احساس تعلق خاطر به شهر چرا و چگونه؟ دستمزد کارگران برای سال آینده، چه زمانی اعلام می‌شود؟ عدالت‌محوری؛ چشم‌انداز بودجه ۱۴۰۱ شهرداری مشهد نگاهی به وارونگی دما در کلان شهر مشهد که زمستان‌ها تشدید می‌شود حقوق مردم؛ انگیزه سفر استانی رئیس دستگاه قضا به مشهد شهردار مشهد: فرایندها به نفع مردم اصلاح شود مشهد به سرعت نارنجی شد درباره دکتر یعقوب دانش‌دوست معمار فقید مشهدی دکتر یعقوب دانش‌دوست معمار معاصر مشهدی درگذشت شهردار مشهد: ۳۵هزار حکم قلع در این شهر قابلیت اجرا ندارند حذف ۱۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار پروژه‌های کم اولویت | پروژه‌های حاشیه شهر جایگزین می‌شود رسم شهروندی سهم ۷۳۰ میلیارد تومانی خراسان رضوی برای اشتغال زایی محرومان وضعیت کرونایی مشهد زرد شد (۷ بهمن ۱۴۰۰) رقابت پذیری مبتنی بر توسعه گردشگری زیارت هفتمین جلسه کارگروه علمی نوآوری باز برگزار شد شهروند خبرنگار | زیارتگاه امام زاده حسین بن موسی کاظم (ع) در طبس شهردار مشهد: به هیچ عنوان با تغییر کاربری کوهستان پارک مشهد موافق نیستیم + فیلم شهردار مشهد: مدیریت شهری جیب مردم است + فیلم شهردار مشهد: مدیریت شهری برای احقاق حقوق مردم کوتاه نمی‌آید
خبر فوری
سهم مشهد از اوراق مشارکت کلان‌شهر‌ها به ۲۰ درصد افزایش یافت
شهرداری مشهد موفق به دریافت مجوز انتشار ۱۶۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت شده است.

امیررضا وثوقی | شهرآرانیوز؛ شهرداری مشهد موفق به دریافت مجوز انتشار ۱۶۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت شده است.

سرپرست معاونت و سازمان اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری مشهد با اعلام این خبر افزود: با وجود منابع محدود اوراق مشارکت در کشور و حجم بالای متقاضیان در فرایند دریافت مجوز و انتشار اوراق مشارکت، شهرداری مشهد توانست رشد اعتباری شایان توجهی در زمینه دریافت مجوز انتشار اوراق مشارکت داشته باشد.

اوراق مشارکت یکی از ابزار‌های مهم مالی برای تأمین منابع مورد نیاز شهرداری‌ها و پیشبرد پروژه‌های شهری است. انتشار اوراق مشارکت شهری علاوه‌بر اینکه باعث افزایش مشارکت مردم در ساخت‌وساز شهر می‌شود، راهی است که بسیاری از کشور‌های پیشرفته برای ساخت شهر بر پایه بدهی از آن استفاده می‎کنند و از این روش، تحولاتی را در خدمت‌رسانی به شهروندان رقم می‌زنند.

در بودجه امسال تا سقف ۸ هزارمیلیارد تومان اوراق مشارکت برای شهرداری‌های کلان‌شهر‌های کشور در نظر گرفته شده و اهمیت همین موضوع هم سبب شده است که سیدعبدا... ارجائی، شهردار مشهد به‌تازگی در نامه‌ای به محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس، خواستار افزایش این سقف شود.

در این راستا پارسال برای مشهد ۱۲۳۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت منتشر شد که انتشار اوراق برای توسعه سامانه اتوبوس‌رانی نخستین بار است و ۵۰ درصد از اصل و سود این اوراق را دولت پرداخت کرد.

همچنین نخستین بار، شهرداری مشهد توانست ۲۳۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای بازسازی و نوسازی زیرساخت‌های اطراف بارگاه منور امام‌هشتم (ع) با تعهد پرداخت سهم ۵۰ درصدی اصل و سود توسط دولت منتشر کند.

مهدی حاتمی، سرپرست معاونت و سازمان اقتصادی، سرمایه گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری مشهد در گفتگو با خبرنگار ما، افزود: تاکنون مجوز انتشار ۱۳۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای بازسازی و نوسازی بافت پیرامون حرم مطهر رضوی از سوی بانک مرکزی صادر شده است؛ همچنین به زودی مجوز انتشار ۳۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای نوسازی ناوگان اتوبوس‌رانی مشهد دریافت می‌شود.

وی تصریح کرد: با این روند از حجم کل اوراق مشارکت تخصیص یافته به شهرداری‌ها برای سال ۱۴۰۰ که حداکثر ۸ هزارمیلیارد تومان است، سهم مشهد از این رقم ۲۰ درصد است.

وی با اشاره به اینکه سهم شهرداری مشهد از مقدار تخصیص یافته اوراق مشارکت نسبت به پارسال رشد ۴ درصدی داشته است، اضافه کرد: با اینکه تخصیص این حجم از اوراق مشارکت نسبت به کل شهر‌های کشور دستاورد ارزشمندی است، اما با توجه به حضور بارگاه ملکوتی امام هشتم (ع) در این شهر و اهمیت ارائه خدمات مناسب به زائران و مجاوران حضرت‌رضا (ع) این رقم باید افزایش یابد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
نظرسنجی
دوست دارید به چه محتوایی در سایت شهرآرانیوز بیشتر پرداخته شود؟
فرهنگی، هنری
اقتصادی
ورزشی
اجتماعی
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}