خبر ویژه
در نشست خبری ستاد تدبیر:

شرکت پدیده آماده برگزاری مجمع عمومی شده است

  • کد خبر: ۸۹۶۶
  • ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۴
علیرضا رزم‌حسینی: با همکاری وزارت کشور و همه دستگاه‌های مسئول در استان اقداماتی برای حفظ منافع سهام داران پیرامون شرکت پدیده شکل گرفت.
به گزارش شهرآرانیوز، علیرضا رزم‌حسینی استاندار خراسان‌رضوی در نشست خبری ستاد تدبیر گفت: با همکاری وزارت کشور و همه دستگاه‌های مسئول در استان اقداماتی برای حفظ منافع سهام داران پیرامون شرکت پدیده شکل گرفت. علاوه بر حل مشکلات مالیاتی و تامین اجتماعی پیرامون سهام داران، در سطح ملی توفیقاتی خوبی حاضل شد.

وی افزود: مجوز‌های لازم قانونی برای تعدادی از پروژه‌های پدیده دریافت شد؛ هتل ۳۲ طبقه مجوز لازم را نداشت و با پیگیری‌هایی که صورت گرفت این مهم حل شد. در این مدت اتاق مبادلات سهام او تی سی راه اندازی و حسابرسی مجموعه شرکت‌های پدیده انجام شد. بعد از قبول مسئولیت در خراسان رضوی توسط اینجانب اولین موضوعی که در دستور کار مدیریت استان قرار گرفت شرکت پدیده بود.
 
او ادامه داد: اولین جمع بندی ما در ستاد تدبیر این بود که از دستگاه قضایی خواستیم وضعیت سهام و حکم دادگاه این شرکت تعیین تکلیف شود. مکاتبات سازنده‌ای در سطح ملی انجام و اقدامات خوبی برای پدیده حاصل شده است.
 
 استاندار خراسان‌رضوی گفت: به عنوان نگاه ستاد تدبیر، باید منافع افرادی که سهام این شرکت را خریده اند، باید حفظ کنیم؛ این سهام داران ریسک کرده اند و جا دارد از آن‌ها تشکر کنیم.

وی بیان کرد: قبل از حکم دادگاه ۱۵ جلسه پیرامون پدیده در قالب ستاد تدبیر برگزار شده است، مدیران وقت این مجموعه هم سعی کردند پروژه‌ها متوقف نشود، همچنین دولت هم برای حفظ حقوق سهام داران تلاش‌های خوبی کرد. با تلاش‌های انجام گرفته، شرکت پدیده آماده برگزاری مجمع عمومی شده است.
 
رزم‌حسینی افزود: بعد از صدور حکم سرپرست شرکت پدیده، پیشنهاداتی از سوی آقای کریمی برای تسهیل فعالیت این شرکت مطرح شد که با تقاضای بنده از آقای رئیس جمهور، در شورای امنیت کشور به تصویب رسید. این پیشنهادات برای تایید نهایی در اولین جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی با حضور سران قوا مطرح خواهد شد. از تحمل و صبر سهامداران شرکت پدیده تشکر می‌کنم. مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی خراسان رضوی به صورت تمام قد از پدیده حمایت خواهد کرد، وظیفه خود می‌دانیم برای ارتقای شاخص‌های این شرکت تلاش کنیم.
 
غلامعلی صادقی رئیس کل دادگستری خراسان‌رضوی در نشست خبری ستاد تدبیر گفت: ستاد تدبیر در راستای تامین منافع طلبکاران و به خصوص سهامداران جلسات مختلفی تشکیل داد. 
 
وی افزود: نظرات گروه‌های کارشناسی در مورد منافع سهامداران در مرحله صدور رای لحاظ شد؛ در حال حاضر اجرای حکم مهم است. تا الان مسئولان استانی با هم برای حل موضوع پدیده هماهنگ بودند و مسئولان کشوری هم در این زمینه همکاری کردند تا شرکت هر چه سریع‌تر در مسیر قانونی خودش قرار بگیرد.
 
صادقی ادامه داد: در حال حاضر شرایط پدیده خوب است؛ امیدواریم هماهنگی و همکاری مسئولان مربوطه ادامه پیدا کند تا منافع سهامداران تامین شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
سرخط خبرها
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}