۸ سگ وحشی به پسر بچه نیشابوری حمله کردند | حال پسربچه مساعد نیست سقوط آسانسور جان بیمار دیالیزی را در بیمارستان گرفت مدت زمان سال تحصیلی جاری افزایش می‌یابد؟ ماجرای ربودن فرزند نماينده مجلس چه بود؟ پیک ابتلا به اومیکرون از اواخر بهمن درباره التهاب لوزه کودکان بیشتر بدانید برای درمان نفخ این ۳ میوه را امتحان کنید اعتراف یوسف نوری به اشتباه آموزش و پرورش | مدارس را نباید تا این حد تعطیل می‌کردیم آلودگی هوا، قاتل ۱۱ هزار نفر در سال گذشته هشدار مدیریت بحران البرز به مردم | به جاده چالوس و طالقان نروید دستگیری عاملان اصلی درگیری طایفه‌ای در دهدشت + فیلم ماجرای هک سامانه شاد توسط دانش‌آموزان چیست؟ دعوا و درگیری در جلسه مجمع عمومی بانک دی + فیلم مجلس برای بهبود معیشت، رفاه و آسایش بازنشستگان کشور تلاش می‌کند طرح پلیس فتا علیه عاملان تبلیغ تقلب امتحانات نهایی در فضای مجازی مجلس: سریعاً ایرادات لایحه رتبه‌بندی معلمان را برطرف و به شورای نگهبان ارسال می‌کنیم سکوت برخی مدعیان دفاع از حقوق بازنشستگان در مقابل مطالبات آنها متن ایرادات شورای نگهبان به لایحه رتبه‌بندی معلمان + جزئیات (۲۹ دی ۱۴۰۰) ابلاغیه جعلی «سنا» همچنان قربانی می‌گیرد
خبر فوری

اقدام به خودکشی یک متهم در حضور قاضی دادگاه در کرمان

  • کد خبر: ۹۰۴۲۳
  • ۱۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۴
اقدام به خودکشی یک متهم در حضور قاضی دادگاه در کرمان
قاضی مسعود توکلی در کرمان با اقدام به موقع خود در دادگاه مانع از خودکشی یک متهم شد.

به گزارش شهرآرانیوز، طی روزهای گذشته، قاضی مسعود توکلی در دفتر کارش در شعبه ۱۰ مجتمع شهید باهنر کرمان که به شعبه صلح و سازش معروف است، مشغول به انجام امورات قضایی و رسیدگی به پرونده‌ها بود که متهمی را به جرم سرقت‌به جایگاه متهم احضار کرد و این آغاز ماجرایی بود که همگان از آن وقوع آن بی اطلاع بودند.

روایت متهمی که قاضی را زیر تیغ جراحی فرستاد، اما با گذشت قاضی مواجه گردید، از اینجا آغاز شد.

قاضی مسعود توکلی درباره روز ماجرا می‌گوید: آن روز مانند روزهای معمولی در دفتر کارم مشغول به انجام امورات قضایی بودم و متهم ۳۶ ساله‌ای را که به جرم ارتکاب سرقت‌باید مورد تحقیقات قرار می‌گرفت را صدا کردم و همزمان مشغول مطالعه خلاصه پرونده بودم که متهم وارد شد و به روال همیشه، با او احوالپرسی کرده و از او دعوت کردم که در جایگاه مربوطه بنشیند.

وی ادامه داد: آن روز به دلیل شرایط شیوع بیماری کرونا و به درخواست مامور همراهی کننده متهم، پنجره اتاق باز شد و این در حالی بود که پنجره در نزدیکی محل استقرار متهم قرار داشت.

قاضی توکلی تصریح کرد: در همان لحظات اولیه بود که حرکات متهم توجهم را به خود جلب کرد و دیدم که وی پاهای خود را به روی صندلی جمع کرده و احساس کردم در صدد انجام کاری است که در همین اثنی متهم به درون چارچوب پنجره پرید و قصد داشت که خود را به بیرون پرت کند.

دادیار شعبه دهم دادسرای عمومی و انقلاب کرمان اظهارداشت: سراسیمه به سمت پنجره دویدم و متهم را پیش از سقوطش گرفتم. تا کمر به بیرون از پنجره خم شده بود و دست‌های متهم را گرفته بودم و متهم، چون آویزان شده بود، سنگین‌تر از معمول بود و در همین حال بود که احساس کردم صدایی از بین استخوان‌های کمرم شنیدم، اما به آن توجهی نکردم.

توکلی بیان کرد: در نهایت متهم از دستم رها شد و به پایین افتاد، اما چون چند متر آویزان بود و از طرفی از شدت سرعت پرتاب او کاسته شده بود، کاملا سلامت بود و هیچ مشکلی برای او پیش نیامد.

وی ادامه داد: در همان لحظات اولیه وقتی حفاظت دادگستری شکایتی را علیه متهم مطرح کرده بود، رضایت دادم و نامه رسمی مربوط به مامور حاضر در صحنه را نیز به او ارائه کردم تا مشکل اداری برای وی ایجاد نشود و پس از آن به دلیل درد کمر به منزل مراجعه کردم.

قاضی توکلی گفت: پس از چند روز از وقوع این ماجرا، ناگهان یکی از پاهایم فلج شد و امکان راه رفتن نداشتم. وقتی به پزشک مراجعه کردم و با انجام امور تشخیصی از جمله ام آر آی مشخص شد که به دیسک کمرم ضربه جدی وارد شده و حتی این آسیب تا نزدیک نخاع نیز پیش رفته است. به ناچار و با تشخیص پزشک زیر تیغ جراحی رفتم و پس از باز کردن بخیه‌های محل عمل، سه ماه استعلاجی برای اینجانب از سوی پزشک صادر شده است. این روزها تنها نگرانی‌ام موجودی شعبه است و سعی می‌کنم که امورات را در منزل مورد رسیدگی قرار دهم.

تماس تلفنی قاضی با متهم

قاضی توکلی در ادامه گفت: چند روز پس از عمل جراحی و با هماهنگی و همکاری یکی از کارکنان زندان با متهم صحبت کردم و ماجرا را به او گفتم. شدیدا اظهار تاسف داشت و حتی با گریه از من خواست که او را حلال کنم.

دادیار شعبه دهم دادسرای عمومی و انقلاب کرمان افزود: وقتی از متهم درباره انگیزه‌اش سوال کردم فقط گفت که قصد خودکشی داشته است که خوشبختانه موفق نشد.

وی بیان کرد: در این تماس تلفنی به متهم اطمینان خاطر دادم که مشکلی برای او ایجاد نخواهد شد.

اقدام ایثارگرانه قاضی شجاع کرمانی برای نجات جان متهم به سرقت

رییس کل دادگستری استان کرمان نیز در عیادت از قاضی توکلی تاکید کرد: همت، شجاعت و اقدام ایثارگرانه و دلسوزانه جنابعالی برای نجات متهم به سرقت در حال محاکمه بود و قصد داشته که خود را از پنجره به بیرون پرتاب کند، مصداق واقعی اخلاق عملی است.

یدالله موحد با بیان اینکه نگاه، رفتار و روحیات قضات انقلابی ما در دستگاه قضایی موجب افتخار این مجموعه و نقطه امیدی برای قوه قضاییه به شمار می‌رود، افزود: حسن نیت و بزرگواری قاضی توکلی الگویی برای همه مدیران و کارکنان قضایی است.

روایت مامور انتظامی حاضر در صحنه حادثه

یکی از ماموران انتظامی حاضر در این جلسه که در زمان بروز این ماجرا به منظور پیگیری پرونده مربوط به یکی از متهمان خود در دفتر قاضی توکلی حضور داشته نیز گفت: در آن لحظه در حال تماس تلفنی با مافوق خود جهت پیگیری امورات مربوطه بودم که غافلگیرانه متوجه موضوع شدم و تلاش کردم که به قاضی کمک کرده و متهم را نجات دهیم، اما در نهایت متهم از دست ما رها شد و خوشبختانه مشکلی برای وی ایجاد نشد.

بشیرزاده ادامه داد: اگر قاضی توکلی این اقدام به موقع را انجام نداده بود، قطعا متهم دچار آسیب‌های جدی می‌شد.

وی تصریح کرد: این متهم ۳۶ ساله دچار اعتیاد بوده و حتی این امکان وجود دارد که به دلیل حالات ناشی از عدم مصرف مواد مخدر تلاش کرده که به زندگی خود پایان دهد.

وی یادآور شد: مامور بدرقه متهم به دستور قاضی برای پیگیری پرونده به یکی از بخش‌های دادگاه رفته بود و در زمان بروز حادثه در اتاق قاضی حضور نداشت.

متهم پرونده: قاضی به من زنگ زد و گفت من رضایت داده‌ام

متهم این پرونده نیز با اظهار ندامت و پشیمانی، گفت: پشیمانم و توبه کرده‌ام و  قاضی هم وقتی با من در زندان تماس گرفت، به من گفت رضایت داده‌ام.

وی ادامه داد: به قاضی گفتم خدا خیرت بدهد. من پشیمانم و توبه کردم. این اتفاق باعث شد تلنگری در زندگی من بخورد و دیگر از این کارها نکنم و خیلی متاسفم.

وی جان خود را مدیون قاضی توکلی می‌داند و می‌افزاید: در لحظه محاکمه که قاضی در حال صحبت بود ناگهان به سرم زد که این کار را انجام بدهم، اما به شدت پشیمانم و از همه می‌خواهم هیچوقت به سمت مصرف مواد مخدر نروند.

منبع: میزان
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
نظرسنجی
دوست دارید به چه محتوایی در سایت شهرآرانیوز بیشتر پرداخته شود؟
فرهنگی، هنری
اقتصادی
ورزشی
اجتماعی
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}