تحقق جهانشهر در گرو شهر هوشمند دیپلماسی شهری در منظومه ارتباطات بین‌الملل کنسولگری پاکستان در مشهد از راه‌اندازی تا امروز «خوب‌بودن» کنسولگری‌های مشهد، آفت «عالی‌شدن» آن‌هاست کنسـولگری‌ها مولد ظرفیت‌های جهان‌شهری مروری بر تاریخچه ساختمان‌های متعلق به کشور‌های خارجی در مشهد از ارتباطات تا روابط بین‌الملل مشهد مشهدالرضا (ع) و آرمان جهان‌شهری گلایه مردمی درباره پیاده راه بازار رضا (ع) مشهد پاسداشت مادران و همسران شهید استان خراسان رضوی یک عضو شورا: امروز فقط با وحدت می‌توان کارآمدی را افزایش داد تاکید بر اختصاص بودجه به حاشیه شهر مشهد ۱۰ هزار «کارت کار» برای کارگران سرگذری مشهد صادر شد وقتی جزئیات مهم است روز‌های تلخ روستای «حلوایی» در چند قدمی مشهد لایحه حمایتی شهرداری مشهد به نفع کارگران سنگ‌نگاره‌های معدنِ پلمب‌شده دیزدر جهانی می‌شود خراسان رضوی، سومین استان مبتلا به امیکرون در کشور است ۳۲ پروژه شهری در خدمت شهروندان مشهد
خبر فوری
عزم شورای شهر مشهد برای تعیین تکلیف طرح حمایت از معلولان
عضو کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت، گردشگری و رسانه شورای اسلامی شهر مشهد گفت: امیدواریم با توجه به اینکه طرح حمایت از معلولان حدود یک ماه است که در شورا مراحل بررسی را پشت سر می‌گذارد، هر‌چه زودتر به نتیجه برسد.

به گزارش شهرآرانیوز، عضو کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت، گردشگری و رسانه شورای اسلامی شهر مشهد گفت: امیدواریم با توجه به اینکه طرح حمایت از معلولان حدود یک ماه است که در شورا مراحل بررسی را پشت سر می‌گذارد، هر‌چه زودتر به نتیجه برسد تا بتوانیم اقدامات عملی را در حوزه ارائه خدمات به معلولان داشته باشیم، زیرا شورا برای تعیین تکلیف این طرح، عزم جدی دارد.

مجید طهوریان عسکری در گفتگو با شهرآرا با اشاره به برگزاری جلسه کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر مشهد، به موضوع نام‌گذاری معابر شهر به نام شهدای گران‌قدر به عنوان دیگر‌دستورکار جلسه کمیسیون فرهنگی شورای شهر اشاره و تصریح کرد: براساس این دستور کار نام‌گذاری سه معبر در شهر مشهد به نام ۳ شهید گران‌قدر مصوب شد که دو معبر آن به نام دو برادر شهید است و این مصوبه برای تصویب نهایی در جلسه علنی شورای شهر مشهد بررسی خواهد شد.

طهوریان ادامه داد: همچنین بررسی طرح برگزاری فستیوال و رویداد مشهد نیز دیگردستور‌کار جلسه علنی کمیسیون بود. این طرح با امضای چند‌نفر از اعضای شورا برای بررسی به کمیسیون فرهنگی ارسال شد و در این کمیسیون نیز مورد استقبال اعضا قرار گرفت.

وی افزود: رویکرد اصلی این طرح این است که موضوع زیارت و گردشگری می‌تواند به عنوان یکی از بخش‌های اقتصادی شهر مشهد فعال‌تر شود و می‌توان از این ظرفیت نیز در شهر به‌نحو بهتری بهره‌مند شد.

عضو کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت، گردشگری و رسانه شورا افزود: در نهایت پس از اینکه اعضای کمیسیون نظرات خود را درباره این طرح ارائه دادند، بنا شد مجموعه معاونت فرهنگی شهرداری مشهد با کمک مرکز پژوهش‌های شورای شهر طرح را تکمیل و در قالب لایحه‌ای برای تأیید نهایی به شورای شهر ارسال کند.

وی افزود: هم‌زمان با روز جهانی معلولان و هفته معلولان اعضای کمیسیون فرهنگی شورای شهر از دو هنرمند معلول مشهدی (مرتضی صانعی، نابینای مطلق و رضا معزی دارای بیماری سی‌پی) قدردانی کردند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}