدند.

دلیل مخالفت باشگاه ها، رقابت‌های لیگ برتر است. گویا ابتدا باشگاه سپاهان که در هفته سوم لیگ برتر با شهرداری سیرجان مسابقه دارد، از سازمان لیگ درخواست کرده که به دلیل اردوی ملی این بازی را معوقه اعلام کند، اما با مخالفت سازمان لیگ، سپاهان هم بازیکنان خود را به تیم ملی نداده است. از طرفی خاتون بم هم که در هفته چهارم دربی کرمان را دارد، با اردوی ملی مخالفت کرده است.
قرار بود تیم ملی در فیفادی اردو برگزار کند، اما باشگاه‌ها معتقدند وقتی که تیم ملی در فیفا دی بازی دوستانه ندارد، برگزاری اردوی ملی در شرایطی که دیدار‌های مهم لیگ را پیش رو دارند، ضروری نیست و می‌توان این اردو را در روز‌های آینده برگزار کرد.

گویا قرار است جلسه‌ای با حضور مسئولان سازمان لیگ و این باشگاه‌ها برگزار شود تا در روند آماده سازی تیم ملی برای حضور در جام ملت‌های آسیا مشکلی پیش نیاید و این ناهماهنگی به تیم ملی ضربه نزند. تیم ملی زنان ایران ۳۰ دی باید در مرحله نهایی جام ملت‌های آسیا مقابل چین، چین تایپه و هند قرار بگیرد. چنین ناهماهنگی‌هایی ممکن است کار تیم ملی را برای آماده سازی سخت کند.
مسئول برگزاری مسابقات فوتبال زنان می‌گوید موضوع مخالفت باشگاه‌ها برای حضور بازیکنانشان در اردوی تیم ملی در جلسه‌ای فوری بررسی می‌شود، اما نگاه سازمان لیگ قهری نیست؛ چون هدف باشگاه‌ها آسیب زدن به تیم ملی نبوده و پیش از این همیشه تعامل داشته اند.

گلاره ناظمی، مسئول برگزاری مسابقات فوتبال زنان، در این باره به ایسنا گفت: جلسه‌ای ترتیب داده شده تا همه این مسائل و مشکلی که برای این اردو پیش آمده است، حل شود. تیم ملی و باشگاه‌ها هر دو یک مسیر را می‌روند. باشگاه‌ها جزو بدنه فوتبال هستند و هدفشان در نهایت ملی است و تیم ملی هم از این باشگاه‌ها برای هدفش استفاده می‌کند. در واقع این دو، چرخ دنده‌هایی هستند که اگر با هم کار کنند، به هدف مشترکمان می‌رسیم.

او ادامه داد: این ۳ باشگاه به خاطر مسابقات مهمی که در روز‌های آینده پیش رو دارند،  نگرانی‌هایی داشتند. از طرف دیگر تیم ملی نیز مسابقات مهمی پیش رو دارد. امیدوارم همه این مسائل در آن جلسه حل شود و تعامل بیشتری داشته باشیم. این تعامل از قبل وجود داشته است و در این مورد خاص نیز جلسه‌ای فوری ترتیب داده ایم تا حرف‌های باشگاه‌ها و تیم ملی را بشنویم. اردو‌های زیادی پیش از این برگزار شده است که همه در کنار هم بوده ایم و تعامل داشته ایم. این موضوع هم رفع می‌شود و مشکلی نخواهیم داشت.

مسئول برگزاری مسابقات فوتبال زنان در پاسخ به این سؤال که نگاه سازمان لیگ به این ماجرا قهری نیست، بیان کرد: این تعامل تا الان وجود داشته است، چون ما همه در یک کشتی و مسیر هستیم و هدف مشترکی داریم. در بخش زنان تا‌به‌حال ندیده‌ایم کسی بخواهد مشکلی به وجود بیاورد. اگر کسی بخواهد مشکلی پیش بیاورد و نظم مسابقات و اردو‌های ملی را به‌هم بزند، یک داستان دیگر است؛ اما باشگاه‌ها چنین‌هدفی ندارند و فقط به‌خاطر حساسیت مسابقات این هفته نامه‌نگاری کرده‌اند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}