«سلام لوگری» خواننده محلی افغانستان درگذشت مجوز ترانزیت گازوئیل به افغانستان از مسیر ایران برای سه ماه صادر شد انفجار در هرات افغانستان | ۷ نفر کشته و ۹ نفر زخمی شدند مهمان نوازی گرم از اتباع افغانستانی در شب سرد زمستانی دوغارون ۲۲ نفر در زلزله غرب افغانستان جان باختند دختر جوانی که در انفجار کابل پاهایش را از دست داده بود جان باخت داستان جالب کنسولگری افغانستان در مشهد زلزله شدید هرات را لرزاند (۲۷ دیماه ۱۴۰۰) کمک یک میلیون پوندی بریتانیا برای حمایت از پناهندگان افغانستانی در ایران طالبان می‌گویند که مدارس دخترانه از سال تحصیلی آینده بازگشایی خواهد شد زن افغانستانی دچار مرگ مغزی به ۶ بیمار زندگی دوباره بخشید مهاجران افغانستانی چگونه می‌توانند گواهینامه رانندگی دریافت کنند؟ + فیلم درباره کتاب «چای سبز در پل سرخ» سفرنامه‌ای درباره افغانستان رضا امیرخانی: قبله‌ فرهنگی‌ افغانستان‌ ایران‌ است اشکالات مرکز پژوهش‌های مجلس به اجرای قانون اعطای تابعیت جامانده در غبار و جنگ | نگاهی به سرنوشت نوزاد افغانستانی در فرودگاه کابل سخنگوی وزارت خارجه: میزبان گفت‌وگوها میان رهبران افغانستان بودیم کودک گمشده افغانستانی در فرودگاه کابل به خانواده‌اش تحویل داده شد اسپندها همه دود هوا شدند | مرحوم سرور رجایی در نگاه یک نویسنده ایرانی طالبان فیض‌الله جلال استاد دانشگاه کابل را به دلیل انتقاد بازداشت کرد
خبر فوری
مدیرکل اداره اتباع: بیش از ۱۲۰هزار نفر از اتباع دز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند
محمدتقی هاشمی مدیر کل امور اتباع خراسان رضوی با بیان اینکه مشهد بعد از تهران و قم در جایگاه سوم استقرار اتباع غیرقانونی در کشور قرار دارد، گفت: تاکنون حدود ۱۲۱ هزارو ۸۴۳ نفر دز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

لاله سادات کوثری | شهرآرانیوز؛ گفته می‌شود استقرار بیشترین اتباع غیرقانونی در کشور، به دلیل فراهم بودن شرایط و بازار کار بهتر، به تهران اختصاص دارد، بنا به اظهارات مدیرکل امور مهاجران خارجی استانداری خراسان‌رضوی، مشهد نیز از این موضوع مستثنا نبوده و بعد از تهران و قم در جایگاه سوم استقرار اتباع غیرقانونی کشور قرار گرفته است.

آذر سال ۱۳۹۸ مدیرکل دفتر امور اتباع و مهاجران خارجی وزارت کشور با بیان اینکه حدود ۵/۱ میلیون نفر پناهنده مجاز در کشورمان زندگی می‌کنند، گفت: تقریبا ۲میلیون نفر پناهنده به‌صورت غیرمجاز در کشور داریم که یک‌میلیون نفر از آن‌ها تبعه افغانستانی هستند.

مهدی محمودی در گفتگو با همشهری و با اعلام این خبر، افزود: بیشترین اتباع و مهاجران کشورمان افغانستانی هستند و ما نیز همواره تلاش می‌کنیم تا از ورود اتباع غیر مجاز به کشورمان جلوگیری کنیم و اگر مورد یا مواردی مشاهده کنیم، آن‌ها را به اردوگاه مهاجران منتقل می‌کنیم و پس از چندروز به کشورشان برمی‌گردانیم.

شناسایی اتباع غیرمجاز برعهده نیروی انتظامی است

در این‌باره مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری خراسان‌رضوی گفت: بیشترین آمار حضور اتباع غیرمجاز در کشور در وهله اول مربوط به تهران است و بعد از آن شهر‌های قم و مشهد قرار دارند.

محمدتقی هاشمی در گفت‌گو با خبرنگار ما و با اعلام این خبر، افزود: درحقیقت مشهد جایگاه سوم تخصیص اتباع غیرمجاز کشور را دارد.

وی تأکید کرد: نحوه شناسایی اتباع غیرمجاز بدین‌گونه است که نیروی انتظامی باید این افراد را شناسایی و به اداره‌کل اتباع معرفی کند. در مرحله بعد و پس از شناسایی این افراد، ما به بازگرداندن آن‌ها اقدام خواهیم کرد.

تمدیدنشدن روادید برخی افغانستانی‌ها

وی درباره تعداد اتباع افغانستانی غیرمجاز در شهر مشهد نیز گفت: بعد از حوادث افغانستان تعدادی از افغانستانی‌هایی که با داشتن روادید به مشهد آمده بودند، برای تمدید روادیدشان اقدام نکردند و در شهر ماندگار شدند.

وی بیان کرد: طبق قانون، این افراد باید به کشور خود بازگردانده شوند، اما متصدی این کار ما نیستیم. این گروه نیز دوباره باید توسط نیروی انتظامی شناسایی و به ما معرفی شوند، سپس به طرد این افراد اقدام شود.

واکسیناسیون دز دوم بیش از ۱۲۰ هزار نفر از اتباع

مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری خراسان‌رضوی در پاسخ به این پرسش که تاکنون چه تعداد از اتباع استان دربرابر کرونا واکسینه شده‌اند، اظهار کرد: تاکنون بیش از ۱۹۳ هزارو ۲۲ نفر از اتباع دز اول واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

هاشمی بیان کرد: تعداد اتباعی که دز دوم واکسن را نیز دریافت کرده‌اند، حدود ۱۲۱ هزارو ۸۴۳ نفر ثبت شده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
نظرسنجی
دوست دارید به چه محتوایی در سایت شهرآرانیوز بیشتر پرداخته شود؟
فرهنگی، هنری
اقتصادی
ورزشی
اجتماعی
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}