خبر فوری

نقشه جامع خواهرخواندگی مشهد تهیه می‌شود

  • کد خبر: ۹۰۳۴۶
  • ۱۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۰
نقشه جامع خواهرخواندگی مشهد تهیه می‌شود
فاطمه سلیمی، عضو هیئت‌رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد گفت: خواهرخواندگی فراتر از نام‌گذاری یک معبر و اطلاق این عنوان به ۲ شهر است.

به گزارش شهرآرانیوز؛ عضو هیئت‌رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد گفت: خواهرخواندگی فراتر از نام‌گذاری یک معبر و اطلاق این عنوان به ۲ شهر است. براساس این دغدغه‌مندی، مقرر شده است شهرداری نقشه جامع خواهرخواندگی مشهد را در عرصه بین‌المللی مشخص کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، فاطمه سلیمی با بیان اینکه «خواهرخواندگی» قراردادی است که معمولا بین مسئولان و سران ۲ شهر با هدف ایجاد هم‌بستگی و اتحاد بیشتر بسته می‌شود، اظهار کرد: خواهرخواندگی برخاسته از انس، الفت، دوستی و مهر خواهری است و این قرارداد‌ها باید به منافع مشترک فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، بازرگانی، تاریخی، علمی و... بینجامد.

سلیمی همچنین گفت: باید توجه کرد که خواهرخواندگی فقط به نام‌گذاری یک معبر خلاصه نشود. این واژه مفهوم بسیار عمیق و گسترده‌ای دارد که تاکنون مغفول واقع شده است.

وی افزود: در این نقشه باید پیوست‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، فناوری و... تبیین شود و به‌صورت مصداقی فقط درباره یک شهر مشخص بحث نکنیم.

سلیمی ادامه داد: جایگاه و شأن مشهد از ابعاد گوناگون در خواهرخواندگی‌ها باید لحاظ شود و این تفاهم‌نامه با شهر‌هایی باشد که در تراز جهان‌شهر برکت و کرامت باشند.

وی گفت: متناظر با هر پیوست، اعم از اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، علمی و... باید شهری مشخص شود و بدانیم که در قالب هر تفاهم‌نامه کدام منافع مشهدالرضا (ع) تأمین می‌شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
نظرسنجی
دوست دارید به چه محتوایی در سایت شهرآرانیوز بیشتر پرداخته شود؟
فرهنگی، هنری
اقتصادی
ورزشی
اجتماعی
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}