هدیه قهار عاصی بعد از ۳۱سال به استاد شفیعی کدکنی رسید «سلام لوگری» خواننده محلی افغانستان درگذشت مجوز ترانزیت گازوئیل به افغانستان از مسیر ایران برای سه ماه صادر شد انفجار در هرات افغانستان | ۷ نفر کشته و ۹ نفر زخمی شدند مهمان نوازی گرم از اتباع افغانستانی در شب سرد زمستانی دوغارون ۲۲ نفر در زلزله غرب افغانستان جان باختند دختر جوانی که در انفجار کابل پاهایش را از دست داده بود جان باخت داستان جالب کنسولگری افغانستان در مشهد زلزله شدید هرات را لرزاند (۲۷ دیماه ۱۴۰۰) کمک یک میلیون پوندی بریتانیا برای حمایت از پناهندگان افغانستانی در ایران طالبان می‌گویند که مدارس دخترانه از سال تحصیلی آینده بازگشایی خواهد شد زن افغانستانی دچار مرگ مغزی به ۶ بیمار زندگی دوباره بخشید مهاجران افغانستانی چگونه می‌توانند گواهینامه رانندگی دریافت کنند؟ + فیلم درباره کتاب «چای سبز در پل سرخ» سفرنامه‌ای درباره افغانستان رضا امیرخانی: قبله‌ فرهنگی‌ افغانستان‌ ایران‌ است اشکالات مرکز پژوهش‌های مجلس به اجرای قانون اعطای تابعیت جامانده در غبار و جنگ | نگاهی به سرنوشت نوزاد افغانستانی در فرودگاه کابل سخنگوی وزارت خارجه: میزبان گفت‌وگوها میان رهبران افغانستان بودیم کودک گمشده افغانستانی در فرودگاه کابل به خانواده‌اش تحویل داده شد اسپندها همه دود هوا شدند | مرحوم سرور رجایی در نگاه یک نویسنده ایرانی
خبر فوری
۱۰۰ درخت بیمارستان کودکان کابل برای گرم کردن اتاق بیماران قطع شد
مسئولان بیمارستان کودکان کابل به علت نبود موادسوختی مجبور به قطع درختان این مرکز درمانی برای گرم کردن اتاق بیماران و پختن غذا استفاده شده است.

به گزارش شهرآرانیوز؛ مسئولان بیمارستان اطفال کابل به علت نبود مواد سوختی نزدیک به ۱۰۰ درخت این درمانگاه را قطع کرده و برای آشپزی استفاده کردند.

رئیس این بیمارستان گفت: بیش از سه ماه می‌شود که آنان برای آماده ساختن غذا به کارمندان بهداشت و بیماران با نبود مواد سوخت روبرو هستند.

پس از تسلط طالبان بر کابل و قطع کمک‌های جهانی، این بیمارستان همانند سایر مراکز درمانی با کمبود بودجه مواجه شده است.

محمد لطیف باهر، رئیس بیمارستان کودکان کابل، گفت: با سقوط حکومت و کاهش کمک‌های جهانی، با کمبود بودجه و مواد سوختی مواجه شدیم و برای آماده کردن غذا برای بیماران و کادر درمان مجبور به قطع درختان محوطه بیمارستان هستیم.

وی افزود: در حال حاضر یک موسسه خارجی تامین مواد سوختی این بیمارستان را به مدت یکماه برعهده گرفته، اما اگر این مدت تمدید نشود، متاسفانه کارمندان مجبور هستند برای تامین غذا و گرم کردن اتاق‌های بیمارستان به قطع درخت رو بیاورند.

ازدحام پیش از حد بیماران، کمبود بستر (تخت)، نبود دارو، اندک شدن کمک‌های جهان در بخش بهداشت، نپرداختن حقوق کارمندان بخش بهداشت و نبود تجهیزات بهداشتی از مواردی مهم که بخش درمان افغانستان را در آستانه فروپاشی رسانده است.

روینا، یکی از پزشکان بیمارستان کودک اندراگاندی، گفت: «نزدیک به چهار ماه می‌شود که ما حقوق نگرفتیم و در این اوضاع دشوار با مشکلات زیاد روبرو هستیم. نبود غذای مناسب و نبود تجهیزات بهداشتی از مواردی است که کار ما را دشوار کرده است.»

نجیب کوچی، مدیر بخش پرستاران این بیمارستان نیز می‌گوید: «ما در بخش پرسنل با کمبود جدی روبرو هستیم و برای چندین بیمار یک پرستار در اختیار داریم.»

پیش از این برخی سازمان های جهانی اعلام کرده بودند که بخش بهداشت افغانستان در آستانه فروپاشی قرار گرفته است. 

منبع: فارس

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
نظرسنجی
دوست دارید به چه محتوایی در سایت شهرآرانیوز بیشتر پرداخته شود؟
فرهنگی، هنری
اقتصادی
ورزشی
اجتماعی
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}