تقدیر وزیر بهداشت از شهردار مشهد الرضا(ع) برگزاری ویژه برنامه‌های گرامیداشت مقام زن در مشهد دوچرخه‌های بایدو در مسیر بوستان‌های ویژه بانوان در مشهد جامعه پذیری شهری پست اینستاگرامی شهردار مشهد به مناسبت سالروز حادثه پلاسکو ۴۰ دستگاه اتوبوس جدید به ناوگان اتوبوس‌رانی مشهد پیوست پیگیری برای زیارتِ آسان و ارزان راه‌اندازی باشگاه رفاهی برای رانندگان حمل‌ونقل بار مشهد پرونده لایحه اصلاح بودجه ۱۴۰۰ شهرداری مشهد بسته شد آلودگی هوا به ازای هر سفر با خودروی شخصی، ۱۰ برابر همان سفر با اتوبوس است  اجرای طرح جایگزینی کیسه‌های پارچه‌ای به‌جای نایلونی در بازارهای مشهد یک سوم کل آلودگی هوا در مشهد مربوط به خودرو‌های شخصی است مرثیه‌ای برای خانه‌های تاریخی مشهد خودرو‌های دارای نقص فنی و آلاینده یکی از مقصران آلودگی هوای شهرها بازگشایی خیابان «عبادت» در محله مهرآباد مشهد تا پایان سال ۱۴۰۰ خطر بزرگ بیخ گوش خانه «اکبرزاده» مشهد هفدهمین نمایشگاه کشاورزی در مشهد برگزار می شود شهروند خبرنگار| هوای مه آلود کوهشار مشهد کتابخانه حاج حسین ملک تبدیل به دیزی سرا شد! راه‌اندازی ۱۱ ایستگاه سامانه هوشمند دوچرخه اشتراکی جدید در مشهد
خبر فوری
شهردار مشهد: به برکت خون شهدا، امروز در کشور امنیت حاکم است
شهردار مشهد گفت: تکانه بسیار ضعیف‌تر از ۸۸ میتواند کشور‌های تا دندان مسلح را از پای درآورد، اما مردم اثبات کردند پای انقلابشان ایستاده اند و هیچ چیز جز یاری خدا به مردم توان ایستادگی نمی‌دهد.

به گزارش شهرآرانیوز، سید عبدالله ارجائی، شهردار مشهد در آیین تکریم و معارفه مدیرکل هماهنگی و نظارت بر حمل و نقل و ترافیک، مدیران عامل سازمان حمل و نقل بار درون شهری، پایانه‌های مسافربری و اتوبوسرانی  افزود:تکانه بسیار ضعیف‌تر از ۸۸ میتواند کشور‌های تا دندان مسلح را از پای درآورد، اما مردم اثبات کردند پای انقلابشان ایستاده اند و هیچ چیز جز یاری خدا به مردم توان ایستادگی نمی‌دهد. ما در قبال این مردم که با رای خود ما را انتخاب کردند، وظیفه سنگینی داریم، زیرا نماینده سه میلیون و ۳۰۰ هزار نفر هستیم که میتواند باعث عاقبت بخیری یا به قهقرا رفتنمان شود.
وی افزود: یاد شهدا انقلاب که امام زمان خود را یاری کرده و سکوت نکردند را گرامی می‌داریم، زیرا به برکت خون این شهدا امروز در کشور امنیت حاکم است. امروز خادمین مردم فرزندان مردم هستند. اگر انقلاب، ایثارگری و دین نبود ما کجا بودیم؟
شهردار مشهد با بیان اینکه به دسته بندی‌هایی که بین ما وجود دارد اهمیت ندهید، زیرا تا زمانی که محور آن دین و انقلاب باشد، ایرادی ندارد، ادامه داد: اختلاف سلیقه وجود دارد و ممکن است هر طیفی زاویه نگاهش متفاوت باشد، اما تضاد اساسی وجود ندارد.
وی افزود: از همه مدیران مجموعه در دوران مختلف ممنونم و بابت تغییرات امروز از آقای منبتی ممنون هستم. انتخاب‌های ایشان کاملا مورد حمایت بنده است و نگاه ایشان به درون نیز مشخص است. ما نباید خود را از ظرفیت‌های بیرونی به بهانه استفاده از ظرفیت‌های درونی محدود کنیم. پوپولیستی شعار ندهید.
به گفته وی، ساختار معاونت حمل و نقل باید تغییر کند. دو معاونت بایکدیگر ادغام شدند، اما به جای کاهش نیروی انسانی، با افزایش آن مواجه شده ایم که سبب افزایش مدت زمان فرایند‌ها فاصله بین تصمیم تا اجرا شده که مخالف اصول این مدیریت است. ادغام برای چابکسازی است و نباید سبب بزرگتر شدن حوزه شود.
آقای کمالی از جوانان شایسته شهرداری است و در همین مدت کوتاه متوجه ظرفیت‌های ایشان شدم و تاکید داشتم در حمل و نقل از بدنه حمل و نقل استفاده شود.

پایانه مسافربری جایی است که شهرداری مماس‌ترین لبه را با زائران دارد

وی در ادامه با بیان اینکه پایانه مسافربری جایی است که شهرداری مماس‌ترین لبه را با زائران دارد، افزود:  کسی که با اتوبوس سفر می‌کنند، سطح درامدی اش با کسی که هواپیما و قطار سوار می‌شود، تفاوت دارد. امام رضا (ع) شما را دوست دارد ک توفیق خدمت در پایانه را برایتان فراهم کرده است.
وی ادامه داد: از آقای حسینقلی زاده مقدم به واسطه اقدامات خوب در سازمان اتوبوسرانی تشکر می‌کنم و آقای شهسواری نیز در مدت زمان خدمت به دوران گذار فکر نکرده و تماما خدمت کردند که بسیار تاثیرگزار و با ارزش است.
ارجائی خاطرنشان کرد: ملموس‌ترین خدمت شهرداری به مردم در سازمان اتوبوس رانی است. اتوبوس رانان در کنار پاکبانان، نزدیکترین خدمت به شهر را انجام می‌دهند. بحث اصلاح خطوط مهم است و تا اول اردیبهشت باید انجام شود.اصلاح قیمت بسیار اهمیت دارد. در سال ۱۴۰۱ میانگین قیمت را به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس اعلام خواهیم کرد.
به گفته وی، هوشمندسازی ۱۰۰ درصدی حمل و نقل شدنی است. تاکید بر کرامت محور بودن بسیار مهم است. نوسازی ناوگان بسیار اهمیت دارد و کاهش الودکی بسیار مهم است. البته میزان آلودگی هوا توسط اتوبوس‌ها در مشهد کمتر از دو درصد است.
شهردار مشهد با تاکید بر اینکه نوسازی سن ناوگان موضوع مهمی است اگر دو سال بی تفاوت باشید دیگر نمیتوانید به آن رسیدگی کنید، ادامه داد:  شما باید به جنگ زمان بروید. تنوع خدمت نیز انتطار بعدی من از شما است.
به گفته وی، سازمان محوری حمل و نقل، سازمان بار درون شهری است. به فکر مد‌های دیگر حمل و نقل نیز باشید.حمل و‌نقل درون شهری در بار مساله مهمی است. آقای باخرد مدیر توانمندی است که از سال ۹۱ با ایشان آشنا هستم. هوشمندسازی بسیار مهم است و کار‌های مهمی می‌توان در این زمینه انجام داد. قیمت کامیون اینقدر افزایش پیدا کرده که مردم توان خرید و نوسازی ندارند.
ارجائی خاطرنشان کرد: ۱۳.۵ درصد الودگی هوا مربوط به ناوگان بار فرسوده دورن شهری است که در این زمینه باید کارگروهی با محیط زیست تشکیل شود.
منبع: پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
نظرسنجی
دوست دارید به چه محتوایی در سایت شهرآرانیوز بیشتر پرداخته شود؟
فرهنگی، هنری
اقتصادی
ورزشی
اجتماعی
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}