فرابورس: شرکت فرابورس ایران اعلام کرد که افزایش سرمایه شرکت از مبلغ ۲۸۰‌میلیارد تومان به ‌‌‌مبلغ ۷۰۰‌میلیارد تومان (افزایش سرمایه ۱۵۰‌درصدی) از محل سود انباشته و اندوخته در تاریخ ۰۹/ ۰۹/ ۱۴۰۰ در مرجع ثبت شرکت‌ها به ثبت رسیده است.

میدکو: شرکت مادرتخصصی توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه اعلام کرد که افزایش سرمایه شرکت از مبلغ ۵/ ۴هزار میلیارد تومان به‌‌‌ مبلغ ۶‌هزار میلیارد تومان (افزایش سرمایه ۳۳‌درصدی) از محل مطالبات و آورده نقدی در تاریخ ۰۸/ ۰۹/ ۱۴۰۰ در مرجع ثبت شرکت‌ها به ثبت رسیده است.

رکیش: شرکت کارت اعتباری ایران کیش اعلامیه پذیره‌‌‌نویسی عمومی حق‌تقدم‌‌‌های استفاده نشده را منتشر کرد. در اطلاعیه شرکت آمده است که با عنایت به مجوز افزایش سرمایه مورخ ۱۲/ ۰۳/ ۱۴۰۰ و بر اساس تصمیمات مجمع عمومی فوق‌العاده ۱۰/ ۰۴/ ۱۴۰۰ با توجه به افزایش سرمایه شرکت از مبلغ ۲۶۰‌میلیارد تومان به ‌‌‌مبلغ ۶۳۰‌میلیارد تومان (افزایش سرمایه ۱۴۲‌درصدی)، تعداد یک‌میلیارد و ۸۵۶‌میلیون و ۳۴۷‌هزار و ۹۶۵ سهم با توجه به حق‌تقدم استفاده شده توسط سهامداران فعلی و با عنایت به انقضای مهلت استفاده از حق‌تقدم مذکور برای تحقق افزایش سرمایه، به این وسیله تعداد ۴۳‌میلیون و ۶۵۲‌هزار و ۳۵ سهم ۱۰۰۰ ریالی برای پذیره‌‌‌نویسی عمومی عرضه می‌شود. همچنین مهلت پذیره‌نویسی عمومی از تاریخ ۱۰/ ۰۹/ ۱۴۰۰ لغایت تاریخ ۰۹/ ۱۰/ ۱۴۰۰ اعلام شده است.

پکرمان: گروه صنعتی بارز اعلام کرد افزایش سرمایه و گزارش توجیهی شرکت مبنی بر لزوم افزایش سرمایه که پیش‌تر جهت اظهارنظر به حسابرس و بازرس قانونی شرکت ارائه شده بود، توسط آن موسسه (موسسه حسابرسی بیات رایان) تایید شد. بدیهی است انجام افزایش سرمایه منوط به موافقت سازمان بورس و اوراق بهادار و تصویب مجمع عمومی فوق‌العاده است. شرکت تصمیم به افزایش سرمایه از مبلغ ۶/ ۲۵۲میلیارد تومان به مبلغ ۶/ ۶۵۲ میلیارد تومان از محل آورده نقدی با سلب حق‌تقدم از سهامداران فعلی به منظور تامین بخشی از منابع موردنیاز طرح توسعه ۴۴‌هزار تنی کارخانه کرمان دارد.

منبع: دنیای اقتصاد