خبر فوری
سردیس بانوی ورزشکار مشهدی در کمیته ملی المپیک رونمایی شد
با حضور شهردار مشهد و رئیس مجلس شورای اسلامی مراسم رونمایی از سردیس طلایه‌داران بازی‌های آسیایی صبح دیروز سه‌شنبه ۲ آذر در محل کمیته ملی المپیک برگزار شد.

مژده رنگیان | شهرآرانیوز؛ مراسم رونمایی از سردیس طلایه‌داران بازی‌های آسیایی صبح دیروز سه‌شنبه ۲ آذر در محل کمیته ملی المپیک برگزار شد.
در این مراسم دکتر محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی، دکتر حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان، مهندس سیدعبدا... ارجائی شهردار مشهد و دکتر سیدرضا صالحی‌امیری رئیس کمیته ملی المپیک و برخی مدیران و رؤسای فدراسیون‌ها و جمعی از قهرمانان و پیش‌کسوتان ورزش ایران زمین برگزار و از سردیس علی باغبانباشی، تیمور غیاثی، میررسول رئیسی، هوشنگ کارگرنژاد و مدال‌آور پارالمپیک کشورمان راضیه شیرمحمدی با حضور خانواده آن‌ها رونمایی شد. سه تن از این قهرمانان خراسانی و زنده‌یاد راضیه شیرمحمدی اهل مشهدالرضا (ع) بودند.

با رونمایی از چهره راضیه شیرمحمدی، تعداد تندیس‌های بانوان قهرمان مشهدی در تالار افتخارات کمیته ملی المیپک و پاراالمپیک به سه سردیس رسید. تا‌به‌حال فقط از شش تندیس زنان قهرمان از سراسر کشور رونمایی شده که نیمی از آن‌ها مشهدی و از قهرمانان پاراالمپیکی هستند؛ نیره عاکف، اولین مدال‌آور زن پاراالمپیک ایران، به‌همراه دو کمان‌دار مشهدی که مدال برنز پاراالمپیک لندن را کسب کردند، زهرا جوانمرد که از تیم ملی دور شده است و راضیه شیرمحمدی که سه سال پیش با عارضه قلبی در‌گذشت.

بهمن سال گذشته اولین تندیس از بانوان قهرمان مشهدی در کمیته ملی پاراالمپیک رونمایی شد. این مراسم ویژه رونمایی از سردیس بانوان مدال‌آور پاراالمپیکی به‌مناسبت بیستمین سال تأسیس کمیته ملی پاراالمپیک و مصادف با میلاد حضرت‌زهرا (س) بود که با حضور زهرا نعمتی کمان‌دار ملی‌پوش، نیره عاکف تیرانداز پاراالمپیکی، اعظم خدایاری دوومیدانی‌کار و ساره جوانمردی تیرانداز برگزار شد.

در این مراسم قرار بود از تندیس دو ورزشکار مشهدی دیگر یعنی زهرا جوانمرد دارنده مدال برنز تیمی تیروکمان در پاراالمپیک لندن و راضیه شیرمحمدی مدال‌آور برنز تیمی تیروکمان در پاراالمپیک لندن نیز رونمایی شود که به‌دلیل آماده‌نبودن تندیس، فقط از این دو ورزشکار پاراالمپیکی تقدیر شد. آماده‌شدن تندیس‌ها نیز به زمان دیگری موکول شد. بعد از گذشت حدود ۱۰ ماه، سردیس دیگر‌ورزشکاران آماده و با حضور ورزشکاران، ۱۹‌مهر رونمایی شد. البته در بین سردیس چهره‌های مشهدی این‌بار فقط تندیس زهرا جوانمرد آماده رونمایی بود و رونمایی از تندیس زنده‌یاد شیرمحمدی به زمان دیگری موکول شد.

در این دوره از تندیس حسین توکلی، علیرضا رضایی، علیرضا حیدری و مسعود مصطفی‌جوکار که همگی مدال‌آوران المپیک بودند، رونمایی شد و تنها‌بانوی ورزشکار این دوره زهرا جوانمردی، کمان‌دار مشهدی بود که از سردیس خود رونمایی کرد. جوانمرد دوست و هم‌تیمی مرحوم شیرمحمدی بود که سال‌۲۰۱۲ در پاراالمپیک لندن توانست در کنار او به برنز ریکرو تیمی دست پیدا کند. با گذشت کمتر از ۵۰ روز، رونمایی دیگری در کمیته ملی المپیک برگزار شد و از سردیس دیگر‌بانوی ورزشکار مشهدی، راضیه شیرمحمدی در کنار چهره‌های خراسانی دیگر رونمایی شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}